- Suchergebnis für K17515
Cookie-Einstellungen
Diese Website benutzt Cookies, die für den technischen Betrieb der Website erforderlich sind und stets gesetzt werden. Andere Cookies, die den Komfort bei Benutzung dieser Website erhöhen, der Direktwerbung dienen oder die Interaktion mit anderen Websites und sozialen Netzwerken vereinfachen sollen, werden nur mit Ihrer Zustimmung gesetzt.
Konfiguration
Technisch erforderlich
Diese Cookies sind für die Grundfunktionen des Shops notwendig.
"Alle Cookies ablehnen" Cookie
"Alle Cookies annehmen" Cookie
Ausgewählter Shop
CSRF-Token
Cookie-Einstellungen
FACT-Finder Tracking
Individuelle Preise
Kundenspezifisches Caching
Session
Währungswechsel
Komfortfunktionen
Diese Cookies werden genutzt um das Einkaufserlebnis noch ansprechender zu gestalten, beispielsweise für die Wiedererkennung des Besuchers.
Facebook-Seite in der rechten Blog - Sidebar anzeigen
Merkzettel
Statistik & Tracking
Endgeräteerkennung
Kauf- und Surfverhalten mit Google Tag Manager
Partnerprogramm
Zu "K17515" wurden 44 Artikel gefunden!
Filter schließen
Filtern nach:
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Artikelnummer: GSC-Z06066-100
CLEC9A expression was significantly higher in psoriatic skin compared with healthy donor. In psoriatic skin and PsA ST, CLEC9A() cells were in close proximity to TUNEL() cells. SF CLEC9A levels were significantly lower compared with paired PsA serum. Adalimumab treatment did not affect CLEC9A serum level and skin...
| Schlagworte: | Clec9a, C-type lectin domain family 9 member A, Dendritic cell natural killer lectin group receptor 1 |
| Ursprungsart: | mouse |
| MW: | 50.9 kD |
ab 457,00 €
Artikelnummer: E-AB-53368.120
CLEC9A is a group V C-type lectin-like receptor (CTLR) that functions as an activation receptor and is expressed on myeloid lineage cells.Flow cytometric, Western blot, and deglycosylation analyses showed surface expression of a glycosylated CLEC9A dimer of 40 and 45 kD under reducing conditions. The deglycosylated...
| Schlagworte: | Anti-CD370, Anti-CLEC9A, Anti-C-type lectin domain family 9 member A, CLEC9A Polyclonal Antibody |
| Anwendung: | WB, ELISA |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human |
ab 89,00 €
Artikelnummer: ARG42357.50
Protein function: Functions as an endocytic receptor on a small subset of myeloid cells specialized for the uptake and processing of material from dead cells. Recognizes filamentous form of actin in association with particular actin-binding domains of cytoskeletal proteins, including spectrin, exposed when cell...
| Schlagworte: | Anti-CD370, Anti-CLEC9A, Anti-C-type lectin domain family 9 member A |
| Anwendung: | FC |
| Wirt: | Mouse |
| Spezies-Reaktivität: | human |
551,00 €
Artikelnummer: DIM-DMC100469.10
Protein function: Functions as an endocytic receptor on a small subset of myeloid cells specialized for the uptake and processing of material from dead cells. Recognizes filamentous form of actin in association with particular actin-binding domains of cytoskeletal proteins, including spectrin, exposed when cell...
| Schlagworte: | Anti-CD370, Anti-DNGR-1, Anti-DNGR1, Anti-UNQ9341, Anti-CLEC9A antibody(DMC469), IgG1 Chimeric mAb |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human |
ab 145,00 €
Artikelnummer: DIM-PME100610.10
Recombinant Human CLEC9A Protein with N-terminal human Fc tag. hFc(Glu99-Ala330) CLEC9A(Lys57-Val241), Protein function: Functions as an endocytic receptor on a small subset of myeloid cells specialized for the uptake and processing of material from dead cells. Recognizes filamentous form of actin in association...
| Schlagworte: | CD370, DNGR-1, DNGR1, UNQ9341 |
| Exprimiert in: | Human cells |
| Ursprungsart: | human |
| CAS | 12 |
| MW: | 47.3 kD |
ab 105,00 €
Artikelnummer: TGM-TMPY-00225-50ug
Description: CLEC9A Protein, Mouse, Recombinant (hFc) is expressed in HEK293 mammalian cells with hFc tag. The predicted molecular weight is 52.1 kDa and the accession number is Q8BRU4-4.
