- Search results for P98173
Cookie preferences
This website uses cookies, which are necessary for the technical operation of the website and are always set. Other cookies, which increase the comfort when using this website, are used for direct advertising or to facilitate interaction with other websites and social networks, are only set with your consent.
Configuration
Technically required
These cookies are necessary for the basic functions of the shop.
"Allow all cookies" cookie
"Decline all cookies" cookie
CSRF token
Cookie preferences
Currency change
Customer-specific caching
FACT-Finder tracking
Individual prices
Selected shop
Session
Comfort functions
These cookies are used to make the shopping experience even more appealing, for example for the recognition of the visitor.
Note
Show the facebook fanpage in the right blod sidebar
Statistics & Tracking
Affiliate program
Conversion and usertracking via Google Tag Manager
Track device being used
20 products were found matching "P98173"!
Close filters
Filter by:
No results were found for the filter!
Item number: ATA-HPA072305.100
Rabbit Polyclonal FAM3A Antibody against Human FAM3 metabolism regulating signaling molecule A. Validated for Western Blot. Buffer: 40% glycerol and PBS (pH 7.2). 0.02% sodium azide is added as preservative. Interspecies information: Highest antigen sequence indentity to the following orthologs: ENSMUSG00000031399:...
| Keywords: | Anti-2-19, Anti-FAM3A, Anti-Protein FAM3A, Anti-Cytokine-like protein 2-19 |
| Application: | WB |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human |
491.00€
*
Item number: G-HUFI01356.96
| Application: | ELISA |
| Species reactivity: | human |
698.00€
*
Item number: ATA-HPA056991.100
Protein function: May act as a defensin against invading fungal microorganisms. [The UniProt Consortium] Buffer: 40% glycerol and PBS (pH 7.2). 0.02% sodium azide is added as preservative. Highest antigen sequence identity to mouse: 88% and to rat: 90%
| Keywords: | Anti-2-19, Anti-FAM3A, Anti-Protein FAM3A, Anti-Cytokine-like protein 2-19 |
| Application: | ICC |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human |
From 369.00€
*
Item number: ELK-ELK5320.48
The test principle applied in this kit is Sandwich enzyme immunoassay. The microtiter plate provided in this kit has been pre-coated with an antibody specific to Human FAM3A. Standards or samples are added to the appropriate microtiter plate wells then with a biotin-conjugated antibody specific to Human FAM3A. Next,...
| Keywords: | 2-19, FAM3A, Protein FAM3A, Cytokine-like protein 2-19 |
| Application: | ELISA |
| Species reactivity: | human |
From 374.00€
*
Item number: CSB-PA064607.100
Host Species: Rabbit. Isotype: IgG. Buffer: -20°C, pH7.4 PBS, 0.05% NaN3, 40% Glycerol. Storage: Upon receipt, store at -20°C or -80°C. Avoid repeated freeze. Purification Method: Antigen affinity purification. Target Name: FAM3A. Antigen Species: Human
| Keywords: | Anti-2-19, Anti-FAM3A, Anti-Protein FAM3A, Anti-Cytokine-like protein 2-19, 2-19 antibody, 2.19 antibody, Cytokine-like... |
| Application: | ELISA, IHC |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human, mouse |
From 167.00€
*
Item number: CSB-PA938413.100
Host Species: Rabbit. Isotype: IgG. Buffer: -20°C, pH7.4 PBS, 0.05% NaN3, 40% Glycerol. Storage: Upon receipt, store at -20°C or -80°C. Avoid repeated freeze. Purification Method: Antigen affinity purification. Target Name: FAM3A. Antigen Species: Human
| Keywords: | Anti-2-19, Anti-FAM3A, Anti-Protein FAM3A, Anti-Cytokine-like protein 2-19, 2-19 antibody, 2.19 antibody, Cytokine-like... |
| Application: | ELISA, WB, IHC |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human, mouse |
From 167.00€
*
Item number: G-AEKE09062.96
The test principle applied in this kit is Sandwich enzyme immunoassay. The microtiter plate provided in this kit has been pre-coated with an antibody specific to Human FAM3A. Standards or samples are added to the appropriate microtiter plate wells then with a biotin-conjugated antibody specific to Human FAM3A. Next,...
| Keywords: | FAM3A, Protein FAM3A, Cytokine-like protein 2-19 |
| Application: | ELISA |
| Species reactivity: | human |
694.00€
*
Item number: G-CAB20686.100
| Application: | WB, IHC |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human |
From 103.00€
*
Item number: ABS-PP-12164-L.100
Protein function: May act as a defensin against invading fungal microorganisms. [The UniProt Consortium]
| Keywords: | Protein FAM3A, Cytokine-like protein 2-19, Recombinant Human FAM3A Protein |
| Expressed in: | E.coli |
| Origin: | human |
| MW: | 10.5 kD |
From 115.00€
*
Item number: NSJ-F54169-0.05ML
In 1X PBS, pH 7.4, with 0.09% sodium azide. Protein FAM3A may act as a defensin against invading fungal microorganisms. Protein function: May act as a defensin against invading fungal microorganisms. [The UniProt Consortium]
| Keywords: | Anti-2-19, Anti-FAM3A, Anti-Protein FAM3A, Anti-Cytokine-like protein 2-19, FAM3A Antibody (C-Terminal Region) |
| Application: | WB |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human |
From 361.00€
*
Item number: ATA-APrEST91773.100
Protein function: May act as a defensin against invading fungal microorganisms. [The UniProt Consortium] Buffer: PBS and 1M Urea, pH 7.4.
| Keywords: | 2-19, FAM3A, Protein FAM3A, Cytokine-like protein 2-19 |
| Application: | Control antigen |
| Expressed in: | E.coli |
| Origin: | human |
264.00€
*
Item number: ATA-APrEST94628.100
Protein function: May act as a defensin against invading fungal microorganisms. [The UniProt Consortium] Buffer: PBS and 1M Urea, pH 7.4.
| Keywords: | 2-19, FAM3A, Protein FAM3A, Cytokine-like protein 2-19 |
| Application: | Control antigen |
| Expressed in: | E.coli |
| Origin: | human |
264.00€
*