If you have any questions, please use our Contact Form.
You can also order by e-mail: info@biomol.com
Larger quantity required? Request bulk
You can also order by e-mail: info@biomol.com
Larger quantity required? Request bulk
Viewed
| Keywords: | Anti-ODFR, Anti-RANK, Anti-CD265, Anti-TNFRSF11A, Anti-Receptor activator of NF-KB, Anti-Osteoclast differentiation factor receptor, Anti-Tumor necrosis factor receptor superfamily member 11A, TNFRSF11A Polyclonal Antibody |
| Supplier: | Elabscience |
| Supplier-Nr: | E-AB-64599 |
Properties
| Application: | WB, IHC |
| Antibody Type: | Polyclonal |
| Conjugate: | No |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human, mouse, rat |
| Immunogen: | Recombinant protein of human TNFRSF11A |
Database Information
| KEGG ID : | K05147 | Matching products |
| UniProt ID : | Q9Y6Q6 | Matching products |
| Gene ID : | GeneID 8792 | Matching products |
Handling & Safety
| Storage: | -20°C |
| Shipping: | 4°C (International: -20°C) |