- Search results for K25352
Cookie preferences
This website uses cookies, which are necessary for the technical operation of the website and are always set. Other cookies, which increase the comfort when using this website, are used for direct advertising or to facilitate interaction with other websites and social networks, are only set with your consent.
Configuration
Technically required
These cookies are necessary for the basic functions of the shop.
"Allow all cookies" cookie
"Decline all cookies" cookie
CSRF token
Cookie preferences
Currency change
Customer-specific caching
FACT-Finder tracking
Individual prices
Selected shop
Session
Comfort functions
These cookies are used to make the shopping experience even more appealing, for example for the recognition of the visitor.
Note
Show the facebook fanpage in the right blod sidebar
Statistics & Tracking
Affiliate program
Conversion and usertracking via Google Tag Manager
Track device being used
6 products were found matching "K25352"!
Close filters
Filter by:
No results were found for the filter!
Item number: TGM-TMPH-04048-100ug
Description: OBP2A Protein, Human, Recombinant (C114S & K127N, His & Myc) is expressed in E. coli with N-10xHis, C-Myc. The accession number is Q9NY56.
| Keywords: | Odorant-binding protein 2a , Odorant-binding protein IIa (OBPIIa) , OBP2A |
| MW: | 25.2 kD |
From 71.00€
*
Item number: ELK-ELK7579.48
The test principle applied in this kit is Sandwich enzyme immunoassay. The microtiter plate provided in this kit has been pre-coated with an antibody specific to Mouse OBP2A. Standards or samples are added to the appropriate microtiter plate wells then with a biotin-conjugated antibody specific to Mouse OBP2A. Next,...
| Keywords: | Obp2a, Lcn13, Odorant-binding protein 2a, Epididymal-specific lipocalin-13 |
| Application: | ELISA |
| Species reactivity: | mouse |
From 374.00€
*
Item number: ELK-ELK5066.48
The test principle applied in this kit is Sandwich enzyme immunoassay. The microtiter plate provided in this kit has been pre-coated with an antibody specific to Human OBP2A. Standards or samples are added to the appropriate microtiter plate wells then with a biotin-conjugated antibody specific to Human OBP2A. Next,...
| Keywords: | OBP2A, OBPIIa, Odorant-binding protein 2a, Odorant-binding protein IIa |
| Application: | ELISA |
| Species reactivity: | human |
From 374.00€
*
Item number: TGM-TMPY-00376-10ug
Description: OBP2B Protein, Human, Recombinant (His) is expressed in HEK293 mammalian cells with His tag. The predicted molecular weight is 19.4 kDa and the accession number is Q9NPH6-1.
| Keywords: | odorant binding protein 2B , OBPIIb , LCN14 |
| MW: | 19.4 kD |
From 75.00€
*
Item number: TGM-TMPY-04199-10ug
Description: OBP2B Protein, Human, Recombinant (mFc) is expressed in HEK293 mammalian cells with mFc tag. The predicted molecular weight is 44.4 kDa and the accession number is Q9NPH6-1.
| Keywords: | odorant binding protein 2B , LCN14 , OBPIIb |
| MW: | 44.4 kD |
From 75.00€
*
Item number: TGM-TMPH-01806-10ug
Description: Probably binds and transports small hydrophobic volatile molecules with a higher affinity for aldehydes and large fatty acids. OBP2A Protein, Human, Recombinant (C114S & K127N, His & SUMO) is expressed in E. coli expression system with N-6xHis-SUMO tag. The predicted molecular weight is 30.8 kDa and the...
| Keywords: | OBP2A , Odorant-binding protein IIa (OBPIIa) , Odorant-binding protein 2a |
| MW: | 30.8 kD |
From 71.00€
*