- Search results for GeneID 605
Cookie preferences
This website uses cookies, which are necessary for the technical operation of the website and are always set. Other cookies, which increase the comfort when using this website, are used for direct advertising or to facilitate interaction with other websites and social networks, are only set with your consent.
Configuration
Technically required
These cookies are necessary for the basic functions of the shop.
"Allow all cookies" cookie
"Decline all cookies" cookie
CSRF token
Cookie preferences
Currency change
Customer-specific caching
FACT-Finder tracking
Individual prices
Selected shop
Session
Comfort functions
These cookies are used to make the shopping experience even more appealing, for example for the recognition of the visitor.
Note
Show the facebook fanpage in the right blod sidebar
Statistics & Tracking
Affiliate program
Conversion and usertracking via Google Tag Manager
Track device being used
16 products were found matching "GeneID 605"!
Close filters
Filter by:
No results were found for the filter!
Item number: ARG63145.100
| Keywords: | Anti-BCL7A, Anti-B-cell CLL/lymphoma 7 protein family member A |
| Application: | ELISA, WB |
| Host: | Goat |
| Species reactivity: | human |
871.00€
*
Item number: NSJ-R34752-100UG
0.5 mg/ml in 1X TBS, pH7.3, with 0.5% BSA (US sourced) and 0.02% sodium azide. Additional name(s) for this target protein: B-cell CLL/lymphoma 7A
| Keywords: | Anti-BCL7A, Anti-B-cell CLL/lymphoma 7 protein family member A, BCL7A Antibody |
| Application: | WB, ELISA (peptide) |
| Host: | Goat |
| Species reactivity: | human |
836.00€
*
Item number: ATA-HPA019762.100
Buffer: 40% glycerol and PBS (pH 7.2). 0.02% sodium azide is added as preservative. Highest antigen sequence identity to mouse: 89% and to rat: 90%
| Keywords: | Anti-BCL7A, Anti-B-cell CLL/lymphoma 7 protein family member A |
| Application: | WB |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human |
From 369.00€
*
Item number: CSB-YP706319HU.1
Organism: Homo sapiens (Human). Source: Yeast. Expression Region: 1-210aa. Protein Length: Full Length. Tag Info: C-terminal 6xHis-tagged. Target Protein Sequence: MSGRSVRAET RSRAKDDIKR VMAAIEKVRK WEKKWVTVGD TSLRIYKWVP VTEPKVDDKN KNKKKGKDEK CGSEVTTPEN SSSPGMMDMH DDNSNQSSIA DASPIKQENS SNSSPAPEPN SAVPSDGTEA KVDEAQADGK...
| Keywords: | BCL7A, B-cell CLL/lymphoma 7 protein family member A, Recombinant Human B-cell CLL/lymphoma 7 protein family member A (BCL7A) |
| Application: | Activity not tested |
| Expressed in: | Yeast |
| Origin: | human |
| MW: | 24.3 kD |
From 292.00€
*
Item number: CSB-EP706319HU.1
Organism: Homo sapiens (Human). Source: E.coli. Expression Region: 1-210aa. Protein Length: Full Length. Tag Info: N-terminal 10xHis-tagged and C-terminal Myc-tagged. Target Protein Sequence: MSGRSVRAET RSRAKDDIKR VMAAIEKVRK WEKKWVTVGD TSLRIYKWVP VTEPKVDDKN KNKKKGKDEK CGSEVTTPEN SSSPGMMDMH DDNSNQSSIA DASPIKQENS...
| Keywords: | BCL7A, B-cell CLL/lymphoma 7 protein family member A, Recombinant Human B-cell CLL/lymphoma 7 protein family member A (BCL7A) |
| Application: | Activity not tested |
| Expressed in: | E.coli |
| Origin: | human |
| MW: | 30.3 kD |
From 247.00€
*
Item number: ABS-PP-6617-L.100
| Keywords: | B-cell CLL/lymphoma 7 protein family member A, Recombinant Human BCL7A Protein |
| Expressed in: | E.coli |
| Origin: | human |
| MW: | 23.5 kD |
From 115.00€
*
Item number: VHPS-795
Primers are provided as a 40 µl solution containing both primers at a final concentration of 50 µM in 10 mM Tris-HCl (pH 7.5), 0.1 mM EDTA. Dilute with water as needed prior to use. This amount is sufficient for 1000 x 20µl PCR reactions assuming a final primer concentration of 0.1 µM. Add cDNA template....
| Keywords: | BCL7A, B-cell CLL/lymphoma 7 protein family member A |
| Application: | RNA quantification |
45.00€
*
Item number: 032471.200
This gene is directly involved, with Myc and IgH, in a three-way gene translocation in a Burkitt lymphoma cell line. As a result of the gene translocation, the N-terminal region of the gene product is disrupted, which is thought to be related to the pathogenesis of a subset of high-grade B cell non-Hodgkin lymphoma....
| Keywords: | Anti-BCL7A, Anti-B-cell CLL/lymphoma 7 protein family member A |
| Application: | ELISA, WB |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human |
865.00€
*
Item number: 349720.100
BCL7A is directly involved, with Myc and IgH, in a three-way gene translocation in a Burkitt lymphoma cell line. As a result of the gene translocation, the N-terminal region of the gene is disrupted, which is thought to be related to the pathogenesis of a subset of high-grade B cell non-Hodgkin lymphoma. The...
| Keywords: | BCL7A, B-cell CLL/lymphoma 7 protein family member A |
| Origin: | human |
| MW: | 25.2 kD |
1,230.00€
*
Item number: 349720.20
BCL7A is directly involved, with Myc and IgH, in a three-way gene translocation in a Burkitt lymphoma cell line. As a result of the gene translocation, the N-terminal region of the gene is disrupted, which is thought to be related to the pathogenesis of a subset of high-grade B cell non-Hodgkin lymphoma. The...
| Keywords: | BCL7A, B-cell CLL/lymphoma 7 protein family member A |
| Origin: | human |
| MW: | 25.2 kD |
636.00€
*
Item number: G-PACO04927.50
BCL7A Antibody (PACO04927)
| Keywords: | Anti-BCL7A, Anti-B-cell CLL/lymphoma 7 protein family member A |
| Application: | ELISA, WB |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human, mouse |
225.00€
*
Item number: ATA-APrEST74798.100
Buffer: PBS and 1M Urea, pH 7.4.
| Keywords: | BCL7A, B-cell CLL/lymphoma 7 protein family member A |
| Application: | Control antigen |
| Expressed in: | E.coli |
| Origin: | human |
264.00€
*