- Search results for GeneID 83648
Cookie preferences
This website uses cookies, which are necessary for the technical operation of the website and are always set. Other cookies, which increase the comfort when using this website, are used for direct advertising or to facilitate interaction with other websites and social networks, are only set with your consent.
Configuration
Technically required
These cookies are necessary for the basic functions of the shop.
"Allow all cookies" cookie
"Decline all cookies" cookie
CSRF token
Cookie preferences
Currency change
Customer-specific caching
FACT-Finder tracking
Individual prices
Selected shop
Session
Comfort functions
These cookies are used to make the shopping experience even more appealing, for example for the recognition of the visitor.
Note
Show the facebook fanpage in the right blod sidebar
Statistics & Tracking
Affiliate program
Conversion and usertracking via Google Tag Manager
Track device being used
15 products were found matching "GeneID 83648"!
Close filters
Filter by:
No results were found for the filter!
Item number: TGM-TMPH-01935-10ug
Description: FAM167A Protein, Human, Recombinant (His & Myc) is expressed in HEK293.
| Keywords: | Protein FAM167A , FAM167A , C8orf13 |
| MW: | 28.2 kD |
From 207.00€
*
Item number: G-PACO38482.50
FAM167A Antibody is a IgG polyclonal antibody from Assay Genie with reactivity against Human and for use in ELISA, IHC applications. FAM167A Antibody is a high quality polyclonal antibody for research use only.
| Keywords: | Anti-C8orf13, Anti-FAM167A, Anti-Protein FAM167A |
| Application: | ELISA, IHC |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human |
313.00€
*
Item number: ATA-HPA023915.100
Buffer: 40% glycerol and PBS (pH 7.2). 0.02% sodium azide is added as preservative. Highest antigen sequence identity to mouse: 93% and to rat: 91%
| Keywords: | Anti-C8orf13, Anti-FAM167A, Anti-Protein FAM167A |
| Application: | IHC, WB |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human |
From 246.00€
*
Item number: ATA-HPA030426.100
Buffer: 40% glycerol and PBS (pH 7.2). 0.02% sodium azide is added as preservative. Highest antigen sequence identity to mouse: 74% and to rat: 76%
| Keywords: | Anti-C8orf13, Anti-FAM167A, Anti-Protein FAM167A |
| Application: | IHC, WB |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human |
From 369.00€
*
Item number: CSB-MP836244HU.1
Organism: Homo sapiens (Human). Source: Mammalian cell. Expression Region: 1-214aa. Protein Length: Full Length. Tag Info: N-terminal 10xHis-tagged and C-terminal Myc-tagged. Target Protein Sequence: MSVPQIHVEE VGAEEGAGAA APPDDHLRSL KALTEKLRLE TRRPSYLEWQ ARLEEHTWPF PRPAAEPQAS LEEGERGGQE PLLPLREAGQ HPPSARSASQ...
| Keywords: | FAM167A, C8orf13, Protein FAM167A, Recombinant Human Protein FAM167A (FAM167A) |
| Application: | Activity not tested |
| Expressed in: | Mammalian cells |
| Origin: | human |
| MW: | 28.2 kD |
From 189.00€
*
Item number: TGM-TMPH-01935-100ug
Description: FAM167A Protein, Human, Recombinant (His & Myc) is expressed in HEK293.
| Keywords: | Protein FAM167A, FAM167A |
| MW: | 28.2 kD |
From 579.00€
*
Item number: ABS-PP-9082-L.100
| Keywords: | Protein FAM167A, Recombinant Human FAM167A Protein |
| Expressed in: | E.coli |
| Origin: | human |
| MW: | 17.5 kD |
From 115.00€
*
Item number: ATA-APrEST76288.100
Buffer: PBS and 1M Urea, pH 7.4.
| Keywords: | C8orf13, FAM167A, Protein FAM167A |
| Application: | Control antigen |
| Expressed in: | E.coli |
| Origin: | human |
264.00€
*
Item number: ATA-APrEST76287.100
Buffer: PBS and 1M Urea, pH 7.4.
| Keywords: | C8orf13, FAM167A, Protein FAM167A |
| Application: | Control antigen |
| Expressed in: | E.coli |
| Origin: | human |
264.00€
*
Item number: CSB-CL836244HU.10
Length: 645 Sequence: ATGTCTGTGC CCCAGATCCA CGTGGAAGAA GTGGGTGCAG AAGAGGGGGC GGGAGCAGCC GCACCACCCG ATGACCACCT CCGGAGCCTG AAGGCCCTCA CCGAGAAACT GAGGCTGGAG ACCCGCAGGC CCTCCTACCT GGAATGGCAG GCCAGGCTGG AGGAGCAGAC CTGGCCCTTC CCGAGGCCGG CTGCGGAGCC ACAGGCGAGC TTGGAGGAGG GGGAGCGTGG GGGGCAGGAG CCCTTGCTCC CCCTGAGAGA...
| Keywords: | C8orf13, FAM167A, Protein FAM167A |
| Application: | Molecular biology, clone |
| Species reactivity: | human |
176.00€
*
Item number: CSB-PA836244LA01HU.100
Host Species: Rabbit. Isotype: IgG. Buffer: Preservative: 0.03% Proclin 300Constituents: 50% Glycerol, 0.01M PBS, PH 7.4. Storage: Upon receipt, store at -20°C or -80°C. Avoid repeated freeze. Purification Method: >95%, Protein G purified. Target Name: FAM167A. Antigen Species: Human
| Keywords: | Anti-C8orf13, Anti-FAM167A, Anti-Protein FAM167A, FAM167A antibody, C8orf13Protein FAM167A antibody, FAM167A Antibody |
| Application: | ELISA, IHC |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human |
From 167.00€
*
Item number: CSB-PA836244LB01HU.100
Host Species: Rabbit. Isotype: IgG. Buffer: Preservative: 0.03% Proclin 300Constituents: 50% Glycerol, 0.01M PBS, PH 7.4. Storage: Upon receipt, store at -20°C or -80°C. Avoid repeated freeze. Purification Method: >95%, Protein G purified. Target Name: FAM167A. Antigen Species: Human
| Keywords: | Anti-C8orf13, Anti-FAM167A, Anti-Protein FAM167A, FAM167A antibody, C8orf13Protein FAM167A antibody, FAM167A Antibody, HRP... |
| Application: | ELISA |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human |
From 167.00€
*