- Suchergebnis für P56704
Cookie-Einstellungen
Diese Website benutzt Cookies, die für den technischen Betrieb der Website erforderlich sind und stets gesetzt werden. Andere Cookies, die den Komfort bei Benutzung dieser Website erhöhen, der Direktwerbung dienen oder die Interaktion mit anderen Websites und sozialen Netzwerken vereinfachen sollen, werden nur mit Ihrer Zustimmung gesetzt.
Konfiguration
Technisch erforderlich
Diese Cookies sind für die Grundfunktionen des Shops notwendig.
"Alle Cookies ablehnen" Cookie
"Alle Cookies annehmen" Cookie
Ausgewählter Shop
CSRF-Token
Cookie-Einstellungen
FACT-Finder Tracking
Individuelle Preise
Kundenspezifisches Caching
Session
Währungswechsel
Komfortfunktionen
Diese Cookies werden genutzt um das Einkaufserlebnis noch ansprechender zu gestalten, beispielsweise für die Wiedererkennung des Besuchers.
Facebook-Seite in der rechten Blog - Sidebar anzeigen
Merkzettel
Statistik & Tracking
Endgeräteerkennung
Kauf- und Surfverhalten mit Google Tag Manager
Partnerprogramm
Zu "P56704" wurden 46 Artikel gefunden!
Filter schließen
Filtern nach:
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Artikelnummer: GSC-Z03815-100
Wnt-3a activates the canonical Wnt signaling pathway and is expressed in the dorsal midline region, playing a crucial role in spinal cord development. Additionally, it regulates autophagy, apoptosis, neuron regeneration, neurogenic inflammation, and axon regeneration. Wnt-3a promotes the beta-catenin/Tcf pathway,...
| Schlagworte: | WNT3A, Protein Wnt-3a |
| Ursprungsart: | human |
| MW: | 58.50. kD |
ab 504,00 €
Artikelnummer: NSJ-F54012-0.1ML
Antibody in PBS with 50% Glycerol and 0.03% ProClin 300. Ligand for members of the frizzled family of seven transmembrane receptors. Wnt-3 and Wnt-3a play distinct roles in cell-cell signaling during morphogenesis of the developing neural tube. Protein function: Ligand for members of the frizzled family of seven...
| Schlagworte: | Anti-WNT3A, Anti-Protein Wnt-3a, WNT3A Antibody |
| Anwendung: | WB |
| Wirt: | Mouse |
| Spezies-Reaktivität: | human |
772,00 €
Artikelnummer: ARG55267.100
Protein function: Ligand for members of the frizzled family of seven transmembrane receptors. Wnt-3 and Wnt-3a play distinct roles in cell-cell signaling during morphogenesis of the developing neural tube. [The UniProt Consortium]
| Schlagworte: | Anti-WNT3A, Anti-Protein Wnt-3a |
| Anwendung: | WB |
| Wirt: | Mouse |
| Spezies-Reaktivität: | human |
658,00 €
Artikelnummer: ARG56971.50
Protein function: Ligand for members of the frizzled family of seven transmembrane receptors. Wnt-3 and Wnt-3a play distinct roles in cell-cell signaling during morphogenesis of the developing neural tube. [The UniProt Consortium]
| Schlagworte: | Anti-WNT3A, Anti-Protein Wnt-3a |
| Anwendung: | WB, IHC (paraffin) |
| Wirt: | Mouse |
| Spezies-Reaktivität: | human |
518,00 €
Artikelnummer: G-HUFI01808.96
ELISA Type: Competitive. Detection Range: 31.25-2000µg/mL. Sensitivity: 18.75µg/mL. Sample Types: Serum, Plasma. Protein function: Ligand for members of the frizzled family of seven transmembrane receptors (Probable). Functions in the canonical Wnt signaling pathway that results in activation of transcription...
| Schlagworte: | WNT3A, Protein Wnt-3a |
| Anwendung: | Competitive ELISA |
| Spezies-Reaktivität: | human |
698,00 €
Artikelnummer: NSJ-R31233
0.5mg/ml if reconstituted with 0.2ml sterile DI water. Wingless-type MMIV integration site family member 3A is a protein that in humans is encoded by the WNT3A gene. This gene is a member of the WNT family. The gene was assigned to human chromosome 1q42.13. These proteins have been implicated in oncogenesis and in...
