- Suchergebnis für K05478
Cookie-Einstellungen
Diese Website benutzt Cookies, die für den technischen Betrieb der Website erforderlich sind und stets gesetzt werden. Andere Cookies, die den Komfort bei Benutzung dieser Website erhöhen, der Direktwerbung dienen oder die Interaktion mit anderen Websites und sozialen Netzwerken vereinfachen sollen, werden nur mit Ihrer Zustimmung gesetzt.
Konfiguration
Technisch erforderlich
Diese Cookies sind für die Grundfunktionen des Shops notwendig.
"Alle Cookies ablehnen" Cookie
"Alle Cookies annehmen" Cookie
Ausgewählter Shop
CSRF-Token
Cookie-Einstellungen
FACT-Finder Tracking
Individuelle Preise
Kundenspezifisches Caching
Session
Währungswechsel
Komfortfunktionen
Diese Cookies werden genutzt um das Einkaufserlebnis noch ansprechender zu gestalten, beispielsweise für die Wiedererkennung des Besuchers.
Facebook-Seite in der rechten Blog - Sidebar anzeigen
Merkzettel
Statistik & Tracking
Endgeräteerkennung
Kauf- und Surfverhalten mit Google Tag Manager
Partnerprogramm
Zu "K05478" wurden 159 Artikel gefunden!
Filter schließen
Filtern nach:
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
NEU
Artikelnummer: BPS-102607-1
Recombinant human TL1A (TNF-like ligand 1A), encompassing amino acids 72 to 251(end). This construct is a single chain trimer that contains an N-terminal His-Tag (6xHis) followed by an Avi-Tag(TM). There is an Avi-Tag between each TL1A repeat. The construct contains a C-terminal FLAG. This protein was affinity...
| Schlagworte: | TNFSF15, Tumor necrosis factor ligand superfamily member 15, TNF ligand-related molecule 1, Vascular endothelial cell... |
| Anwendung: | Enzyme kinetics, inhibitor screening, selectivity profiling |
| Exprimiert in: | Human cells |
| Ursprungsart: | human |
| MW: | 69+glyc. kD |
ab 250,00 €
NEU
Artikelnummer: BPS-102608-1
Recombinant human TL1A (TNF-like ligand 1A), encompassing amino acids 72 to 251(end). This construct is a single chain trimer that contains an N-terminal His-Tag (6xHis) followed by an Avi-Tag(TM). There is an Avi-Tag between each TL1A repeat. The construct contains a C-terminal FLAG. The recombinant protein was...
| Schlagworte: | TNFSF15, Tumor necrosis factor ligand superfamily member 15, TNF ligand-related molecule 1, Vascular endothelial cell... |
| Anwendung: | Enzyme kinetics, inhibitor screening, selectivity profiling |
| Exprimiert in: | Human cells |
| Ursprungsart: | human |
| MW: | 69+glyc. kD |
ab 280,00 €
NEU
Artikelnummer: BPS-84101
The TL1A: DcR3 Inhibitor Screening TR-FRET Assay Kit is designed for the screening and profiling of neutralizing antibodies or inhibitors of the interaction between TL1A (TNF-like ligand 1A) and DcR3 (Decoy Receptor 3) using TR-FRET (Time-Resolved Fluorescence Resonance Energy Transfer). This kit requires no...
| Schlagworte: | TNFSF15, Tumor necrosis factor ligand superfamily member 15, TNF ligand-related molecule 1, Vascular endothelial cell... |
| Anwendung: | Biologics/small molecule inhibitor screening/titration, drug discovery, HTS |
| Spezies-Reaktivität: | human |
3.173,00 €
Artikelnummer: TGM-TMPY-07144-100ug
Description: TL1A/TNFSF15 Trimer Protein, Human, Recombinant (His) is expressed in HEK293 Cells. The accession number is O95150-1.
