- Suchergebnis für K15293
Cookie-Einstellungen
Diese Website benutzt Cookies, die für den technischen Betrieb der Website erforderlich sind und stets gesetzt werden. Andere Cookies, die den Komfort bei Benutzung dieser Website erhöhen, der Direktwerbung dienen oder die Interaktion mit anderen Websites und sozialen Netzwerken vereinfachen sollen, werden nur mit Ihrer Zustimmung gesetzt.
Konfiguration
Technisch erforderlich
Diese Cookies sind für die Grundfunktionen des Shops notwendig.
"Alle Cookies ablehnen" Cookie
"Alle Cookies annehmen" Cookie
Ausgewählter Shop
CSRF-Token
Cookie-Einstellungen
FACT-Finder Tracking
Individuelle Preise
Kundenspezifisches Caching
Session
Währungswechsel
Komfortfunktionen
Diese Cookies werden genutzt um das Einkaufserlebnis noch ansprechender zu gestalten, beispielsweise für die Wiedererkennung des Besuchers.
Facebook-Seite in der rechten Blog - Sidebar anzeigen
Merkzettel
Statistik & Tracking
Endgeräteerkennung
Kauf- und Surfverhalten mit Google Tag Manager
Partnerprogramm
Zu "K15293" wurden 50 Artikel gefunden!
Filter schließen
Filtern nach:
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
NEU
Artikelnummer: TGM-TMPH-04091-100ug
Description: UNC13A Protein, Human, Recombinant (HEK293, His) is expressed in HEK293 Cells with C-10xHis. The accession number is Q9UPW8.
| Schlagworte: | Munc13-1 , Protein unc-13 homolog A , KIAA1032 , UNC13A |
| MW: | 40.6 kD |
ab 125,00 €
Artikelnummer: G-HUFI01724.96
| Anwendung: | ELISA |
| Spezies-Reaktivität: | human |
698,00 €
Artikelnummer: ARG54991.100
Protein function: Plays a role in vesicle maturation during exocytosis as a target of the diacylglycerol second messenger pathway. Is involved in neurotransmitter release by acting in synaptic vesicle priming prior to vesicle fusion and participates in the activity- depending refilling of readily releasable vesicle...
| Schlagworte: | Anti-UNC13, Anti-munc13, Anti-UNC13B, Anti-Munc13-2, Anti-Protein unc-13 homolog B |
| Anwendung: | FC, WB |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human |
616,00 €
Artikelnummer: E-AB-18509.120
This gene is expressed in the kidney cortical epithelial cells and is upregulated by hyperglycemia. The encoded protein shares a high level of similarity to the rat homolog, and contains 3 C2 domains and a diacylglycerol-binding C1 domain. Hyperglycemia increases the levels of diacylglycerol, which has been shown to...
| Schlagworte: | Anti-UNC13, Anti-munc13, Anti-UNC13B, Anti-Munc13-2, Anti-Protein unc-13 homolog B, UNC13B Polyclonal Antibody |
| Anwendung: | IHC, ELISA |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human, mouse, rat |
ab 89,00 €
Artikelnummer: E-AB-52441.120
This gene is expressed in the kidney cortical epithelial cells and is upregulated by hyperglycemia. The encoded protein shares a high level of similarity to the rat homolog, and contains 3 C2 domains and a diacylglycerol-binding C1 domain. Hyperglycemia increases the levels of diacylglycerol, which has been shown to...
| Schlagworte: | Anti-UNC13, Anti-munc13, Anti-UNC13B, Anti-Munc13-2, Anti-Protein unc-13 homolog B, UNC13B Polyclonal Antibody |
| Anwendung: | IHC, ELISA |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human, mouse, rat |
ab 89,00 €
Artikelnummer: ATA-HPA024493.100
Protein function: Plays a role in vesicle maturation during exocytosis as a target of the diacylglycerol second messenger pathway. Is involved in neurotransmitter release by acting in synaptic vesicle priming prior to vesicle fusion and participates in the activity-depending refilling of readily releasable vesicle...