| Schlagworte: | Anti-WNT3A, Anti-Protein Wnt-3a, Wnt3A Antibody |
| Anwendung: | WB |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human, mouse |
790,00 €
Artikelnummer: E-AB-11082.120
The WNT gene family consists of structurally related genes which encode secreted signaling proteins. These proteins have been implicated in oncogenesis and in several developmental processes, including regulation of cell fate and patterning during embryogenesis. This gene is a member of the WNT gene family. It...
| Schlagworte: | Anti-WNT3A, Anti-Protein Wnt-3a, WNT3A Polyclonal Antibody |
| Anwendung: | WB, IHC, ELISA |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human, mouse |
ab 89,00 €
Artikelnummer: ARG56886.100
Protein function: Ligand for members of the frizzled family of seven transmembrane receptors (Probable). Functions in the canonical Wnt signaling pathway that results in activation of transcription factors of the TCF/LEF family (PubMed:20093360, PubMed:21244856, PubMed:24841207, PubMed:26902720). Required for normal...
| Schlagworte: | Anti-WNT3A, Anti-Protein Wnt-3a |
| Anwendung: | WB |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | mouse |
707,00 €
Artikelnummer: ELK-ELK7541.48
The test principle applied in this kit is Sandwich enzyme immunoassay. The microtiter plate provided in this kit has been pre-coated with an antibody specific to Human WNT3A. Standards or samples are added to the appropriate microtiter plate wells then with a biotin-conjugated antibody specific to Human WNT3A. Next,...
| Schlagworte: | WNT3A, Protein Wnt-3a |
| Anwendung: | ELISA |
| Spezies-Reaktivität: | human |
ab 374,00 €
Artikelnummer: CSB-EP026136HU.1
Organism: Homo sapiens (Human). Source: E.coli. Expression Region: 19-352aa. Protein Length: Full Length of Mature Protein. Tag Info: N-terminal 10xHis-tagged. Target Protein Sequence: SYPIWWSLAV GPQYSSLGSQ PILCASIPGL VPKQLRFCRN YVEIMPSVAE GIKIGIQECQ HQFRGRRWNC TTVHDSLAIF GPVLDKATRE SAFVHAIASA GVAFAVTRSC AEGTAAICGC...
| Schlagworte: | WNT3A, Protein Wnt-3a, Recombinant Human Protein Wnt-3a (WNT3A) |
| Anwendung: | Activity not tested |
| Exprimiert in: | E.coli |
| Ursprungsart: | human |
| MW: | 43.5 kD |
ab 247,00 €
Artikelnummer: CSB-EP026136HU1.1
Organism: Homo sapiens (Human). Source: E.coli. Expression Region: 19-351aa. Protein Length: Partial. Tag Info: N-terminal 6xHis-tagged. Target Protein Sequence: SYPIWWSLAV GPQYSSLGSQ PILCASIPGL VPKQLRFCRN YVEIMPSVAE GIKIGIQECQ HQFRGRRWNC TTVHDSLAIF GPVLDKATRE SAFVHAIASA GVAFAVTRSC AEGTAAICGC SSRHQGSPGK GWKWGGCSED...
| Schlagworte: | WNT3A, Protein Wnt-3a, Recombinant Human Protein Wnt-3a (WNT3A), partial |
| Anwendung: | Activity not tested |
| Exprimiert in: | E.coli |
| Ursprungsart: | human |
| MW: | 41.3 kD |
ab 247,00 €
Artikelnummer: CSB-EP026136HUc7.1
Organism: Homo sapiens (Human). Source: E.coli. Expression Region: 19-352aa. Protein Length: Full Length of Mature Protein. Tag Info: C-terminal 6xHis-tagged. Target Protein Sequence: SYPIWWSLAV GPQYSSLGSQ PILCASIPGL VPKQLRFCRN YVEIMPSVAE GIKIGIQECQ HQFRGRRWNC TTVHDSLAIF GPVLDKATRE SAFVHAIASA GVAFAVTRSC AEGTAAICGC...
| Schlagworte: | WNT3A, Protein Wnt-3a, Recombinant Human Protein Wnt-3a (WNT3A) |
| Anwendung: | Activity not tested |
| Exprimiert in: | E.coli |
| Ursprungsart: | human |
| MW: | 44.4 kD |
ab 247,00 €