- Search results for GeneID 6142
Cookie preferences
This website uses cookies, which are necessary for the technical operation of the website and are always set. Other cookies, which increase the comfort when using this website, are used for direct advertising or to facilitate interaction with other websites and social networks, are only set with your consent.
Configuration
Technically required
These cookies are necessary for the basic functions of the shop.
"Allow all cookies" cookie
"Decline all cookies" cookie
CSRF token
Cookie preferences
Currency change
Customer-specific caching
FACT-Finder tracking
Individual prices
Selected shop
Session
Comfort functions
These cookies are used to make the shopping experience even more appealing, for example for the recognition of the visitor.
Note
Show the facebook fanpage in the right blod sidebar
Statistics & Tracking
Affiliate program
Conversion and usertracking via Google Tag Manager
Track device being used
11 products were found matching "GeneID 6142"!
Close filters
Filter by:
No results were found for the filter!
Item number: A305-029A
| Keywords: | Anti-RPL18A, Anti-60S ribosomal protein L18a |
| Application: | WB, IP |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human |
From 165.00€
*
Item number: A305-030A
| Keywords: | Anti-RPL18A, Anti-60S ribosomal protein L18a |
| Application: | WB, IP |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human, mouse |
From 165.00€
*
Item number: A305-044A
| Keywords: | Anti-RPL18A, Anti-60S ribosomal protein L18a |
| Application: | WB, IP |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human, mouse |
From 165.00€
*
Item number: ATA-HPA055259.100
Buffer: 40% glycerol and PBS (pH 7.2). 0.02% sodium azide is added as preservative. Highest antigen sequence identity to mouse: 98% and to rat: 98%
| Keywords: | Anti-RPL18A, Anti-60S ribosomal protein L18a, Anti-Large ribosomal subunit protein eL20 |
| Application: | ICC, IHC, WB |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human |
From 369.00€
*
Item number: NSJ-F55022-0.08ML
In 1X PBS, pH 7.4, with 0.09% sodium azide. Ribosomes, the organelles that catalyze protein synthesis, consist of a small 40S subunit and a large 60S subunit. Together these subunits are composed of 4 RNA species and approximately 80 structurally distinct proteins. RPL18A is a ribosomal protein that is a component...
| Keywords: | Anti-RPL18A, Anti-60S ribosomal protein L18a, Anti-Large ribosomal subunit protein eL20, RPL18A Antibody |
| Application: | FC, IHC (paraffin), WB |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human, mouse |
From 361.00€
*
Item number: 041197.200
Ribosomes, the organelles that catalyze protein synthesis, consist of a small 40S subunit and a large 60S subunit. Together these subunits are composed of 4 RNA species and approximately 80 structurally distinct proteins. RPL18A is a ribosomal protein that is a component of the 60S subunit. The protein belongs to...
| Keywords: | Anti-RPL18A, Anti-60S ribosomal protein L18a |
| Application: | ELISA, FC, IHC, WB |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human, mouse |
865.00€
*
Item number: ATA-APrEST86038.100
Buffer: PBS and 1M Urea, pH 7.4.
| Keywords: | RPL18A, 60S ribosomal protein L18a, Large ribosomal subunit protein eL20 |
| Application: | Control antigen |
| Expressed in: | E.coli |
| Origin: | human |
264.00€
*
Item number: G-CAB16967.20
RPL18A Rabbit Polyclonal Antibody from Assay Genie with reactivity against Human, Mouse, Rat and for use in WB IHC applications.RPL18A Rabbit Polyclonal Antibody is an IgG isotype antibody and produced in Rabbit and purified by Affinity purification from Assay Genie.
| Keywords: | Anti-RPL18A, Anti-60S ribosomal protein L18a, Anti-Large ribosomal subunit protein eL20 |
| Application: | WB, IHC |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human, mouse, rat |
103.00€
*
Item number: ELK-ES9321.100
Ribosomes, the organelles that catalyze protein synthesis, consist of a small 40S subunit and a large 60S subunit. Together these subunits are composed of 4 RNA species and approximately 80 structurally distinct proteins. This gene encodes a member of the L18AE family of ribosomal proteins that is a component of the...
| Keywords: | Anti-RPL18A, Anti-60S ribosomal protein L18a, Anti-Large ribosomal subunit protein eL20, RL18A rabbit pAb |
| Application: | WB, ELISA |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human, mouse, rat |
From 173.00€
*
Item number: G-AEFI00303.96
ELISA Type: Sandwich ELISA, Double Antibody. Detection Range: 78.125-5000µg/mL. Sensitivity: 46.875µg/mL. Sample Types: cell or tissue lysate, Other liquid samples. Protein function: Component of the large ribosomal subunit. The ribosome is a large ribonucleoprotein complex responsible for the synthesis of proteins...
| Keywords: | RPL18A, 60S ribosomal protein L18a, Large ribosomal subunit protein eL20 |
| Application: | Sandwich ELISA, Double Antibody |
| Species reactivity: | human |
698.00€
*
Item number: CSB-PA020155GA01HU.100
Host Species: Rabbit. Isotype: IgG. Buffer: PBS with 0.1% Sodium Azide, 50% Glycerol, pH 7.3. -20°C, Avoid freeze / thaw cycles. Storage: Upon receipt, store at -20°C or -80°C. Avoid repeated freeze. Purification Method: Antigen Affinity Purified. Target Name: RPL18A. Antigen Species: Human
| Keywords: | Anti-RPL18A, Anti-60S ribosomal protein L18a, Anti-Large ribosomal subunit protein eL20, RPL18A antibody, 60S ribosomal... |
| Application: | ELISA, WB, IHC |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human, mouse, rat |
552.00€
*