- Search results for GeneID 326623
Cookie preferences
This website uses cookies, which are necessary for the technical operation of the website and are always set. Other cookies, which increase the comfort when using this website, are used for direct advertising or to facilitate interaction with other websites and social networks, are only set with your consent.
Configuration
Technically required
These cookies are necessary for the basic functions of the shop.
"Allow all cookies" cookie
"Decline all cookies" cookie
CSRF token
Cookie preferences
Currency change
Customer-specific caching
FACT-Finder tracking
Individual prices
Selected shop
Session
Comfort functions
These cookies are used to make the shopping experience even more appealing, for example for the recognition of the visitor.
Note
Show the facebook fanpage in the right blod sidebar
Statistics & Tracking
Affiliate program
Conversion and usertracking via Google Tag Manager
Track device being used
20 products were found matching "GeneID 326623"!
Close filters
Filter by:
No results were found for the filter!
Item number: TGM-TMPY-07239-100ug
Description: TL1A/TNFSF15 Protein, Mouse, Recombinant (His) is expressed in HEK293 Cells. The accession number is Q5UBV8.
| Keywords: | Vegi , Tnlg1b , Tl1 , Tl1a , Tnfsf15 |
| MW: | 62.01 kD |
From 59.00€
*
Item number: TGM-TMPY-07240-100ug
Description: TL1A/TNFSF15 Trimer Protein, Mouse, Recombinant (His), Biotinylated is expressed in HEK293 Cells. The accession number is Q5UBV8.
| Keywords: | Tl1 , Vegi , Tnfsf15 , Tl1a , Tnlg1b |
| MW: | 62.01 kD |
From 157.00€
*
Item number: G-MOFI01246.96
Protein function: Receptor for TNFRSF25 and TNFRSF6B. Mediates activation of NF-kappa-B. Inhibits vascular endothelial growth and angiogenesis (in vitro). Promotes activation of caspases and apoptosis. Promotes splenocyte alloactivation. [The UniProt Consortium]
| Keywords: | Tl1, Tnfsf15, TNF ligand-related molecule 1, Vascular endothelial cell growth inhibitor, Tumor necrosis factor ligand... |
698.00€
*
Item number: DIM-PME-M100102.10
Recombinant mouse TNFSF15 protein with N-terminal human Fc tag. hFc(Glu99-Ala330) Mouse TNFSF15(Ala61-Leu252), Protein function: Receptor for TNFRSF25 and TNFRSF6B. Mediates activation of NF-kappa-B. Inhibits vascular endothelial growth and angiogenesis (in vitro). Promotes activation of caspases and apoptosis....
| Keywords: | Tl1, Tl1a, Vegi, Tnlg1b |
| Expressed in: | Human cells |
| Origin: | mouse |
| MW: | 47.6 kD |
From 102.00€
*
Item number: TGM-TMPK-01011-100ug
Description: TNFSF15 Protein, Mouse, Recombinant (His & Avi) is expressed in HEK293 mammalian cells with N-His-Avi tag. The predicted molecular weight is 24.40 kDa and the accession number is Q5UBV8.
| Keywords: | TL1, VEGI, TL1A, VEGI192A, TNFSF15, VEGI-251 |
| MW: | 24.40 kD |
From 460.00€
*
Item number: TGM-TMPK-01012-100ug
Description: TNFSF15 Protein, Mouse, Recombinant (His & Avi), Biotinylated is expressed in HEK293 mammalian cells with N-His-Avi tag. The predicted molecular weight is 24.40 kDa and the accession number is Q5UBV8.
| Keywords: | TL1A, VEGI192A, VEGI-251, VEGI, TNFSF15, TL1 |
| MW: | 24.40 kD |
From 769.00€
*
Item number: TGM-TMPK-01013-100ug
Description: TNFSF15 Protein, Mouse, Recombinant (hFc) is expressed in HEK293 mammalian cells with N-hFc tag. The predicted molecular weight is 48.8 kDa and the accession number is Q5UBV8.
| Keywords: | VEGI, VEGI192A, VEGI-251, TL1, TNFSF15, TL1A |
| MW: | 48.8 kD |
From 460.00€
*
Item number: CSB-MP729268MO.1
Organism: Mus musculus (Mouse). Source: Mammalian cell. Expression Region: 61-252aa. Protein Length: Partial. Tag Info: N-terminal 10xHis-tagged. Target Protein Sequence: AGQLRVPGKD CMLRAITEER SEPSPQQVYS PPRGKPRAHL TIKKQTPAPH LKNQLSALHW EHDLGMAFTK NGMKYINKSL VIPESGDYFI YSQITFRGTT SVCGDISRGR RPNKPDSITV VITKVADSYP...
| Keywords: | Tl1, Tnfsf15, TNF ligand-related molecule 1, Vascular endothelial cell growth inhibitor, Tumor necrosis factor ligand... |
| Application: | Active protein |
| Expressed in: | Mammalian cells |
| Origin: | mouse |
| MW: | 24.3 kD |
From 141.00€
*
NEW
Item number: GSC-Z04681-100
TL1A and its functional receptor DR3 are members of the TNF/TNFR superfamilies of proteins.TL1A and DR3 are abundantly localized at inflamed intestinal areas of patients with IBD and mice with experimental ileitis or colitis and actively participate in the immunological pathways that underlie mucosal homeostasis and...
| Keywords: | Tnfsf15, TNF ligand-related molecule 1, Vascular endothelial cell growth inhibitor, Tumor necrosis factor ligand... |
| Origin: | mouse |
| MW: | 24.4 kD |
From 887.00€
*
Item number: TGM-TMPJ-00603-100ug
Description: Tumor Necrosis Factor Ligand Superfamily Member 15 (TNFSF15) is a new member of the tumor necrosis factor family. TNFSF15 is predominantly an endothelial cell-specific gene, and recombinant TNFSF15 is a potent inhibitor of endothelial cell proliferation, angiogenesis and tumor growth. TNFSF15 exerts two...
| Keywords: | VEGI , Vascular Endothelial Cell Growth Inhibitor , TNFSF15 , Tumor Necrosis Factor Ligand Superfamily Member 15 , TL1 ,... |
| MW: | 19 kD |
From 70.00€
*
Item number: TGM-TMPK-01012-10ug
Description: TNFSF15 Protein, Mouse, Recombinant (His & Avi), Biotinylated is expressed in HEK293 mammalian cells with N-His-Avi tag. The predicted molecular weight is 24.40 kDa and the accession number is Q5UBV8.
| Keywords: | TL1 , TNFSF15 , VEGI , VEGI-251 , TL1A , VEGI192A |
| MW: | 24.4 kD |
From 85.00€
*
Item number: TGM-TMPK-01011-10ug
Description: TNFSF15 Protein, Mouse, Recombinant (His & Avi) is expressed in HEK293 mammalian cells with N-His-Avi tag. The predicted molecular weight is 24.40 kDa and the accession number is Q5UBV8.
| Keywords: | TNFSF15 , TL1A , VEGI , TL1 , VEGI192A , VEGI-251 |
| MW: | 24.4 kD |
From 55.00€
*