- Search results for K06841
Cookie preferences
This website uses cookies, which are necessary for the technical operation of the website and are always set. Other cookies, which increase the comfort when using this website, are used for direct advertising or to facilitate interaction with other websites and social networks, are only set with your consent.
Configuration
Technically required
These cookies are necessary for the basic functions of the shop.
"Allow all cookies" cookie
"Decline all cookies" cookie
CSRF token
Cookie preferences
Currency change
Customer-specific caching
FACT-Finder tracking
Individual prices
Selected shop
Session
Comfort functions
These cookies are used to make the shopping experience even more appealing, for example for the recognition of the visitor.
Note
Show the facebook fanpage in the right blod sidebar
Statistics & Tracking
Affiliate program
Conversion and usertracking via Google Tag Manager
Track device being used
50 products were found matching "K06841"!
Close filters
Filter by:
No results were found for the filter!
Item number: ARG64000.100
Protein function: Bifunctional axonal guidance cue regulated by sulfated proteoglycans, attractive effects result from interactions with heparan sulfate proteoglycans (HSPGs), while the inhibitory effects depend on interactions with chondroitin sulfate proteoglycans (CSPGs). Ligand for receptor PLXNB3. In glioma...
| Keywords: | Anti-SEMAF, Anti-Sema F, Anti-SEMA5A, Anti-Semaphorin-F, Anti-Semaphorin-5A |
| Application: | ELISA, IHC (paraffin) |
| Host: | Goat |
| Species reactivity: | human |
871.00€
*
Item number: G-HUFI01477.96
| Application: | ELISA |
| Species reactivity: | human |
698.00€
*
Item number: NSJ-R33409-100UG
0.5 mg/ml in 1X TBS, pH7.3, with 0.5% BSA (US sourced) and 0.02% sodium azide. Additional name(s) for this target protein: SEMA5A Protein function: Bifunctional axonal guidance cue regulated by sulfated proteoglycans, attractive effects result from interactions with heparan sulfate proteoglycans (HSPGs), while the...
| Keywords: | Anti-SEMAF, Anti-Sema F, Anti-SEMA5A, Anti-Semaphorin-F, Anti-Semaphorin-5A, Semaphorin 5A Antibody |
| Application: | IHC, ELISA (peptide) |
| Host: | Goat |
| Species reactivity: | human |
836.00€
*
Item number: ATA-HPA004632.100
Protein function: Bifunctional axonal guidance cue regulated by sulfated proteoglycans, attractive effects result from interactions with heparan sulfate proteoglycans (HSPGs), while the inhibitory effects depend on interactions with chondroitin sulfate proteoglycans (CSPGs). Ligand for receptor PLXNB3. In glioma...
| Keywords: | Anti-SEMAF, Anti-SEMA5A, Anti-Sema F, Anti-Semaphorin-F, Anti-Semaphorin-5A |
| Application: | IHC |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human |
From 369.00€
*
Item number: ATA-HPA066548.100
Protein function: May act as positive axonal guidance cues. [The UniProt Consortium] Buffer: 40% glycerol and PBS (pH 7.2). 0.02% sodium azide is added as preservative. Highest antigen sequence identity to mouse: 99% and to rat: 90%
| Keywords: | Anti-SEMA5B, Anti-KIAA1445, Anti-Semaphorin-5B |
| Application: | ICC |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human |
From 246.00€
*
Item number: ELK-ELK6672.48
The test principle applied in this kit is Sandwich enzyme immunoassay. The microtiter plate provided in this kit has been pre-coated with an antibody specific to Human SEMA5A. Standards or samples are added to the appropriate microtiter plate wells then with a biotin-conjugated antibody specific to Human SEMA5A....
| Keywords: | SEMAF, Sema F, SEMA5A, Semaphorin-F, Semaphorin-5A |
| Application: | ELISA |
| Species reactivity: | human |
From 374.00€
*
Item number: TGM-TMPY-01570-1mg
Description: SEMA5A Protein, Human, Recombinant (His) is expressed in HEK293 mammalian cells with His tag. The predicted molecular weight is 107 kDa and the accession number is Q13591.
| Keywords: | SEMAF, serpin peptidase inhibitor, clade F, semF |
| MW: | 107 kD |
From 568.00€
*
Item number: TGM-TMPY-02187-50ug
Description: SEMA5A Protein, Human, Recombinant (hFc) is expressed in HEK293 mammalian cells with hFc tag. The predicted molecular weight is 110.7 kDa and the accession number is Q13591.
| Keywords: | semF, serpin peptidase inhibitor, clade F, SEMAF |
| MW: | 110.7 kD |
658.00€
*
Item number: TGM-TMPY-03152-50ug
Description: SEMA5A Protein, Mouse, Recombinant (His) is expressed in HEK293 mammalian cells with His tag. The predicted molecular weight is 85.1 kDa and the accession number is Q3UPZ0.
| Keywords: | AI464145, 9130201M22Rik, serpin peptidase inhibitor, clade F, semF, 5930434A13, Semaf |
| MW: | 85.1 kD |
658.00€
*
NEW
Item number: G-AEKE09980.96
The test principle applied in this kit is Sandwich enzyme immunoassay. The microtiter plate provided in this kit has been pre-coated with an antibody specific to Human SEMA5A. Standards or samples are added to the appropriate microtiter plate wells then with a biotin-conjugated antibody specific to Human SEMA5A....
| Keywords: | SEMA5A, Semaphorin-F, Semaphorin-5A |
| Application: | ELISA |
| Species reactivity: | rat |
694.00€
*
Item number: 517638.96
Sample Type:, Serum, plasma, tissue homogenates, cell lysates, cell culture supernates and other biological fluids, Intended Use: The kit is a sandwich enzyme immunoassay for in vitro quantitative measurement of SEMA5B in human serum, plasma, tissue homogenates, cell lysates, cell culture supernates and other...
| Keywords: | SEMA5B, KIAA1445, Semaphorin-5B |
| Application: | ELISA |
| Species reactivity: | human |
1,152.00€
*
Item number: NOV-C499.10ug
Recombinant Human Semaphorin 5A is produced by our Mammalian expression system and the target gene encoding Glu23-Thr765 is expressed with a 6His tag at the C-terminus. Protein function: Bifunctional axonal guidance cue regulated by sulfated proteoglycans, attractive effects result from interactions with heparan...
| Keywords: | SEMAF, SEMA5A, Sema F, Semaphorin-F, Semaphorin-5A, Recombinant Human SEMA5A (C-6His) |
| Expressed in: | Human cells |
| Origin: | human |
| MW: | 84.71 kD |
From 105.00€
*