- Suchergebnis für P07357
Cookie-Einstellungen
Diese Website benutzt Cookies, die für den technischen Betrieb der Website erforderlich sind und stets gesetzt werden. Andere Cookies, die den Komfort bei Benutzung dieser Website erhöhen, der Direktwerbung dienen oder die Interaktion mit anderen Websites und sozialen Netzwerken vereinfachen sollen, werden nur mit Ihrer Zustimmung gesetzt.
Konfiguration
Technisch erforderlich
Diese Cookies sind für die Grundfunktionen des Shops notwendig.
"Alle Cookies ablehnen" Cookie
"Alle Cookies annehmen" Cookie
Ausgewählter Shop
CSRF-Token
Cookie-Einstellungen
FACT-Finder Tracking
Individuelle Preise
Kundenspezifisches Caching
Session
Währungswechsel
Komfortfunktionen
Diese Cookies werden genutzt um das Einkaufserlebnis noch ansprechender zu gestalten, beispielsweise für die Wiedererkennung des Besuchers.
Facebook-Seite in der rechten Blog - Sidebar anzeigen
Merkzettel
Statistik & Tracking
Endgeräteerkennung
Kauf- und Surfverhalten mit Google Tag Manager
Partnerprogramm
Zu "P07357" wurden 14 Artikel gefunden!
Filter schließen
Filtern nach:
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Artikelnummer: ATA-HPA077709.100
Rabbit Polyclonal C8A Antibody against Human complement C8 alpha chain. Validated for Western Blot. Buffer: 40% glycerol and PBS (pH 7.2). 0.02% sodium azide is added as preservative. Interspecies information: Highest antigen sequence indentity to the following orthologs: ENSMUSG00000035031: 74%, ENSRNOG00000007697:...
| Schlagworte: | Anti-C8A, Anti-Complement component C8 alpha chain, Anti-Complement component 8 subunit alpha |
| Anwendung: | WB |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human |
ab 369,00 €
Artikelnummer: ATA-HPA028217.100
Rabbit Polyclonal C8A Antibody against Human complement C8 alpha chain. Validated for Western Blot. Buffer: 40% glycerol and PBS (pH 7.2). 0.02% sodium azide is added as preservative. Interspecies information: Highest antigen sequence indentity to the following orthologs: ENSMUSG00000035031: 69%, ENSRNOG00000007697:...
| Schlagworte: | Anti-C8A, Anti-Complement component C8 alpha chain, Anti-Complement component 8 subunit alpha |
| Anwendung: | WB |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human |
491,00 €
Artikelnummer: ATA-HPA028225.100
Rabbit Polyclonal C8A Antibody against Human complement C8 alpha chain. Validated for Western Blot. Buffer: 40% glycerol and PBS (pH 7.2). 0.02% sodium azide is added as preservative. Interspecies information: Highest antigen sequence indentity to the following orthologs: ENSMUSG00000035031: 85%, ENSRNOG00000007697:...
| Schlagworte: | Anti-C8A, Anti-Complement component C8 alpha chain, Anti-Complement component 8 subunit alpha |
| Anwendung: | WB |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human |
491,00 €
Artikelnummer: ATA-HPA054317.100
Rabbit Polyclonal C8A Antibody against Human complement C8 alpha chain. Validated for Western Blot. Buffer: 40% glycerol and PBS (pH 7.2). 0.02% sodium azide is added as preservative. Interspecies information: Highest antigen sequence indentity to the following orthologs: ENSMUSG00000035031: 59%, ENSRNOG00000007697:...
