If you have any questions, please use our Contact Form.
You can also order by e-mail: info@biomol.com
Larger quantity required? Request bulk
You can also order by e-mail: info@biomol.com
Larger quantity required? Request bulk
Viewed
| Keywords: | Anti-GSK3A, Anti-GSK-3 alpha, EC=2.7.11.1, EC=2.7.11.26, Anti-Glycogen synthase kinase-3 alpha, Anti-Serine/threonine-protein kinase GSK3A, GSK3A Polyclonal Antibody |
| Supplier: | Elabscience |
| Supplier-Nr: | E-AB-12494 |
Properties
| Application: | IHC, ELISA |
| Antibody Type: | Polyclonal |
| Conjugate: | No |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human |
| Immunogen: | Synthetic peptide of human GSK3A |
| Format: | Purified |
Database Information
| KEGG ID : | K08822 | Matching products |
| UniProt ID : | P49840 | Matching products |
| Gene ID : | GeneID 2931 | Matching products |
Handling & Safety
| Storage: | -20°C |
| Shipping: | +4°C (International: -20°C) |