- Suchergebnis für K00572
Cookie-Einstellungen
Diese Website benutzt Cookies, die für den technischen Betrieb der Website erforderlich sind und stets gesetzt werden. Andere Cookies, die den Komfort bei Benutzung dieser Website erhöhen, der Direktwerbung dienen oder die Interaktion mit anderen Websites und sozialen Netzwerken vereinfachen sollen, werden nur mit Ihrer Zustimmung gesetzt.
Konfiguration
Technisch erforderlich
Diese Cookies sind für die Grundfunktionen des Shops notwendig.
"Alle Cookies ablehnen" Cookie
"Alle Cookies annehmen" Cookie
Ausgewählter Shop
CSRF-Token
Cookie-Einstellungen
FACT-Finder Tracking
Individuelle Preise
Kundenspezifisches Caching
Session
Währungswechsel
Komfortfunktionen
Diese Cookies werden genutzt um das Einkaufserlebnis noch ansprechender zu gestalten, beispielsweise für die Wiedererkennung des Besuchers.
Facebook-Seite in der rechten Blog - Sidebar anzeigen
Merkzettel
Statistik & Tracking
Endgeräteerkennung
Kauf- und Surfverhalten mit Google Tag Manager
Partnerprogramm
Zu "K00572" wurden 49 Artikel gefunden!
Filter schließen
Filtern nach:
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
NEU
Artikelnummer: TGM-TMPH-04092-100ug
Description: Wnt7b Protein, Human, Recombinant (His & Myc) is expressed in Baculovirus Insect Cells with N-10xHis, C-Myc. The accession number is P56706.
| Schlagworte: | Protein Wnt-7b , WNT7B |
| MW: | 40.2 kD |
ab 165,00 €
NEU
Artikelnummer: TGM-TMPH-04319-100ug
Description: Wnt7a Protein, Mouse, Recombinant (His & Myc) is expressed in E. coli with N-10xHis, C-Myc. The accession number is P24383.
| Schlagworte: | Wnt7a , Wnt-7a , Protein Wnt-7a |
| MW: | 43.1 kD |
ab 122,00 €
Artikelnummer: G-HUFI01968.96
| Anwendung: | ELISA |
| Spezies-Reaktivität: | human |
698,00 €
Artikelnummer: G-HUFI01969.96
| Anwendung: | ELISA |
| Spezies-Reaktivität: | human |
698,00 €
Artikelnummer: NSJ-R31793
0.5mg/ml if reconstituted with 0.2ml sterile DI water. This gene is a member of the WNT gene family, which consists of structurally related genes that encode secreted signaling proteins. These proteins have been implicated in oncogenesis and in several developmental processes, including regulation of cell fate and...
| Schlagworte: | Anti-WNT7A, Anti-Protein Wnt-7a, WNT7A Antibody |
| Anwendung: | WB, FC |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human, mouse, rat |
790,00 €
Artikelnummer: ARG41698.50
Protein function: Ligand for members of the frizzled family of seven transmembrane receptors that functions in the canonical Wnt/beta- catenin signaling pathway (PubMed:30026314). Required for normal fusion of the chorion and the allantois during placenta development. Required for central nervous system (CNS)...
| Schlagworte: | Anti-WNT7B, Anti-Protein Wnt-7b |
| Anwendung: | IHC (paraffin), WB |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human, mouse |
584,00 €
Artikelnummer: ARG41733.50
Protein function: Ligand for members of the frizzled family of seven transmembrane receptors that functions in the canonical Wnt/beta- catenin signaling pathway. Plays an important role in embryonic development, including dorsal versus ventral patterning during limb development, skeleton development and urogenital...
| Schlagworte: | Anti-WNT7A, Anti-Protein Wnt-7a |
| Anwendung: | IHC (paraffin), WB |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human, mouse, rat |
551,00 €
Artikelnummer: ATA-HPA015719.100
Protein function: Ligand for members of the frizzled family of seven transmembrane receptors that functions in the canonical Wnt/beta- catenin signaling pathway. Plays an important role in embryonic development, including dorsal versus ventral patterning during limb development, skeleton development and urogenital...
| Schlagworte: | Anti-WNT7A, Anti-Protein Wnt-7a |
| Anwendung: | IHC |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human |
ab 246,00 €
Artikelnummer: ELK-ELK6213.48
The test principle applied in this kit is Sandwich enzyme immunoassay. The microtiter plate provided in this kit has been pre-coated with an antibody specific to Human WNT7B. Standards or samples are added to the appropriate microtiter plate wells then with a biotin-conjugated antibody specific to Human WNT7B. Next,...
| Schlagworte: | WNT7B, Protein Wnt-7b |
| Anwendung: | ELISA |
| Spezies-Reaktivität: | human |
ab 374,00 €
Artikelnummer: ELK-ELK6214.48
The test principle applied in this kit is Sandwich enzyme immunoassay. The microtiter plate provided in this kit has been pre-coated with an antibody specific to Human WNT7A. Standards or samples are added to the appropriate microtiter plate wells then with a biotin-conjugated antibody specific to Human WNT7A. Next,...
| Schlagworte: | WNT7A, Protein Wnt-7a |
| Anwendung: | ELISA |
| Spezies-Reaktivität: | human |
ab 374,00 €
Artikelnummer: NSJ-RQ7516
0.5mg/ml if reconstituted with 0.2ml sterile DI water. This gene is a member of the WNT gene family, which consists of structurally related genes that encode secreted signaling proteins. These proteins have been implicated in oncogenesis and in several developmental processes, including regulation of cell fate and...
| Schlagworte: | Anti-WNT7A, Anti-Protein Wnt-7a, WNT7A Antibody |
| Anwendung: | WB, FC |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human, mouse, rat |
790,00 €
Artikelnummer: CSB-BP026142HU.1
Organism: Homo sapiens (Human). Source: Baculovirus. Expression Region: 25-349aa. Protein Length: Full Length of Mature Protein. Tag Info: N-terminal 10xHis-tagged and C-terminal Myc-tagged. Target Protein Sequence: ALSSVVALGA NIICNKIPGL APRQRAICQS RPDAIIVIGE GAQMGINECQ YQFRFGRWNC SALGEKTVFG QELRVGSREA AFTYAITAAG...
| Schlagworte: | WNT7B, Protein Wnt-7b, Recombinant Human Protein Wnt-7b (WNT7B) |
| Anwendung: | Activity not tested |
| Exprimiert in: | Insect cells |
| Ursprungsart: | human |
| MW: | 40.2 kD |
ab 489,00 €