- Suchergebnis für K25556
Cookie-Einstellungen
Diese Website benutzt Cookies, die für den technischen Betrieb der Website erforderlich sind und stets gesetzt werden. Andere Cookies, die den Komfort bei Benutzung dieser Website erhöhen, der Direktwerbung dienen oder die Interaktion mit anderen Websites und sozialen Netzwerken vereinfachen sollen, werden nur mit Ihrer Zustimmung gesetzt.
Konfiguration
Technisch erforderlich
Diese Cookies sind für die Grundfunktionen des Shops notwendig.
"Alle Cookies ablehnen" Cookie
"Alle Cookies annehmen" Cookie
Ausgewählter Shop
CSRF-Token
Cookie-Einstellungen
FACT-Finder Tracking
Individuelle Preise
Kundenspezifisches Caching
Session
Währungswechsel
Komfortfunktionen
Diese Cookies werden genutzt um das Einkaufserlebnis noch ansprechender zu gestalten, beispielsweise für die Wiedererkennung des Besuchers.
Facebook-Seite in der rechten Blog - Sidebar anzeigen
Merkzettel
Statistik & Tracking
Endgeräteerkennung
Kauf- und Surfverhalten mit Google Tag Manager
Partnerprogramm
Zu "K25556" wurden 9 Artikel gefunden!
Filter schließen
Filtern nach:
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
NEU
Artikelnummer: TGM-TMPH-04489-100ug
Description: GUCA2B Protein, Mouse, Recombinant (Yeast, His) is expressed in Yeast. The accession number is O09051.
| Schlagworte: | Guca2b , Guanylate cyclase activator 2B |
| MW: | 11.4 kD |
ab 131,00 €
Artikelnummer: TGM-TMPH-01424-10ug
Description: Endogenous activator of intestinal guanylate cyclase. It stimulates this enzyme through the same receptor binding region as the heat-stable enterotoxins. May be a potent physiological regulator of intestinal fluid and electrolyte transport. May be an autocrine/paracrine regulator of intestinal salt and...
| Schlagworte: | Guanylate cyclase activator 2B , GUCA2B |
| MW: | 13.5 kD |
ab 134,00 €
Artikelnummer: ELK-ELK5490.48
The test principle applied in this kit is Sandwich enzyme immunoassay. The microtiter plate provided in this kit has been pre-coated with an antibody specific to Human GUCA2A. Standards or samples are added to the appropriate microtiter plate wells then with a biotin-conjugated antibody specific to Human GUCA2A....
| Schlagworte: | GUCA2, GUCA2A |
| Anwendung: | ELISA |
| Spezies-Reaktivität: | human |
ab 374,00 €
Artikelnummer: ELK-ELK7596.48
The test principle applied in this kit is Sandwich enzyme immunoassay. The microtiter plate provided in this kit has been pre-coated with an antibody specific to Mouse GUCA2A. Standards or samples are added to the appropriate microtiter plate wells then with a biotin-conjugated antibody specific to Mouse GUCA2A....
| Schlagworte: | Guca2, Guca2a, Guanylin, Guanylate cyclase activator 2A |
| Anwendung: | ELISA |
| Spezies-Reaktivität: | mouse |
ab 374,00 €
Artikelnummer: ELK-ELK3838.48
The test principle applied in this kit is Sandwich enzyme immunoassay. The microtiter plate provided in this kit has been pre-coated with an antibody specific to Human GUCA2B. Standards or samples are added to the appropriate microtiter plate wells then with a biotin-conjugated antibody specific to Human GUCA2B....
| Schlagworte: | GUCA2B |
| Anwendung: | ELISA |
| Spezies-Reaktivität: | human |
ab 374,00 €
Artikelnummer: G-AEKE07991.96
The test principle applied in this kit is Sandwich enzyme immunoassay. The microtiter plate provided in this kit has been pre-coated with an antibody specific to Human GUCA2B. Standards or samples are added to the appropriate microtiter plate wells then with a biotin-conjugated antibody specific to Human GUCA2B....
| Schlagworte: | GUCA2B, Guanylate cyclase activator 2B |
| Anwendung: | ELISA |
| Spezies-Reaktivität: | human |
694,00 €
Artikelnummer: G-AEKE09162.96
The test principle applied in this kit is Sandwich enzyme immunoassay. The microtiter plate provided in this kit has been pre-coated with an antibody specific to Human GUCA2A. Standards or samples are added to the appropriate microtiter plate wells then with a biotin-conjugated antibody specific to Human GUCA2A....
| Schlagworte: | GUCA2A, Guanylin, Guanylate cyclase activator 2A, Guanylate cyclase-activating protein I, Guanylate cyclase-activating... |
| Anwendung: | ELISA |
| Spezies-Reaktivität: | rat |
694,00 €
Artikelnummer: ELK-ES15853.100
Protein function: Endogenous activator of intestinal guanylate cyclase. It stimulates this enzyme through the same receptor binding region as the heat-stable enterotoxins. [The UniProt Consortium] Recommended dilutions: WB 1:500-2000. Cellular localization: Secreted.
| Schlagworte: | Anti-GUCA2, Anti-GUCA2A, GUC2A rabbit pAb |
| Anwendung: | WB |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human, mouse, rat |
ab 173,00 €
Artikelnummer: ELK-ES9705.100
This gene encodes a preproprotein that is proteolytically processed to generate multiple protein products, including uroguanylin, a member of the guanylin family of peptides and an endogenous ligand of the guanylate cyclase-C receptor. Binding of this peptide to its cognate receptor stimulates an increase in cyclic...
| Schlagworte: | Anti-GUCA2B, GUC2B rabbit pAb |
| Anwendung: | WB, ELISA |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human, rat, mouse, |
ab 173,00 €