- Search results for Q14088
Cookie preferences
This website uses cookies, which are necessary for the technical operation of the website and are always set. Other cookies, which increase the comfort when using this website, are used for direct advertising or to facilitate interaction with other websites and social networks, are only set with your consent.
Configuration
Technically required
These cookies are necessary for the basic functions of the shop.
"Allow all cookies" cookie
"Decline all cookies" cookie
CSRF token
Cookie preferences
Currency change
Customer-specific caching
FACT-Finder tracking
Individual prices
Selected shop
Session
Comfort functions
These cookies are used to make the shopping experience even more appealing, for example for the recognition of the visitor.
Note
Show the facebook fanpage in the right blod sidebar
Statistics & Tracking
Affiliate program
Conversion and usertracking via Google Tag Manager
Track device being used
14 products were found matching "Q14088"!
Close filters
Filter by:
No results were found for the filter!
Item number: TGM-TMPH-04102-100ug
Description: RAB33A Protein, Human, Recombinant (His) is expressed in HEK293 Cells with C-10xHis. The accession number is Q14088.
| Keywords: | RAB33A , RABS10 , Ras-related protein Rab-33A , Small GTP-binding protein S10 |
| MW: | 28 kD |
From 125.00€
*
Item number: TGM-TMPH-04101-100ug
Description: RAB33A Protein, Human, Recombinant (E. coli, His) is expressed in E. coli with C-10xHis. The accession number is Q14088.
| Keywords: | Small GTP-binding protein S10 , RABS10 , RAB33A , Ras-related protein Rab-33A |
| MW: | 34.1 kD |
From 84.00€
*
Item number: CSB-EP613485HU.1
Organism: Homo sapiens (Human). Source: E.coli. Expression Region: 1-237aa. Protein Length: Full Length. Tag Info: C-terminal 10xHis-tagged. Target Protein Sequence: MAQPILGHGS LQPASAAGLA SLELDSSLDQ YVQIRIFKII VIGDSNVGKT CLTFRFCGGT FPDKTEATIG VDFREKTVEI EGEKIKVQVW DTAGQERFRK SMVEHYYRNV HAVVFVYDVT KMTSFTNLKM...
| Keywords: | RABS10, RAB33A, Ras-related protein Rab-33A, Small GTP-binding protein S10, Recombinant Human Ras-related protein Rab-33A... |
| Application: | Activity not tested |
| Expressed in: | E.coli |
| Origin: | human |
| MW: | 34.1 kD |
From 247.00€
*
Item number: CSB-MP613485HU.1
Organism: Homo sapiens (Human). Source: Mammalian cell. Expression Region: 1-237aa. Protein Length: Full Length. Tag Info: C-terminal 10xHis-tagged. Target Protein Sequence: MAQPILGHGS LQPASAAGLA SLELDSSLDQ YVQIRIFKII VIGDSNVGKT CLTFRFCGGT FPDKTEATIG VDFREKTVEI EGEKIKVQVW DTAGQERFRK SMVEHYYRNV HAVVFVYDVT KMTSFTNLKM...
| Keywords: | RAB33A, RABS10, Ras-related protein Rab-33A, Small GTP-binding protein S10 |
| Application: | Activity not tested |
| Expressed in: | Mammalian cells |
| Origin: | human |
| MW: | 28.0 kD |
From 142.00€
*
Item number: VHPS-7563
Primers are provided as a 40 µl solution containing both primers at a final concentration of 50 µM in 10 mM Tris-HCl (pH 7.5), 0.1 mM EDTA. Dilute with water as needed prior to use. This amount is sufficient for 1000 x 20µl PCR reactions assuming a final primer concentration of 0.1 µM. Add cDNA template....
| Keywords: | RAB33A, RABS10, Ras-related protein Rab-33A, Small GTP-binding protein S10 |
| Application: | RNA quantification |
45.00€
*
Item number: G-CAB17049.20
RAB33A Rabbit Polyclonal Antibody from Assay Genie with reactivity against Mouse, Rat and for use in WB applications.RAB33A Rabbit Polyclonal Antibody is an IgG isotype antibody and produced in Rabbit and purified by Affinity purification from Assay Genie.
