- Search results for Q7L8S5
Cookie preferences
This website uses cookies, which are necessary for the technical operation of the website and are always set. Other cookies, which increase the comfort when using this website, are used for direct advertising or to facilitate interaction with other websites and social networks, are only set with your consent.
Configuration
Technically required
These cookies are necessary for the basic functions of the shop.
"Allow all cookies" cookie
"Decline all cookies" cookie
CSRF token
Cookie preferences
Currency change
Customer-specific caching
FACT-Finder tracking
Individual prices
Selected shop
Session
Comfort functions
These cookies are used to make the shopping experience even more appealing, for example for the recognition of the visitor.
Note
Show the facebook fanpage in the right blod sidebar
Statistics & Tracking
Affiliate program
Conversion and usertracking via Google Tag Manager
Track device being used
7 products were found matching "Q7L8S5"!
Close filters
Filter by:
No results were found for the filter!
Item number: E-AB-17894.120
Deubiquitinating enzymes (DUBs, see MIM 603478) are proteases that specifically cleave ubiquitin (MIM 191339) linkages, negating the action of ubiquitin ligases. DUBA2 belongs to a DUB subfamily characterized by an ovarian tumor (OTU) domain. Protein function: Deubiquitinating enzyme that hydrolyzes 'Lys-27'-, 'Lys-...
| Keywords: | Anti-DUBA2, Anti-DUBA-2, Anti-OTUD6A, EC=3.4.19.12, Anti-OTU domain-containing protein 6A, OTUD6A Polyclonal Antibody |
| Application: | WB, ELISA |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human, mouse |
From 89.00€
*
Item number: ATA-HPA053304.100
Protein function: Deubiquitinating enzyme that hydrolyzes 'Lys-27'-, 'Lys- 29'- and 'Lys-33'-linked polyubiquitin chains. Also able to hydrolyze 'Lys-11'-linked ubiquitin chains. [The UniProt Consortium] Buffer: 40% glycerol and PBS (pH 7.2). 0.02% sodium azide is added as preservative. Highest antigen sequence...
| Keywords: | Anti-DUBA2, Anti-OTUD6A, Anti-DUBA-2, EC=3.4.19.12, Anti-OTU domain-containing protein 6A |
| Application: | IHC, WB |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human |
From 246.00€
*
Item number: ABS-PP-8990-L.100
Protein function: Deubiquitinating enzyme that hydrolyzes 'Lys-27'-, 'Lys- 29'- and 'Lys-33'-linked polyubiquitin chains. Also able to hydrolyze 'Lys-11'-linked ubiquitin chains. [The UniProt Consortium]
| Keywords: | OTU domain-containing protein 6A, DUBA-2, Recombinant Human OTUD6A Protein |
| Expressed in: | E.coli |
| Origin: | human |
| MW: | 16 kD |
From 115.00€
*
Item number: 039540.200
Deubiquitinating enzymes (DUBs, see MIM 603478) are proteases that specifically cleave ubiquitin (MIM 191339) linkages, negating the action of ubiquitin ligases. DUBA2 belongs to a DUB subfamily characterized by an ovarian tumor (OTU) domain.[supplied by OMIM]. Applications: Suitable for use in Western Blot, ELISA,...
| Keywords: | Anti-DUBA2, Anti-DUBA-2, Anti-OTUD6A, EC=3.4.19.12, Anti-OTU domain-containing protein 6A |
| Application: | ELISA, WB |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human |
865.00€
*
Item number: O8506.100
Deubiquitinating enzymes are proteases that specifically cleave ubiquitin linkages, negating the action of ubiquitin ligases. DUBA2 belongs to a DUB subfamily characterized by an ovarian tumor (OTU) domain. Applications: Suitable for use in ELISA. Other applications not tested. Recommended Dilution: ELISA: 1:64,000,...
| Keywords: | Anti-OTU domain-containing protein 6A |
| Application: | ELISA |
| Host: | Goat |
| Species reactivity: | human |
557.00€
*
Item number: ATA-APrEST83838.100
Protein function: Deubiquitinating enzyme that hydrolyzes 'Lys-27'-, 'Lys- 29'- and 'Lys-33'-linked polyubiquitin chains. Also able to hydrolyze 'Lys-11'-linked ubiquitin chains. [The UniProt Consortium] Buffer: PBS and 1M Urea, pH 7.4.
| Keywords: | DUBA2, OTUD6A, DUBA-2, EC=3.4.19.12, OTU domain-containing protein 6A |
| Application: | Control antigen |
| Expressed in: | E.coli |
| Origin: | human |
264.00€
*
Item number: ABS-PP-8990.100
Protein function: Deubiquitinating enzyme that hydrolyzes 'Lys-27'-, 'Lys- 29'- and 'Lys-33'-linked polyubiquitin chains. Also able to hydrolyze 'Lys-11'-linked ubiquitin chains. [The UniProt Consortium]
| Keywords: | OTU domain-containing protein 6A, DUBA-2, Recombinant Human OTUD6A Protein |
| Expressed in: | E.coli |
| Origin: | human |
| MW: | 16 kD |
From 90.00€
*