Cookie preferences
This website uses cookies, which are necessary for the technical operation of the website and are always set. Other cookies, which increase the comfort when using this website, are used for direct advertising or to facilitate interaction with other websites and social networks, are only set with your consent.
Configuration
Technically required
These cookies are necessary for the basic functions of the shop.
"Allow all cookies" cookie
"Decline all cookies" cookie
CSRF token
Cookie preferences
Currency change
Customer-specific caching
FACT-Finder tracking
Individual prices
Selected shop
Session
Comfort functions
These cookies are used to make the shopping experience even more appealing, for example for the recognition of the visitor.
Note
Show the facebook fanpage in the right blod sidebar
Statistics & Tracking
Affiliate program
Conversion and usertracking via Google Tag Manager
Track device being used
| Item number | Size | Datasheet | Manual | SDS | Delivery time | Quantity | Price |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| E-AN300867L.50 | 50 µl | - |
7 - 16 business days* |
258.00€
|
|||
| E-AN300867L.100 | 100 µl | - |
7 - 16 business days* |
391.00€
|
If you have any questions, please use our Contact Form.
You can also order by e-mail: info@biomol.com
Larger quantity required? Request bulk
You can also order by e-mail: info@biomol.com
Larger quantity required? Request bulk
This gene encodes a subunit of mitochondrial ATP synthase. Mitochondrial ATP synthase catalyzes... more
Product information "Anti-Recombinant ATP5A, clone 9B1"
This gene encodes a subunit of mitochondrial ATP synthase. Mitochondrial ATP synthase catalyzes ATP synthesis, using an electrochemical gradient of protons across the inner membrane during oxidative phosphorylation. ATP synthase is composed of two linked multi-subunit complexes: the soluble catalytic core, F1, and the membrane-spanning component, Fo, comprising the proton channel. The catalytic portion of mitochondrial ATP synthase consists of 5 different subunits (alpha, beta, gamma, delta, and epsilon) assembled with a stoichiometry of 3 alpha, 3 beta, and a single representative of the other 3. The proton channel consists of three main subunits (a, b, c). This gene encodes the alpha subunit of the catalytic core.
| Keywords: | Anti-ATP5F1A, Anti-ATP synthase F1 subunit alpha, Anti-ATP synthase F(1) complex subunit alpha, mitochondrial, Recombinant ATP5A Monoclonal Antibody |
| Supplier: | Elabscience |
| Supplier-Nr: | E-AN300867L |
Properties
| Application: | WB |
| Antibody Type: | Monoclonal |
| Clone: | 9B1 |
| Conjugate: | No |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human, mouse, rat |
| Immunogen: | Recombinant Human ATP5A protein |
| MW: | 55 kD |
Database Information
| KEGG ID : | K02132 | Matching products |
| UniProt ID : | P25705 | Matching products |
| Gene ID : | GeneID 498 | Matching products |
Handling & Safety
| Storage: | -20°C |
| Shipping: | -20°C (International: -20°C) |
| Signal Word: | Warning |
| GHS Hazard Pictograms: |
|
| H Phrases: | H317 |
| P Phrases: | P261, P272, P280, P302+352, P333+313 |
Caution
Our products are for laboratory research use only: Not for administration to humans!
Our products are for laboratory research use only: Not for administration to humans!
Information about the product reference will follow.
more
You will get a certificate here
Viewed