| Schlagworte: | Anti-UNC13, Anti-munc13, Anti-Munc13-2, Anti-Protein unc-13 homolog B |
| Anwendung: | ICC, IHC |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human |
ab 369,00 €
Artikelnummer: ATA-HPA062300.100
Protein function: Plays a role in vesicle maturation during exocytosis as a target of the diacylglycerol second messenger pathway. Is involved in neurotransmitter release by acting in synaptic vesicle priming prior to vesicle fusion and participates in the activity-depending refilling of readily releasable vesicle...
| Schlagworte: | Anti-UNC13, Anti-munc13, Anti-Munc13-2, Anti-Protein unc-13 homolog B |
| Anwendung: | ICC, IHC |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human |
ab 246,00 €
Artikelnummer: CSB-EP891983HU.1
Organism: Homo sapiens (Human). Source: E.coli. Expression Region: 1-340aa. Protein Length: Partial. Tag Info: N-terminal 6xHis-tagged. Target Protein Sequence: MSLLCVGVKK AKFDGAQEKF NTYVTLKVQN VKSTTIAVRG SQPSWEQDFM FEINRLDLGL TVEVWNKGLI WDTMVGTVWI PLRTIRQSNE EGPGEWLTLD SQVIMADSEI CGTKDPTFHR ILLDTRFELP LDIPEEEARY...
| Schlagworte: | KIAA1032, Munc13-1, Protein unc-13 homolog A, Recombinant Human Protein unc-13 homolog A (UNC13A), partial |
| Anwendung: | Activity not tested |
| Exprimiert in: | E.coli |
| Ursprungsart: | human |
| MW: | 43.2 kD |
ab 292,00 €
Artikelnummer: CSB-MP891983HU.1
Organism: Homo sapiens (Human). Source: Mammalian cell. Expression Region: 1-340aa. Protein Length: Partial. Tag Info: C-terminal 10xHis-tagged. Target Protein Sequence: MSLLCVGVKK AKFDGAQEKF NTYVTLKVQN VKSTTIAVRG SQPSWEQDFM FEINRLDLGL TVEVWNKGLI WDTMVGTVWI PLRTIRQSNE EGPGEWLTLD SQVIMADSEI CGTKDPTFHR ILLDTRFELP...
| Schlagworte: | KIAA1032, Munc13-1, Protein unc-13 homolog A, Recombinant Human Protein unc-13 homolog A (UNC13A), partial |
| Anwendung: | Activity not tested |
| Exprimiert in: | Mammalian cells |
| Ursprungsart: | human |
| MW: | 40.6 kD |
ab 142,00 €
Artikelnummer: TGM-TMPH-01955-100ug
Description: UNC13A Protein, Human, Recombinant (His) is expressed in E. coli.
| Schlagworte: | UNC13A, Munc13-1, Protein unc-13 homolog A |
| MW: | 43.2 kD |
ab 296,00 €
NEU
Artikelnummer: TGM-TMPH-01955-10ug
Description: UNC13A Protein, Human, Recombinant (His) is expressed in E. coli.
| Schlagworte: | KIAA1032 , UNC13A , Munc13-1 , Protein unc-13 homolog A |
| MW: | 43.2 kD |
ab 113,00 €
NEU
Artikelnummer: CSB-PA723474XA01RA.100
Make to order. Production time: 70-80 business days. Deliverables: 1. 200 µg antigen (used as positive control), 2. 1 ml pre-immune serum (used as negative control) , 3. Rabbit polyclonal antibody, antigen affinity purified. Quality Guarantee: 1. Antibody purity > 90% confirmed by SDS-PAGE, 2. Antibody titer > 1:...
| Schlagworte: | Anti-Unc13h1, Anti-Munc13-1, Anti-Protein unc-13 homolog A, Unc13a Antibody |
| Anwendung: | ELISA, WB |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | Rattus norvegicus (Rat) |
1.529,00 €