| Keywords: | Anti-RABS10, Anti-RAB33A, Anti-Ras-related protein Rab-33A, Anti-Small GTP-binding protein S10 |
| Application: | WB |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | mouse, rat |
103.00€
*
Item number: ELK-ES8027.100
The protein encoded by this gene belongs to the small GTPase superfamily, Rab family. It is GTP-binding protein and may be involved in vesicle transport. [provided by RefSeq, Jul 2008], Recommended dilutions: WB 1:500-2000,IHC-p 1:50-300, ELISA 2000-20000. Cellular localization: Cell membrane , Lipid-anchor ,...
| Keywords: | Anti-RABS10, Anti-RAB33A, Anti-Ras-related protein Rab-33A, Anti-Small GTP-binding protein S10, Rab 33A rabbit pAb |
| Application: | WB, ELISA, IHC |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human, mouse, rat |
From 173.00€
*
Item number: CSB-PA070297.100
Host Species: Rabbit. Isotype: IgG. Buffer: Liquid in PBS containing 50% glycerol, 0.5% BSA and 0.02% sodium azide. Storage: Upon receipt, store at -20°C or -80°C. Avoid repeated freeze. Purification Method: The antibody was affinity-purified from rabbit antiserum by affinity-chromatography using epitope-specific...
| Keywords: | Anti-RAB33A, Anti-RABS10, Anti-Ras-related protein Rab-33A, Anti-Small GTP-binding protein S10, RAB33A antibody, RABS10... |
| Application: | ELISA, WB |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human, mouse, rat |
From 126.00€
*
Item number: CSB-CL613485HU.10
Length: 714 Sequence: atggcgcagc ccatcctggg ccatgggagc ctgcagcccg cctcggccgc tggcctggcg tccctggagc tcgactcgtc gctggaccag tacgtgcaga ttcgcatctt caaaataatc gtgattgggg actccaacgt gggcaagacc tgcctgacct tccgcttctg cgggggtacc ttcccagaca agactgaagc caccatcggc gtggacttca gggagaagac cgtggaaatc gagggcgaga agatcaaggt...
| Keywords: | RABS10, RAB33A, Ras-related protein Rab-33A, Small GTP-binding protein S10 |
| Application: | Molecular biology, clone |
| Species reactivity: | human |
176.00€
*
Item number: CSB-PA019185GA01HU.100
Host Species: Rabbit. Isotype: IgG. Buffer: PBS with 0.1% Sodium Azide, 50% Glycerol, pH 7.3.-20°C, Avoid freeze / thaw cycles. Storage: Upon receipt, store at -20°C or -80°C. Avoid repeated freeze. Purification Method: Antigen Affinity Purified. Target Name: RAB33A. Antigen Species: Human
| Keywords: | Anti-RAB33A, Anti-RABS10, Anti-Ras-related protein Rab-33A, Anti-Small GTP-binding protein S10, RAB33A antibody, RABS10... |
| Application: | ELISA, WB, IHC |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human, mouse, rat |
552.00€
*
Item number: CSB-PA613485LB01HU.100
Host Species: Rabbit. Isotype: IgG. Buffer: Preservative: 0.03% Proclin 300Constituents: 50% Glycerol, 0.01M PBS, PH 7.4. Storage: Upon receipt, store at -20°C or -80°C. Avoid repeated freeze. Purification Method: >95%, Protein G purified. Target Name: RAB33A. Antigen Species: Human
| Keywords: | Anti-RAB33A, Anti-RABS10, Anti-Ras-related protein Rab-33A, Anti-Small GTP-binding protein S10, RAB33A antibody, RABS10... |
| Application: | ELISA |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human |
From 167.00€
*
Item number: CSB-PA613485LA01HU.100
Host Species: Rabbit. Isotype: IgG. Buffer: Preservative: 0.03% Proclin 300Constituents: 50% Glycerol, 0.01M PBS, PH 7.4. Storage: Upon receipt, store at -20°C or -80°C. Avoid repeated freeze. Purification Method: >95%, Protein G purified. Target Name: RAB33A. Antigen Species: Human
| Keywords: | Anti-RAB33A, Anti-RABS10, Anti-Ras-related protein Rab-33A, Anti-Small GTP-binding protein S10, RAB33A antibody, RABS10... |
| Application: | ELISA, IHC, IF |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human |
From 167.00€
*