Cookie preferences
This website uses cookies, which are necessary for the technical operation of the website and are always set. Other cookies, which increase the comfort when using this website, are used for direct advertising or to facilitate interaction with other websites and social networks, are only set with your consent.
Configuration
Technically required
These cookies are necessary for the basic functions of the shop.
"Allow all cookies" cookie
"Decline all cookies" cookie
CSRF token
Cookie preferences
Currency change
Customer-specific caching
FACT-Finder tracking
Individual prices
Selected shop
Session
Comfort functions
These cookies are used to make the shopping experience even more appealing, for example for the recognition of the visitor.
Note
Show the facebook fanpage in the right blod sidebar
Statistics & Tracking
Affiliate program
Conversion and usertracking via Google Tag Manager
Track device being used
| Item number | Size | Datasheet | Manual | SDS | Delivery time | Quantity | Price |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ARG65141.100 | 100 µg | - | - |
6 - 14 business days* |
871.00€
|
If you have any questions, please use our Contact Form.
You can also order by e-mail: info@biomol.com
Larger quantity required? Request bulk
You can also order by e-mail: info@biomol.com
Larger quantity required? Request bulk
Protein function: Component of the COPII coat, that covers ER-derived vesicles involved in... more
Product information "Anti-SEC23A, Internal"
Protein function: Component of the COPII coat, that covers ER-derived vesicles involved in transport from the endoplasmic reticulum to the Golgi apparatus. COPII acts in the cytoplasm to promote the transport of secretory, plasma membrane, and vacuolar proteins from the endoplasmic reticulum to the Golgi complex. [The UniProt Consortium]
| Keywords: | Anti-SEC23A, Anti-SEC23-related protein A, Anti-Protein transport protein Sec23A |
| Supplier: | Arigo Biolaboratories |
| Supplier-Nr: | ARG65141 |
Properties
| Application: | ELISA, WB |
| Antibody Type: | Polyclonal |
| Conjugate: | No |
| Host: | Goat |
| Species reactivity: | mouse (Expected: human, rat, horse, canine, bovine) |
| Immunogen: | C-ANRAATTGHVID |
| Format: | Ammonium Sulfate Precipitated |
Database Information
| KEGG ID : | K14006 | Matching products |
| UniProt ID : | Q15436 | Matching products |
| Gene ID : | GeneID 10484 | Matching products |
Handling & Safety
| Storage: | -20°C |
| Shipping: | -20°C (International: -20°C) |
Caution
Our products are for laboratory research use only: Not for administration to humans!
Our products are for laboratory research use only: Not for administration to humans!
Information about the product reference will follow.
more
You will get a certificate here
Viewed