If you have any questions, please use our Contact Form.
You can also order by e-mail: info@biomol.com
Larger quantity required? Request bulk
You can also order by e-mail: info@biomol.com
Larger quantity required? Request bulk
Viewed
| Keywords: | PK-1587, PKI-587, N-[4-[[4-(dimethylamino)-1-piperidinyl]carbonyl]phenyl]-N'-[4-(4,6-di-4-morpholinyl-1,3,5-triazin-2-yl)phenyl]-urea |
| Supplier: | Cayman Chemical |
| Supplier-Nr: | 14567 |
Properties
| Application: | PI3K/mTOR inhibitor |
| MW: | 615.7 D |
| Formula: | C32H41N9O4 |
| Purity: | >98% |
| Format: | Crystalline Solid |
Database Information
| CAS : | 1197160-78-3| Matching products |
| KEGG ID : | K07203 | Matching products |
Handling & Safety
| Storage: | -20°C |
| Shipping: | +20°C (International: -20°C) |