- Suchergebnis für Q4VK74
Cookie-Einstellungen
Diese Website benutzt Cookies, die für den technischen Betrieb der Website erforderlich sind und stets gesetzt werden. Andere Cookies, die den Komfort bei Benutzung dieser Website erhöhen, der Direktwerbung dienen oder die Interaktion mit anderen Websites und sozialen Netzwerken vereinfachen sollen, werden nur mit Ihrer Zustimmung gesetzt.
Konfiguration
Technisch erforderlich
Diese Cookies sind für die Grundfunktionen des Shops notwendig.
"Alle Cookies ablehnen" Cookie
"Alle Cookies annehmen" Cookie
Ausgewählter Shop
CSRF-Token
Cookie-Einstellungen
FACT-Finder Tracking
Individuelle Preise
Kundenspezifisches Caching
Session
Währungswechsel
Komfortfunktionen
Diese Cookies werden genutzt um das Einkaufserlebnis noch ansprechender zu gestalten, beispielsweise für die Wiedererkennung des Besuchers.
Facebook-Seite in der rechten Blog - Sidebar anzeigen
Merkzettel
Statistik & Tracking
Endgeräteerkennung
Kauf- und Surfverhalten mit Google Tag Manager
Partnerprogramm
Zu "Q4VK74" wurden 11 Artikel gefunden!
Filter schließen
Filtern nach:
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Artikelnummer: 97650.1
Recombinant mouse Interleukin-28A produced in E. coli is a single, non-glycosylated polypeptide chain containing 174 amino acids and having a total molecular mass of 19.7 kDa. IL-28A is distantly related to type I interferons and the IL-10 family. Expression of IL-28A is induced by viral infection which interacts...
| Schlagworte: | Interleukin-28A, IL-28A, IFN-Lambda 2, Interferon-Lambda 2, Cytokine ZCYTO20, IL28A, IFNL2, ZCYTO20. |
| Anwendung: | Cell culture |
| Exprimiert in: | E.coli |
| Ursprungsart: | mouse |
| MW: | 19700 D |
ab 105,00 €
Artikelnummer: ARG70177.100
Protein function: Cytokine with antiviral, antitumour and immunomodulatory activities. Plays a critical role in the antiviral host defense, predominantly in the epithelial tissues. Acts as a ligand for the heterodimeric class II cytokine receptor composed of IL10RB and IFNLR1, and receptor engagement leads to the...
| Schlagworte: | Il28a, Ifnl2, IL-28A, IFN-lambda-2, Interleukin-28A, Interferon lambda-2 |
| Anwendung: | SDS-PAGE, Cell culture |
| Ursprungsart: | mouse |
ab 345,00 €
Artikelnummer: ELK-ELK4006.48
The test principle applied in this kit is Sandwich enzyme immunoassay. The microtiter plate provided in this kit has been pre-coated with an antibody specific to Mouse IL28A. Standards or samples are added to the appropriate microtiter plate wells then with a biotin-conjugated antibody specific to Mouse IL28A. Next,...
| Schlagworte: | Ifnl2, Il28a, IL-28A, IFN-lambda-2, Interleukin-28A, Interferon lambda-2 |
| Anwendung: | ELISA |
| Spezies-Reaktivität: | mouse |
ab 374,00 €
Artikelnummer: TGM-TMPY-04215-1mg
Description: IL-28A Protein, Mouse, Recombinant (His) is expressed in HEK293 mammalian cells with His tag. The predicted molecular weight is 21.1 kDa and the accession number is Q4VK74.
| Schlagworte: | interferon, lambda 2, Ifnl2, interferon, lambda2, EG330496, IL28A, IL-28A |
| MW: | 21.1 kD |
ab 289,00 €
NEU
Artikelnummer: G-AEKE08130.96
The test principle applied in this kit is Sandwich enzyme immunoassay. The microtiter plate provided in this kit has been pre-coated with an antibody specific to Mouse IL28A. Standards or samples are added to the appropriate microtiter plate wells then with a biotin-conjugated antibody specific to Mouse IL28A. Next,...