| Schlagworte: | MGC129935 , MGC129934 , TL1 , VEGI192A , VEGI , TNLG1B , TL1A |
| MW: | 35 kD |
ab 59,00 €
Artikelnummer: TGM-TMPY-07145-100ug
Description: TL1A/TNFSF15 Trimer Protein, Human, Recombinant (His & Avi), Biotinylated is expressed in HEK293 Cells. The accession number is O95150-1.
| Schlagworte: | TNLG1B , MGC129935 , TL1A , VEGI , TL1 , MGC129934 , VEGI192A |
| MW: | 68.51 kD |
ab 157,00 €
Artikelnummer: TGM-TMPY-07239-100ug
Description: TL1A/TNFSF15 Protein, Mouse, Recombinant (His) is expressed in HEK293 Cells. The accession number is Q5UBV8.
| Schlagworte: | Vegi , Tnlg1b , Tl1 , Tl1a , Tnfsf15 |
| MW: | 62.01 kD |
ab 59,00 €
Artikelnummer: TGM-TMPY-07240-100ug
Description: TL1A/TNFSF15 Trimer Protein, Mouse, Recombinant (His), Biotinylated is expressed in HEK293 Cells. The accession number is Q5UBV8.
| Schlagworte: | Tl1 , Vegi , Tnfsf15 , Tl1a , Tnlg1b |
| MW: | 62.01 kD |
ab 157,00 €
Artikelnummer: TGM-TMPY-07248-100ug
Description: TL1A/TNFSF15 Trimer Protein, Rat, Recombinant (His) is expressed in HEK293 Cells. The accession number is Q8K3Y7.
| Schlagworte: | Vegi , Tnlg1b , Tnfsf15 , Tl1 |
| MW: | 62.37 kD |
ab 59,00 €
Artikelnummer: TGM-TMPY-07249-100ug
Description: TL1A/TNFSF15 Protein, Rat, Recombinant (His), Biotinylated is expressed in HEK293 Cells. The accession number is Q8K3Y7.
| Schlagworte: | Tl1 , Vegi , Tnfsf15 , Tnlg1b |
| MW: | 62.37 kD |
ab 157,00 €
Artikelnummer: BPS-83034
Membrane TL1A CHO Cell Line is a clonal CHO cell line stably expressing an engineered, cleavage-resistant form of TL1A (TNF-like ligand 1A), that enforces its cell surface localization. This cell line has been validated by flow cytometry. Note: This cell line is not suitable for co-culture activation of...
| Schlagworte: | TNFSF15, Tumor necrosis factor ligand superfamily member 15, TNF ligand-related molecule 1, Vascular endothelial cell... |
| Anwendung: | Cell-based TL1A binding assays |
| Wirt: | Hamster cells |
| Spezies-Reaktivität: | human |
5.748,00 €
Artikelnummer: BPS-83033
TL1A CHO Cell Line is a clonal CHO cell line expressing full-length human TL1A (TNF-like ligand 1A) (NM_005118.4). The expressed TL1A may be released as a soluble form by proteolytic cleavage. This cell line has been validated by flow cytometry, and in a co-culture assay with TL1A-Responsive Luciferase Reporter...
| Schlagworte: | TNFSF15, Tumor necrosis factor ligand superfamily member 15, TNF ligand-related molecule 1, Vascular endothelial cell... |
| Anwendung: | Cell-based TL1A binding assays |
| Wirt: | Hamster cells |
| Spezies-Reaktivität: | human |
5.948,00 €
Artikelnummer: ARG80190.96
Protein function: Receptor for TNFRSF25 and TNFRSF6B. Mediates activation of NF-kappa-B. Inhibits vascular endothelial growth and angiogenesis (in vitro). Promotes activation of caspases and apoptosis. [The UniProt Consortium]
| Schlagworte: | Anti-TL1, Anti-TNFSF15 |
| Anwendung: | ELISA |
| Spezies-Reaktivität: | human |
678,00 €