- Suchergebnis für K05489
Cookie-Einstellungen
Diese Website benutzt Cookies, die für den technischen Betrieb der Website erforderlich sind und stets gesetzt werden. Andere Cookies, die den Komfort bei Benutzung dieser Website erhöhen, der Direktwerbung dienen oder die Interaktion mit anderen Websites und sozialen Netzwerken vereinfachen sollen, werden nur mit Ihrer Zustimmung gesetzt.
Konfiguration
Technisch erforderlich
Diese Cookies sind für die Grundfunktionen des Shops notwendig.
"Alle Cookies ablehnen" Cookie
"Alle Cookies annehmen" Cookie
Ausgewählter Shop
CSRF-Token
Cookie-Einstellungen
FACT-Finder Tracking
Individuelle Preise
Kundenspezifisches Caching
Session
Währungswechsel
Komfortfunktionen
Diese Cookies werden genutzt um das Einkaufserlebnis noch ansprechender zu gestalten, beispielsweise für die Wiedererkennung des Besuchers.
Facebook-Seite in der rechten Blog - Sidebar anzeigen
Merkzettel
Statistik & Tracking
Endgeräteerkennung
Kauf- und Surfverhalten mit Google Tag Manager
Partnerprogramm
Zu "K05489" wurden 486 Artikel gefunden!
Filter schließen
Filtern nach:
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Artikelnummer: TGM-TMPH-04448-100ug
Description: IL-17A Protein, Pig, Recombinant (His & Myc) is expressed in E. coli. The accession number is Q60I29.
| Schlagworte: | IL17 , IL-17,IL-17A , Interleukin-17A , IL17A |
| MW: | 22.4 kD |
ab 93,00 €
Artikelnummer: TGM-TMPS-00067-100ug
Description: IL-17A Protein, Mouse, Recombinant (CHO) is expressed in CHO Cells. The accession number is Q62386.
| Schlagworte: | CTLA-8 , IL17A |
| MW: | 22 kD |
ab 80,00 €
Artikelnummer: TGM-TMPS-00066-100ug
Description: IL-17A Protein, Human, Recombinant (His) is expressed in CHO Cells. The accession number is Q16552.
| Schlagworte: | IL17A , CTLA-8 |
| MW: | 22 kD |
ab 80,00 €
Artikelnummer: TGM-TMPY-07090-100ug
Description: IL-17A Protein, Human, Recombinant (Avi & His), Biotinylated is expressed in HEK293 Cells. The accession number is Q16552.
| Schlagworte: | CTLA-8 , IL17 , ILA17 , IL-17 , IL-17A , CTLA8 |
| MW: | 18.31 kD |
ab 157,00 €
Artikelnummer: TGM-TMPY-07091-100ug
Description: IL-17A Protein, Human, Recombinant (CHO) is expressed in CHO Stable Cells. The accession number is Q16552.
| Schlagworte: | ILA17 , CTLA8 , IL17 , IL-17 , IL-17A , CTLA-8 |
| MW: | 15.1 kD |
ab 83,00 €
Artikelnummer: ARG80162.96
Protein function: Ligand for IL17RA and IL17RC (PubMed:17911633). The heterodimer formed by IL17A and IL17F is a ligand for the heterodimeric complex formed by IL17RA and IL17RC (PubMed:18684971). Involved in inducing stromal cells to produce proinflammatory and hematopoietic cytokines (PubMed:8676080). [The UniProt...
| Schlagworte: | Anti-IL-17, Anti-CTLA8, Anti-IL17A, Anti-CTLA-8, Anti-IL-17A, Anti-Interleukin-17A, Anti-Cytotoxic T-lymphocyte-associated... |
| Anwendung: | ELISA |
| Spezies-Reaktivität: | human |
871,00 €
Artikelnummer: ARG80247.96
| Schlagworte: | Anti-Interleukin-17A, Anti-Similar to Interleukin-17 (IL-17) (Cytotoxic T lymphocyte-associated antigen 8) (CTLA-8) |
| Anwendung: | ELISA |
| Spezies-Reaktivität: | rat |
678,00 €
Artikelnummer: ARG82295.96
Protein function: Ligand for IL17RA (PubMed:17911633). The heterodimer formed by IL17A and IL17F is a ligand for the heterodimeric complex formed by IL17RA and IL17RC. Involved in inducing stromal cells to produce proinflammatory and hematopoietic cytokines. [The UniProt Consortium]
| Schlagworte: | Il17a, IL-17, Ctla8, IL-17A, CTLA-8, Interleukin-17A, Cytotoxic T-lymphocyte-associated antigen 8 |
| Anwendung: | ELISA |
| Spezies-Reaktivität: | mouse |
929,00 €
Artikelnummer: E-AB-F1173A.1
Effector cytokine of innate and adaptive immune system involved in antimicrobial host defense and maintenance of tissue integrity. Signals via IL17RA-IL17RC heterodimeric receptor complex, triggering homotypic interaction of IL17RA and IL17RC chains with TRAF3IP2 adapter. This leads to downstream TRAF6-mediated...
| Schlagworte: | IL-17, CTLA8, IL17A, IL-17A, CTLA-8, Interleukin-17A, Cytotoxic T-lymphocyte-associated antigen 8, Purified Anti-Human... |
| Anwendung: | FCM |
| Wirt: | Mouse |
| Spezies-Reaktivität: | human |
ab 466,00 €
Artikelnummer: KPB0499S-050
Protein function: Induces stromal cells to produce proinflammatory and hematopoietic cytokines. [The UniProt Consortium]
| Schlagworte: | Anti-IL17A, Anti-Interleukin-17A |
| Anwendung: | ELISA |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | swine, bovine, equine |
549,00 €
Artikelnummer: BPS-91014-2
Human secreted interleukin 17 A (IL-17A) also known as, IL-17 and cytotoxic T lymphocyte antigen 8 (CTLA8) GenBank Accession No. NM_ 002190, a.a 20-155(end), expressed in an E. coli expression system. This protein exists naturally as a homodimer, M.W. = 17.5 kDa (monomer), 35 kDa dimer
| Schlagworte: | IL-17, CTLA8, IL17A, IL-17A, CTLA-8, Interleukin-17A, Cytotoxic T-lymphocyte-associated antigen 8, |
| Anwendung: | Protein function / protein-protein interaction studies |
| Exprimiert in: | E.coli |
| Ursprungsart: | human |
| MW: | 17,5/35 kD |
ab 144,00 €
Artikelnummer: DIY0730S-003
The swine IL-17A Do-It-Yourself ELISA contains capture antibody, standard, and detection antibody for development of a swine IL-17A ELISA. The antibodies have been determined to function in an ELISA with the standard provided. Optimal buffers, concentrations, incubation times, incubation temperatures, and methods...
| Schlagworte: | IL-17A, IL17a, Interleukin-17A |
| Anwendung: | ELISA |
| Spezies-Reaktivität: | swine |
ab 1.098,00 €