- Search results for GeneID 9037
Cookie preferences
This website uses cookies, which are necessary for the technical operation of the website and are always set. Other cookies, which increase the comfort when using this website, are used for direct advertising or to facilitate interaction with other websites and social networks, are only set with your consent.
Configuration
Technically required
These cookies are necessary for the basic functions of the shop.
"Allow all cookies" cookie
"Decline all cookies" cookie
CSRF token
Cookie preferences
Currency change
Customer-specific caching
FACT-Finder tracking
Individual prices
Selected shop
Session
Comfort functions
These cookies are used to make the shopping experience even more appealing, for example for the recognition of the visitor.
Note
Show the facebook fanpage in the right blod sidebar
Statistics & Tracking
Affiliate program
Conversion and usertracking via Google Tag Manager
Track device being used
34 products were found matching "GeneID 9037"!
Close filters
Filter by:
No results were found for the filter!
Item number: ARG64000.100
Protein function: Bifunctional axonal guidance cue regulated by sulfated proteoglycans, attractive effects result from interactions with heparan sulfate proteoglycans (HSPGs), while the inhibitory effects depend on interactions with chondroitin sulfate proteoglycans (CSPGs). Ligand for receptor PLXNB3. In glioma...
| Keywords: | Anti-SEMAF, Anti-Sema F, Anti-SEMA5A, Anti-Semaphorin-F, Anti-Semaphorin-5A |
| Application: | ELISA, IHC (paraffin) |
| Host: | Goat |
| Species reactivity: | human |
871.00€
*
Item number: G-HUFI01477.96
| Application: | ELISA |
| Species reactivity: | human |
698.00€
*
Item number: NSJ-R33409-100UG
0.5 mg/ml in 1X TBS, pH7.3, with 0.5% BSA (US sourced) and 0.02% sodium azide. Additional name(s) for this target protein: SEMA5A Protein function: Bifunctional axonal guidance cue regulated by sulfated proteoglycans, attractive effects result from interactions with heparan sulfate proteoglycans (HSPGs), while the...
| Keywords: | Anti-SEMAF, Anti-Sema F, Anti-SEMA5A, Anti-Semaphorin-F, Anti-Semaphorin-5A, Semaphorin 5A Antibody |
| Application: | IHC, ELISA (peptide) |
| Host: | Goat |
| Species reactivity: | human |
836.00€
*
Item number: ATA-HPA004632.100
Protein function: Bifunctional axonal guidance cue regulated by sulfated proteoglycans, attractive effects result from interactions with heparan sulfate proteoglycans (HSPGs), while the inhibitory effects depend on interactions with chondroitin sulfate proteoglycans (CSPGs). Ligand for receptor PLXNB3. In glioma...
| Keywords: | Anti-SEMAF, Anti-SEMA5A, Anti-Sema F, Anti-Semaphorin-F, Anti-Semaphorin-5A |
| Application: | IHC |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human |
From 369.00€
*
Item number: ELK-ELK6672.48
The test principle applied in this kit is Sandwich enzyme immunoassay. The microtiter plate provided in this kit has been pre-coated with an antibody specific to Human SEMA5A. Standards or samples are added to the appropriate microtiter plate wells then with a biotin-conjugated antibody specific to Human SEMA5A....
| Keywords: | SEMAF, Sema F, SEMA5A, Semaphorin-F, Semaphorin-5A |
| Application: | ELISA |
| Species reactivity: | human |
From 374.00€
*
Item number: TGM-TMPY-01570-1mg
Description: SEMA5A Protein, Human, Recombinant (His) is expressed in HEK293 mammalian cells with His tag. The predicted molecular weight is 107 kDa and the accession number is Q13591.
| Keywords: | SEMAF, serpin peptidase inhibitor, clade F, semF |
| MW: | 107 kD |
From 568.00€
*
Item number: TGM-TMPY-02187-50ug
Description: SEMA5A Protein, Human, Recombinant (hFc) is expressed in HEK293 mammalian cells with hFc tag. The predicted molecular weight is 110.7 kDa and the accession number is Q13591.
| Keywords: | semF, serpin peptidase inhibitor, clade F, SEMAF |
| MW: | 110.7 kD |
658.00€
*
NEW
Item number: G-AEKE09980.96
The test principle applied in this kit is Sandwich enzyme immunoassay. The microtiter plate provided in this kit has been pre-coated with an antibody specific to Human SEMA5A. Standards or samples are added to the appropriate microtiter plate wells then with a biotin-conjugated antibody specific to Human SEMA5A....
| Keywords: | SEMA5A, Semaphorin-F, Semaphorin-5A |
| Application: | ELISA |
| Species reactivity: | rat |
694.00€
*
Item number: ABS-PP-11297-L.100
Protein function: Bifunctional axonal guidance cue regulated by sulfated proteoglycans, attractive effects result from interactions with heparan sulfate proteoglycans (HSPGs), while the inhibitory effects depend on interactions with chondroitin sulfate proteoglycans (CSPGs). Ligand for receptor PLXNB3. In glioma...
| Keywords: | Semaphorin-5A, Semaphorin-F, Sema F, Recombinant Human SEMA5A Protein |
| Expressed in: | E.coli |
| Origin: | human |
| MW: | 21.5 kD |
From 115.00€
*
Item number: ABS-PP-11580-L.100
Protein function: Bifunctional axonal guidance cue regulated by sulfated proteoglycans, attractive effects result from interactions with heparan sulfate proteoglycans (HSPGs), while the inhibitory effects depend on interactions with chondroitin sulfate proteoglycans (CSPGs). Ligand for receptor PLXNB3. In glioma...
| Keywords: | Semaphorin-5A, Semaphorin-F, Sema F, Recombinant Human SEMA5A Protein |
| Expressed in: | E.coli |
| Origin: | human |
| MW: | 33 kD |
From 115.00€
*
Item number: ABS-ES-2793.1
Protein function: Bifunctional axonal guidance cue regulated by sulfated proteoglycans, attractive effects result from interactions with heparan sulfate proteoglycans (HSPGs), while the inhibitory effects depend on interactions with chondroitin sulfate proteoglycans (CSPGs). Ligand for receptor PLXNB3. In glioma...
| Keywords: | Anti-SEMAF, Anti-SEMA5A, Anti-Sema F, Anti-Semaphorin-F, Anti-Semaphorin-5A |
| Application: | ELISA |
| Host: | Mouse/Mouse |
| Species reactivity: | human |
1,080.00€
*
Item number: ABS-ES-2792.1
Protein function: Bifunctional axonal guidance cue regulated by sulfated proteoglycans, attractive effects result from interactions with heparan sulfate proteoglycans (HSPGs), while the inhibitory effects depend on interactions with chondroitin sulfate proteoglycans (CSPGs). Ligand for receptor PLXNB3. In glioma...
| Keywords: | Anti-SEMAF, Anti-SEMA5A, Anti-Sema F, Anti-Semaphorin-F, Anti-Semaphorin-5A |
| Application: | ELISA |
| Host: | Mouse/Mouse |
| Species reactivity: | human |
1,080.00€
*