| Schlagworte: | DNGR-1, 9830005G06Rik, C-type lectin domain family 9, member A |
| MW: | 52.1 kD |
390,00 €
Artikelnummer: TGM-TMPK-01057-100ug
Description: CLEC9A expression was significantly higher in psoriatic skin compared with healthy donor. In psoriatic skin and PsA ST, CLEC9A() cells were in close proximity to TUNEL() cells. SF CLEC9A levels were significantly lower compared with paired PsA serum. Adalimumab treatment did not affect CLEC9A serum...
| Schlagworte: | 9830005G06Rik, CLEC9A, UNQ9341, CD370, DNGR-1, HEEE9341 |
| MW: | 48.5 kD |
ab 395,00 €
Artikelnummer: KT-CLE-HM29AB-100UG
Recombinant Biotinylated Human CLEC9A Protein (Primary Amine Labeling) is expressed from HEK293 with hFc tag at the N-terminus.It contains Lys57-Val241. CLEC9A expression was significantly higher in psoriatic skin compared with healthy donor. In psoriatic skin and PsA ST, CLEC9A() cells were in close proximity to...
| Schlagworte: | CD370, CLEC9A, C-type lectin domain family 9 member A |
| Exprimiert in: | Human cells |
| Ursprungsart: | human |
| MW: | 48.5 kD |
ab 589,00 €
Artikelnummer: CSB-MP740922HU-B.1
Organism: Homo sapiens (Human). Source: Mammalian cell. Expression Region: 57-241aa. Protein Length: Partial. Tag Info: N-terminal Avi-hFc-tagged. Target Protein Sequence: KLLQVSTIAM QQQEKLIQQE RALLNFTEWK RSCALQMKYC QAFMQNSLSS AHNSSPCPNN WIQNRESCYY VSEIWSIWHT SQENCLKEGS TLLQIESKEE MDFITGSLRK IKGSYDYWVG LSQDGHSGRW...
| Schlagworte: | CD370, CLEC9A, C-type lectin domain family 9 member A |
| Anwendung: | Activity not tested |
| Exprimiert in: | Mammalian cells |
| Ursprungsart: | human |
| MW: | 50.4 kD |
ab 320,00 €
Artikelnummer: CSB-RA740922MA1HU.100
Protein function: Functions as an endocytic receptor on a small subset of myeloid cells specialized for the uptake and processing of material from dead cells. Recognizes filamentous form of actin in association with particular actin-binding domains of cytoskeletal proteins, including spectrin, exposed when cell...
| Schlagworte: | Anti-CD370, Anti-CLEC9A, Anti-C-type lectin domain family 9 member A, CLEC9A Recombinant Monoclonal Antibody |
| Anwendung: | ELISA |
| Wirt: | Human |
| Spezies-Reaktivität: | human |
ab 206,00 €
NEU
Artikelnummer: G-IVMS0012.25
Anti-mouse PD-L1/VEGF-A Bispecific Antibody [10F.9G2.1/B20-4.1.1.1] In Vivo - Low Endotoxin is a high quality monoclonal antibody from Assay Genie and typically ships within 5-10 business days. This product is for research use only. Protein Function: Functions as an endocytic receptor on a small subset of myeloid...
| Schlagworte: | Anti-CLEC9A, Anti-C-type lectin domain family 9 member A |
| Anwendung: | ELISA, WB, FC, IHC, ICC, animal model study |
| Wirt: | Mouse |
| Spezies-Reaktivität: | mouse |
ab 3.120,00 €
NEU
Artikelnummer: G-IVMS0014.25
Anti-mouse PD-1/VEGF-A Bispecific Antibody [29F.1A12.1/G6-23] In Vivo - Low Endotoxin is a high quality monoclonal antibody from Assay Genie and typically ships within 5-10 business days. This product is for research use only. Protein Function: Functions as an endocytic receptor on a small subset of myeloid cells...
| Schlagworte: | Anti-CLEC9A, Anti-C-type lectin domain family 9 member A |
| Anwendung: | ELISA, WB, FC, IHC, ICC, animal model study |
| Wirt: | Mouse |
| Spezies-Reaktivität: | mouse |
ab 3.120,00 €