- Search results for GeneID 122183
Cookie preferences
This website uses cookies, which are necessary for the technical operation of the website and are always set. Other cookies, which increase the comfort when using this website, are used for direct advertising or to facilitate interaction with other websites and social networks, are only set with your consent.
Configuration
Technically required
These cookies are necessary for the basic functions of the shop.
"Allow all cookies" cookie
"Decline all cookies" cookie
CSRF token
Cookie preferences
Currency change
Customer-specific caching
FACT-Finder tracking
Individual prices
Selected shop
Session
Comfort functions
These cookies are used to make the shopping experience even more appealing, for example for the recognition of the visitor.
Note
Show the facebook fanpage in the right blod sidebar
Statistics & Tracking
Affiliate program
Conversion and usertracking via Google Tag Manager
Track device being used
15 products were found matching "GeneID 122183"!
Close filters
Filter by:
No results were found for the filter!
Item number: ATA-HPA059485.100
Buffer: 40% glycerol and PBS (pH 7.2). 0.02% sodium azide is added as preservative. Highest antigen sequence identity to mouse: 36% and to rat: 35%
| Keywords: | Anti-PRR20, Anti-PRR20A, Anti-Proline-rich protein 20A |
| Application: | IHC |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human |
From 369.00€
*
Item number: ABS-PP-9819-L.100
| Keywords: | Proline-rich protein 20B, Recombinant Human PRR20B Protein |
| Expressed in: | E.coli |
| Origin: | human |
| MW: | 65.5 kD |
From 115.00€
*
Item number: ABS-PP-9821-L.100
| Keywords: | Proline-rich protein 20D, Recombinant Human PRR20D Protein |
| Expressed in: | E.coli |
| Origin: | human |
| MW: | 12 kD |
From 115.00€
*
Item number: ABS-PP-9822-L.100
| Keywords: | Proline-rich protein 20E, Recombinant Human PRR20E Protein |
| Expressed in: | E.coli |
| Origin: | human |
| MW: | 11.5 kD |
From 115.00€
*
Item number: ABS-PP-9818-L.100
| Keywords: | Proline-rich protein 20B, Recombinant Human PRR20B Protein |
| Expressed in: | E.coli |
| Origin: | human |
| MW: | 23 kD |
From 115.00€
*
Item number: ABS-PP-9054-L.100
| Keywords: | Proline-rich protein 20A, Recombinant Human PRR20A Protein |
| Expressed in: | E.coli |
| Origin: | human |
| MW: | 9.5 kD |
From 115.00€
*
Item number: ABS-PP-9820-L.100
| Keywords: | Proline-rich protein 20C, Recombinant Human PRR20C Protein |
| Expressed in: | E.coli |
| Origin: | human |
| MW: | 11.5 kD |
From 115.00€
*
Item number: ATA-APrEST89186.100
Buffer: PBS and 1M Urea, pH 7.4.
| Keywords: | PRR20, PRR20A, Proline-rich protein 20A |
| Application: | Control antigen |
| Expressed in: | E.coli |
| Origin: | human |
264.00€
*
Item number: ELK-ES13979.100
This gene is one of five identical loci in a cluster on chromosome 13q21.1. The predicted protein is proline-rich and contains several dopamine D4 receptor signatures and PRINTS domains. [provided by RefSeq, Oct 2008], Recommended dilutions: WB 1:500-2000. Cellular localization:
| Keywords: | Anti-Proline-rich protein 20C, PR20C rabbit pAb |
| Application: | WB |
| Host: | Rabbit |
| Species reactivity: | human, rat, mouse, |
From 173.00€
*
Item number: ABS-PP-9819.100
| Keywords: | Proline-rich protein 20B, Recombinant Human PRR20B Protein |
| Expressed in: | E.coli |
| Origin: | human |
| MW: | 65.5 kD |
From 90.00€
*
Item number: ABS-PP-9822.100
| Keywords: | Proline-rich protein 20E, Recombinant Human PRR20E Protein |
| Expressed in: | E.coli |
| Origin: | human |
| MW: | 11.5 kD |
From 90.00€
*
Item number: ABS-PP-9820.100
| Keywords: | Proline-rich protein 20C, Recombinant Human PRR20C Protein |
| Expressed in: | E.coli |
| Origin: | human |
| MW: | 11.5 kD |
From 90.00€
*