- Search results for A0A2K5UD97
Cookie preferences
This website uses cookies, which are necessary for the technical operation of the website and are always set. Other cookies, which increase the comfort when using this website, are used for direct advertising or to facilitate interaction with other websites and social networks, are only set with your consent.
Configuration
Technically required
These cookies are necessary for the basic functions of the shop.
"Allow all cookies" cookie
"Decline all cookies" cookie
CSRF token
Cookie preferences
Currency change
Customer-specific caching
FACT-Finder tracking
Individual prices
Selected shop
Session
Comfort functions
These cookies are used to make the shopping experience even more appealing, for example for the recognition of the visitor.
Note
Show the facebook fanpage in the right blod sidebar
Statistics & Tracking
Affiliate program
Conversion and usertracking via Google Tag Manager
Track device being used
12 products were found matching "A0A2K5UD97"!
Close filters
Filter by:
No results were found for the filter!
Item number: KT-BCM-CM117-100UG
Recombinant Cynomolgus/Rhesus macaque BCMA/TNFRSF17 Protein is expressed from HEK293 with His tag at the C-terminus.It contains Met1-Ala53. B-cell maturation antigen (BCMA or BCM), also known as tumor necrosis factor receptor superfamily member 17 (TNFRSF17), is a protein that in humans is encoded by the TNFRSF17...
| Expressed in: | Human cells |
| Origin: | Cynomolgus, Rhesus macaque |
| MW: | 7.10 kD |
From 353.00€
*
Item number: KT-BCM-CM217-100UG
Recombinant Cynomolgus/Rhesus macaque BCMA/TNFRSF17 Protein is expressed from HEK293 with hFc at the C-Terminus.It contains Met1-Ala53. B-cell maturation antigen (BCMA or BCM), also known as tumor necrosis factor receptor superfamily member 17 (TNFRSF17), is a protein that in humans is encoded by the TNFRSF17...
| Keywords: | CD269, TNFRSF17, BCMA, BCM, TNFRSF13A |
| Expressed in: | Human cells |
| Origin: | Cynomolgus, Rhesus macaque |
| MW: | 31.5 kD |
From 353.00€
*
Item number: DIM-PME-C100060.10
Recombinant Cynomolgus BCMA protein with C-terminal human Fc tag. BCMA(Met1-Asn52) hFc(Glu99-Ala330)
| Keywords: | BCM, TNFRSF17, CD269, TNFRSF13A |
| Expressed in: | Human cells |
| Origin: | Cynomolgus |
| MW: | 32.1 kD |
From 146.00€
*
Item number: TGM-TMPK-00064-100ug
Description: B-cell maturation antigen (BCMA or BCM), also known as tumor necrosis factor receptor superfamily member 17 (TNFRSF17), is a protein that in humans is encoded by the TNFRSF17 gene.TNFRSF17 is a cell surface receptor of the TNF receptor superfamily which recognizes B-cell activating factor (BAFF)....
| Keywords: | BCMA, TNFRSF17, BCM, TNFRSF13A, CD269 |
| MW: | 7.10 kD |
From 460.00€
*
Item number: TGM-TMPY-05136-100ug
Description: BCMA/TNFRSF17 Protein, Rhesus, Recombinant, Biotinylated is expressed in HEK293 mammalian cells. The predicted molecular weight is 34.5 kDa and the accession number is A0A2K5UD97.
| Keywords: | tumor necrosis factor receptor superfamily member 17 |
| MW: | 34.5 kD |
From 436.00€
*
Item number: TGM-TMPY-03213-100ug
Description: BCMA/TNFRSF17 Protein, Rhesus, Recombinant (hFc) is expressed in HEK293 mammalian cells with hFc tag. The predicted molecular weight is 33 kDa and the accession number is A0A2K5UD97.
| Keywords: | tumor necrosis factor receptor superfamily member 17 |
| MW: | 33 kD |
From 364.00€
*
NEW
Item number: TGM-TMPK-00064-10ug
Description: B-cell maturation antigen (BCMA or BCM), also known as tumor necrosis factor receptor superfamily member 17 (TNFRSF17), is a protein that in humans is encoded by the TNFRSF17 gene.TNFRSF17 is a cell surface receptor of the TNF receptor superfamily which recognizes B-cell activating factor (BAFF)....
| Keywords: | TNFRSF13A , BCM , CD269 , BCMA , TNFRSF17 |
| MW: | 7.1 kD |
From 55.00€
*
NEW
Item number: TGM-TMPY-03213-10ug
Description: BCMA/TNFRSF17 Protein, Rhesus, Recombinant (hFc) is expressed in HEK293 mammalian cells with hFc tag. The predicted molecular weight is 33 kDa and the accession number is A0A2K5UD97. References: Novak AJ,et al.(2004) Expression of BCMA, TACI, and BAFF-R in multiple myeloma: a mechanism for growth and...
| Keywords: | tumor necrosis factor receptor superfamily member 17 |
| MW: | 33 kD |
From 46.00€
*
NEW
Item number: TGM-TMPY-05136-10ug
Description: BCMA/TNFRSF17 Protein, Rhesus, Recombinant, Biotinylated is expressed in HEK293 mammalian cells. The predicted molecular weight is 34.5 kDa and the accession number is A0A2K5UD97.
| Keywords: | tumor necrosis factor receptor superfamily member 17 |
| MW: | 34.5 kD |
From 157.00€
*
NEW
Item number: GSC-Z03852-500
B-cell maturation antigen (BCMA or BCM), also known as tumor necrosis factor receptor superfamily member 17 (TNFRSF17), is a protein that in humans is encoded by the TNFRSF17 gene.TNFRSF17 is a cell surface receptor of the TNF receptor superfamily which recognizes B-cell activating factor (BAFF).
| Keywords: | TNFRSF17, B-cell maturation protein, Tumor necrosis factor receptor superfamily member 17 |
| Origin: | cynomolgus, rhesus macaque |
| MW: | 7.1 kD |
1,882.00€
*
NEW
Item number: GSC-Z03853-500
B-cell maturation antigen (BCMA or BCM), also known as tumor necrosis factor receptor superfamily member 17 (TNFRSF17), is a protein that in humans is encoded by the TNFRSF17 gene.TNFRSF17 is a cell surface receptor of the TNF receptor superfamily which recognizes B-cell activating factor (BAFF).
| Keywords: | TNFRSF17, B-cell maturation protein, Tumor necrosis factor receptor superfamily member 17 |
| Origin: | cynomolgus, rhesus macaque |
| MW: | 31.5 kD |
1,882.00€
*
Item number: NOV-CY156.100ug
Biotinylated Human HLA-A*0201 GP100 V2 complex Protein (C-Avi-10His) is produced by our Mammalian expression system and the target gene encoding (YLEPGPVTV)(Ala288Val)&Ile21-Met119&Gly25-Ile308 is expressed with a Avi, 10His tag at C-terminus.
| Keywords: | B-cell maturation protein, Biotinylated Cynomolgus BCMA (C-Fc-Avi) |
| Expressed in: | Human cells |
| Origin: | Cynomolgus |
| MW: | 35 kD |
From 363.00€
*