- Search results for GeneID 282863
Cookie preferences
This website uses cookies, which are necessary for the technical operation of the website and are always set. Other cookies, which increase the comfort when using this website, are used for direct advertising or to facilitate interaction with other websites and social networks, are only set with your consent.
Configuration
Technically required
These cookies are necessary for the basic functions of the shop.
"Allow all cookies" cookie
"Decline all cookies" cookie
CSRF token
Cookie preferences
Currency change
Customer-specific caching
FACT-Finder tracking
Individual prices
Selected shop
Session
Comfort functions
These cookies are used to make the shopping experience even more appealing, for example for the recognition of the visitor.
Note
Show the facebook fanpage in the right blod sidebar
Statistics & Tracking
Affiliate program
Conversion and usertracking via Google Tag Manager
Track device being used
8 products were found matching "GeneID 282863"!
Close filters
Filter by:
No results were found for the filter!
Item number: RP0056B-005
Biologically active. Produced in yeast. Amino acid sequence: KAGVIIPQSP GCPPTEDKNF PQHVRVNLNI VNRSTNSRRP TDYHKRSTSP WTLHRNEDPE RYPSVIWEAK CSHSGCINAE GKVDHHMNSV TIQQEILVLR RESQHCPHSF RLEKMLVAVG CTCVTPIVRH LA
| Keywords: | IL-17A, IL17a, Interleukin-17A |
| Application: | Cell culture |
| Expressed in: | Yeast |
| Origin: | bovine |
| MW: | 15 kD |
233.00€
*
Item number: RP0056B-025
Biologically active. Produced in yeast. Amino acid sequence: KAGVIIPQSP GCPPTEDKNF PQHVRVNLNI VNRSTNSRRP TDYHKRSTSP WTLHRNEDPE RYPSVIWEAK CSHSGCINAE GKVDHHMNSV TIQQEILVLR RESQHCPHSF RLEKMLVAVG CTCVTPIVRH LA
| Keywords: | IL-17A, IL17a, Interleukin-17A |
| Application: | Cell culture |
| Expressed in: | Yeast |
| Origin: | bovine |
| MW: | 15 kD |
466.00€
*
Item number: RP0056B-100
Biologically active. Produced in Yeast. Amino acid sequence: KAGVIIPQSP GCPPTEDKNF PQHVRVNLNI VNRSTNSRRP TDYHKRSTSP WTLHRNEDPE RYPSVIWEAK CSHSGCINAE GKVDHHMNSV TIQQEILVLR RESQHCPHSF RLEKMLVAVG CTCVTPIVRH LA (132). Protein function: Ligand for IL17RA and IL17RC. The heterodimer formed by IL17A and IL17F is a ligand...
| Keywords: | IL-17, IL17A, IL-17A, Interleukin-17A |
| Application: | Cell culture |
| Expressed in: | Yeast |
| Origin: | bovine |
| MW: | 15 kD |
From 1,303.00€
*
Item number: WSC0825B-100
Protein function: Effector cytokine of innate and adaptive immune system involved in antimicrobial host defense and maintenance of tissue integrity. Signals via IL17RA-IL17RC heterodimeric receptor complex, triggering homotypic interaction of IL17RA and IL17RC chains with TRAF3IP2 adapter. This leads to downstream...
| Keywords: | Anti-IL17A, Anti-IL-17, Anti-IL-17A, Anti-Interleukin-17A |
| Application: | FC |
| Host: | Mouse |
| Species reactivity: | bovine |
343.00€
*
Item number: G-AEFI03960.96
Bovine INS (Insulin)ELISA Kit is a high quality kit for research use only from Assay Genie. The Bovine INS (Insulin)ELISA Kit comes in a 96 Assays format and reacts against Bovine samples. We ship this kit on Gel Pack and kits should be stored at 2-8°C Protein Function: Effector cytokine of innate and adaptive...
| Keywords: | IL17A, Interleukin-17A |
| Application: | ELISA |
| Species reactivity: | bovine |
694.00€
*
Item number: RPB1818B-010
Produced in Yeast. Amino acid sequence: KAGVIIPQSP GCPPTEDKNF PQHVRVNLNI VNRSTNSRRP TDYHKRSTSP WTLHRNEDPE RYPSVIWEAK CSHSGCINAE GKVDHHMNSV TIQQEILVLR RESQHCPHSF RLEKMLVAVG CTCVTPIVRH LA (132). Protein function: Effector cytokine of innate and adaptive immune system involved in antimicrobial host defense and...
| Keywords: | IL-17, IL17A, IL-17A, Interleukin-17A |
| Application: | Bioassays |
| Expressed in: | Yeast |
| Origin: | bovine |
| MW: | 15 kD |
274.00€
*
Item number: PB0274B-020
The Bovine IL-17A polyclonal antibody is unlabeled and has been qualified for use in ELISA and Western blot applications. It is the capture antibody in the Kingfisher Biotech Bovine IL-17A ELISA. The Bovine IL-17A polyclonal antibody was produced in rabbits and is antigen-affinity purified. The reactivity by species...
| Keywords: | Anti-IL-17, Anti-IL17A, Anti-IL-17A, Anti-Interleukin-17A, Bovine IL-17A Polyclonal Antibody |
| Application: | WB, ELISA |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | bovine |
274.00€
*
Item number: SPOT2355B-004
Bovine IL-17A ELISpot contains Capture Antibody, Standard Control, and Detection Antibody for development of up to two (2) ELISpot assays. Other required materials and reagents are not supplied. The antibodies have been determined to function in an ELISpot with the Standard Control provided. Components may also be...
| Keywords: | IL-17, IL17A, IL-17A, Interleukin-17A |
| Application: | ELISpot |
| Species reactivity: | bovine |
1,646.00€
*