| Schlagworte: | Anti-C8A, Anti-Complement component C8 alpha chain, Anti-Complement component 8 subunit alpha |
| Anwendung: | WB |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human |
ab 369,00 €
Artikelnummer: G-HUFI00490.96
| Anwendung: | ELISA |
| Spezies-Reaktivität: | human |
698,00 €
Artikelnummer: CSB-EP004194HU.1
Organism: Homo sapiens (Human). Source: E.coli. Expression Region: 31-584aa. Protein Length: Full Length of Mature Protein. Tag Info: N-terminal 6xHis-tagged. Target Protein Sequence: AATPAAVTCQ LSNWSEWTDC FPCQDKKYRH RSLLQPNKFG GTICSGDIWD QASCSSSTTC VRQAQCGQDF QCKETGRCLK RHLVCNGDQD CLDGSDEDDC EDVRAIDEDC SQYEPIPGSQ...
| Schlagworte: | C8A, Complement component C8 alpha chain, Complement component 8 subunit alpha, Recombinant Human Complement component C8... |
| Anwendung: | Activity not tested |
| Exprimiert in: | E.coli |
| Ursprungsart: | human |
| MW: | 65.8 kD |
ab 247,00 €
Artikelnummer: TGM-TMPH-01132-100ug
Description: Complement C8a Protein, Human, Recombinant (His) is expressed in E. coli.
| Schlagworte: | Complement component C8 alpha chain, C8A, Complement component 8 subunit alpha |
| MW: | 65.8 kD |
ab 223,00 €
Artikelnummer: TGM-TMPH-01132-10ug
Description: Complement C8a Protein, Human, Recombinant (His) is expressed in E. coli.
| Schlagworte: | Complement component C8 alpha chain , C8A , Complement component 8 subunit alpha |
| MW: | 65.8 kD |
ab 84,00 €
Artikelnummer: CSB-EL004194HU.48
Sample Types: serum, plasma, tissue homogenates Detection Range: 1.56 ng/mL-100 ng/mL Sensitivity: 0.39 ng/mL Assay Principle: quantitative Measurement: SandwichAssay Time: 1-5h Sample Volume: 50-100ulDetection Wavelength: 450 nmProtein function: Constituent of the membrane attack complex (MAC) that plays a key role...
| Schlagworte: | C8A, Complement component C8 alpha chain, Complement component 8 subunit alpha |
| Anwendung: | ELISA, Sandwich ELISA |
| Spezies-Reaktivität: | human |
ab 501,00 €
Artikelnummer: VHPS-1395
Primers are provided as a 40 µl solution containing both primers at a final concentration of 50 µM in 10 mM Tris-HCl (pH 7.5), 0.1 mM EDTA. Dilute with water as needed prior to use. This amount is sufficient for 1000 x 20µl PCR reactions assuming a final primer concentration of 0.1 µM. Add cDNA template....
| Schlagworte: | C8A, Complement component C8 alpha chain, Complement component 8 subunit alpha |
| Anwendung: | RNA quantification |
45,00 €
Artikelnummer: ELK-ES8864.100
C8 is a component of the complement system and contains three polypeptides, alpha, beta and gamma. This gene encodes the alpha subunit of C8. C8 participates in the formation of the membrane attack complex (MAC). The MAC assembles on bacterial membranes to form a pore, permitting disruption of bacterial membrane...
| Schlagworte: | Anti-C8A, Anti-Complement component C8 alpha chain, Anti-Complement component 8 subunit alpha, C8 alpha rabbit pAb |
| Anwendung: | WB, ELISA |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human, rat, mouse, |
ab 173,00 €
Artikelnummer: CSB-CL004194HU1.10
Length: 1755 Sequence: atgtttgctg ttgttttctt catcttgtct ttgatgactt gtcagcctgg ggtaactgca caggagaagg tgaaccagag agtaagacgg gcagctacac ccgcagcagt tacctgccag ctgagcaact ggtcagagtg gacagattgc tttccgtgcc aggacaaaaa gtaccgacac cggagcctct tgcagccaaa caagtttggg ggaaccatct gcagtggtga catctgggat caagccagct gctccagttc...
| Schlagworte: | C8A, Complement component C8 alpha chain, Complement component 8 subunit alpha |
| Anwendung: | Molecular biology, clone |
| Spezies-Reaktivität: | human |
357,00 €