| Schlagworte: | Ifnl2, Interleukin-28A, Interferon lambda-2 |
| Anwendung: | ELISA |
| Spezies-Reaktivität: | human |
694,00 €
Artikelnummer: CR-C02031-100UG
Sequence: MDPVPRATRL PVEAKDCHIA QFKSLSPKEL QAFKKAKDAI EKRLLEKDMR CSSHLISRAW DLKQLQVQER PKALQAEVAL TLKVWENMTD LATILGQPLH TLSHIHSQLQ TCTQLQATAE PKPPSRRLSR WLHRLQEAQS KETPGCLEDS VTSNLFRLLT RDLKCVASGD with polyhistidine tag at the C-terminus Endotoxin level: <0.1 EU per 1 µg of the protein by the LAL method. Protein...
| Schlagworte: | Ifnl2, Il28a, IL-28A, IFN-lambda-2, Interleukin-28A, Interferon lambda-2 |
| Anwendung: | Cell culture |
| Exprimiert in: | E.coli |
| Ursprungsart: | mouse |
ab 549,00 €
Artikelnummer: I8443-77C.500
IL-28A are type III interferons that are class II cytokine receptor ligands (1-4). They are distantly related to members of the IL-10 family and type I IFN family (1-4). Mouse IL-28A cDNA encodes a 193aa protein with a 19aa signal peptide and a 174aa mature protein that lacks N-glycosylation sites. Mature mouse...
| Anwendung: | Neutr. |
| Wirt: | Rat |
| Spezies-Reaktivität: | mouse |
1.246,00 €
Artikelnummer: 026208.96
Interleukin 28A (IL28A) BioAssay(TM) ELISA Kit (Mouse) is a sandwich enzyme immunoassay for in vitro quantitative measurement of IL28A in mouse serum, plasma and other biological fluids. Detection Range: 15.6-1,000pg/ml, Sensitivity: 6.3pg/ml, Storage and Stability: Desiccation recommended. The Standard, Detection...
| Schlagworte: | Ifnl2, Il28a, IL-28A, IFN-lambda-2, Interleukin-28A, Interferon lambda-2 |
| Anwendung: | ELISA |
| Spezies-Reaktivität: | mouse |
1.113,00 €
Artikelnummer: 472385.96
Sample Type:, Plasma, serum, lysate, Intended Use: The Mouse IL-28 ELISA Kit allows for the detection and quantification of endogenous levels of natural and/or recombinant Mouse IL-28 proteins within the range of 32-4000 pg/ml. Range: 32-4000pg/ml, Assay Time: 4.5 hours, Reactivity: Mouse, Detection Method:...
| Schlagworte: | Ifnl2, Il28a, IL-28A, IFN-lambda-2, Interleukin-28A, Interferon lambda-2 |
| Anwendung: | ELISA |
| Spezies-Reaktivität: | mouse |
920,00 €
Artikelnummer: E-PKSM041473.100
Activity: Measure by its ability to protect HepG2 cells infected with encephalomyocarditis (EMC) virus. The ED50 for this effect is <2 ng/mL. Sequence:...
| Schlagworte: | Il28a, Ifnl2, IL-28A, IFN-lambda-2, Interleukin-28A, Interferon lambda-2, Recombinant Mouse IL-28A protein(N-His)(active) |
| Anwendung: | Active, cell culture |
| Exprimiert in: | E.coli |
| Ursprungsart: | mouse |
| MW: | 22.57 kD |
ab 241,00 €
Artikelnummer: G-RPES6696.20
Protein function: Cytokine with antiviral, antitumour and immunomodulatory activities. Plays a critical role in the antiviral host defense, predominantly in the epithelial tissues. Acts as a ligand for the heterodimeric class II cytokine receptor composed of IL10RB and IFNLR1, and receptor engagement leads to the...
| Schlagworte: | Ifnl2, Il28a, IL-28A, IFN-lambda-2, Interleukin-28A, Interferon lambda-2 |
| Exprimiert in: | E.coli |
| Ursprungsart: | mouse |
384,00 €