- Search results for GeneID 26888
Cookie preferences
This website uses cookies, which are necessary for the technical operation of the website and are always set. Other cookies, which increase the comfort when using this website, are used for direct advertising or to facilitate interaction with other websites and social networks, are only set with your consent.
Configuration
Technically required
These cookies are necessary for the basic functions of the shop.
"Allow all cookies" cookie
"Decline all cookies" cookie
CSRF token
Cookie preferences
Currency change
Customer-specific caching
FACT-Finder tracking
Individual prices
Selected shop
Session
Comfort functions
These cookies are used to make the shopping experience even more appealing, for example for the recognition of the visitor.
Note
Show the facebook fanpage in the right blod sidebar
Statistics & Tracking
Affiliate program
Conversion and usertracking via Google Tag Manager
Track device being used
10 products were found matching "GeneID 26888"!
Close filters
Filter by:
No results were found for the filter!
Item number: CSB-EP874136MO.1
Organism: Mus musculus (Mouse). Source: E.coli. Expression Region: 70-238aa. Protein Length: Extracellular Domain. Tag Info: N-terminal 10xHis-SUMO-tagged and C-terminal Myc-tagged. Target Protein Sequence: QKYSQLLEEK KAAKNIMHNE LNCTKSVSPM EDKVWSCCPK DWRLFGSHCY LVPTVSSSAS WNKSEENCSR MGAHLVVIQS QEEQDFITGI LDTHAAYFIG...
| Keywords: | CD367, Clec4a, Clec4a2, Dendritic cell immunoreceptor, C-type lectin superfamily member 6, C-type lectin domain family 4... |
| Application: | Activity not tested |
| Expressed in: | E.coli |
| Origin: | mouse |
| MW: | 39.6 kD |
From 364.00€
*
Item number: TGM-TMPK-00127-100ug
Description: Clec4a has been reported to be an immune suppressor of dendritic cells (DCs), but its potential role in cancer therapy remains to be elucidated. silencing of Clec4a2 expression via skin delivery of shRNA produces an effective antitumor response and that Clec4a2 shRNA may have therapeutic potential as an...
| Keywords: | LLIR, CLEC4A, DDB27, HDCGC13P, Clec4a2, DCIR, CD367, CLECSF6, DCIRLLIR |
| MW: | 46.3 kD |
From 395.00€
*
Item number: TGM-TMPY-05555-100ug
Description: CLEC4A Protein, Mouse, Recombinant (His) is expressed in HEK293 mammalian cells with His tag. The predicted molecular weight is 21.9 kDa and the accession number is Q9QZ15.
| Keywords: | C-type lectin domain family 4 member A |
| MW: | 21.9 kD |
768.00€
*
NEW
Item number: GSC-Z06064-100
Clec4a has been reported to be an immune suppressor of dendritic cells (DCs), but its potential role in cancer therapy remains to be elucidated. silencing of Clec4a2 expression via skin delivery of shRNA produces an effective antitumor response and that Clec4a2 shRNA may have therapeutic potential as an adjuvant for...
| Keywords: | Clec4a, Dendritic cell immunoreceptor, C-type lectin superfamily member 6, C-type lectin domain family 4 member A |
| Origin: | mouse |
| MW: | 46.3 kD |
From 457.00€
*
Item number: TGM-TMPK-00127-10ug
Description: Clec4a has been reported to be an immune suppressor of dendritic cells (DCs), but its potential role in cancer therapy remains to be elucidated. silencing of Clec4a2 expression via skin delivery of shRNA produces an effective antitumor response and that Clec4a2 shRNA may have therapeutic potential as an...
| Keywords: | HDCGC13P , Clec4a2 , DCIR , CD367 , CLECSF6 , DCIRLLIR , LLIR , CLEC4A , DDB27 |
| MW: | 46.3 kD |
From 48.00€
*
Item number: TGM-TMPY-05555-10ug
Description: CLEC4A Protein, Mouse, Recombinant (His) is expressed in HEK293 mammalian cells with His tag. The predicted molecular weight is 21.9 kDa and the accession number is Q9QZ15.
| Keywords: | C-type lectin domain family 4 member A |
| MW: | 21.9 kD |
From 75.00€
*
Item number: D2744-75B.100
DCIR, also known as Lectin-like Immunoreceptor (LLIR), is a type II membrane protein belonging to the C-type lectin domain family and is designated CLEC4A (previously designated CLECSF6). Four transcript variants encoding distinct isoforms have been identified. DCIR contains one carbohydrate recognition domain in...
| Keywords: | Anti-Dendritic cell immunoreceptor, Anti-C-type lectin superfamily member 6, Anti-C-type lectin domain family 4 member A |
| Application: | FC |
| Host: | Rat |
| Species reactivity: | mouse |
889.00€
*
Item number: 372782.100
May be involved in regulating immune reactivity. May play a role in modulating dendritic cells (DC) differentiation and/or maturation. May be involved in the inhibition of B-cell-receptor-mediated calcium mobilization and protein tyrosine phosphorylation. Source: Recombinant protein corresponding to aa70-238 from...
| Keywords: | CD367, Clec4a, Clec4a2, Dendritic cell immunoreceptor, C-type lectin superfamily member 6, C-type lectin domain family 4... |
| MW: | 39,6 |
From 786.00€
*
Item number: KT-CLE-MM24A-100UG
Recombinant Mouse CLEC4A/DCIR Protein is expressed from HEK293 with hFc tag at the C-Terminus.It contains Gln70-Leu238. Clec4a has been reported to be an immune suppressor of dendritic cells (DCs), but its potential role in cancer therapy remains to be elucidated. silencing of Clec4a2 expression via skin delivery of...
| Keywords: | CD367, Clec4a2, CLECSF6, DCIR, DDB27, HDCGC13P, LLIR, CLEC4A, DCIRLLIR |
| Expressed in: | Human cells |
| Origin: | mouse |
| MW: | 46.3 kD |
From 303.00€
*
Item number: CSB-PA874136ZA01MO.100
Make to order. Production time: 70-80 business days. Deliverables: 1. 200 µg antigen (used as positive control), 2. 1 ml pre-immune serum (used as negative control) , 3. Rabbit polyclonal antibody, antigen affinity purified. Quality Guarantee: 1. Antibody purity > 90% confirmed by SDS-PAGE, 2. Antibody titer > 1:...
| Keywords: | Anti-CD367, Anti-Clec4a, Anti-Clec4a2, Anti-Dendritic cell immunoreceptor, Anti-C-type lectin superfamily member 6,... |
| Application: | ELISA, WB |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | Mus musculus (Mouse) |
From 1,529.00€
*