- Suchergebnis für GeneID 3605
Cookie-Einstellungen
Diese Website benutzt Cookies, die für den technischen Betrieb der Website erforderlich sind und stets gesetzt werden. Andere Cookies, die den Komfort bei Benutzung dieser Website erhöhen, der Direktwerbung dienen oder die Interaktion mit anderen Websites und sozialen Netzwerken vereinfachen sollen, werden nur mit Ihrer Zustimmung gesetzt.
Konfiguration
Technisch erforderlich
Diese Cookies sind für die Grundfunktionen des Shops notwendig.
"Alle Cookies ablehnen" Cookie
"Alle Cookies annehmen" Cookie
Ausgewählter Shop
CSRF-Token
Cookie-Einstellungen
FACT-Finder Tracking
Individuelle Preise
Kundenspezifisches Caching
Session
Währungswechsel
Komfortfunktionen
Diese Cookies werden genutzt um das Einkaufserlebnis noch ansprechender zu gestalten, beispielsweise für die Wiedererkennung des Besuchers.
Facebook-Seite in der rechten Blog - Sidebar anzeigen
Merkzettel
Statistik & Tracking
Endgeräteerkennung
Kauf- und Surfverhalten mit Google Tag Manager
Partnerprogramm
Zu "GeneID 3605" wurden 237 Artikel gefunden!
Filter schließen
Filtern nach:
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Artikelnummer: TGM-TMPS-00066-100ug
Description: IL-17A Protein, Human, Recombinant (His) is expressed in CHO Cells. The accession number is Q16552.
| Schlagworte: | IL17A , CTLA-8 |
| MW: | 22 kD |
ab 80,00 €
Artikelnummer: TGM-TMPY-07090-100ug
Description: IL-17A Protein, Human, Recombinant (Avi & His), Biotinylated is expressed in HEK293 Cells. The accession number is Q16552.
| Schlagworte: | CTLA-8 , IL17 , ILA17 , IL-17 , IL-17A , CTLA8 |
| MW: | 18.31 kD |
ab 157,00 €
Artikelnummer: TGM-TMPY-07091-100ug
Description: IL-17A Protein, Human, Recombinant (CHO) is expressed in CHO Stable Cells. The accession number is Q16552.
| Schlagworte: | ILA17 , CTLA8 , IL17 , IL-17 , IL-17A , CTLA-8 |
| MW: | 15.1 kD |
ab 83,00 €
Artikelnummer: ARG80162.96
Protein function: Ligand for IL17RA and IL17RC (PubMed:17911633). The heterodimer formed by IL17A and IL17F is a ligand for the heterodimeric complex formed by IL17RA and IL17RC (PubMed:18684971). Involved in inducing stromal cells to produce proinflammatory and hematopoietic cytokines (PubMed:8676080). [The UniProt...
| Schlagworte: | Anti-IL-17, Anti-CTLA8, Anti-IL17A, Anti-CTLA-8, Anti-IL-17A, Anti-Interleukin-17A, Anti-Cytotoxic T-lymphocyte-associated... |
| Anwendung: | ELISA |
| Spezies-Reaktivität: | human |
871,00 €
Artikelnummer: E-AB-F1173A.1
Effector cytokine of innate and adaptive immune system involved in antimicrobial host defense and maintenance of tissue integrity. Signals via IL17RA-IL17RC heterodimeric receptor complex, triggering homotypic interaction of IL17RA and IL17RC chains with TRAF3IP2 adapter. This leads to downstream TRAF6-mediated...
| Schlagworte: | IL-17, CTLA8, IL17A, IL-17A, CTLA-8, Interleukin-17A, Cytotoxic T-lymphocyte-associated antigen 8, Purified Anti-Human... |
| Anwendung: | FCM |
| Wirt: | Mouse |
| Spezies-Reaktivität: | human |
ab 466,00 €
Artikelnummer: BPS-91014-2
Human secreted interleukin 17 A (IL-17A) also known as, IL-17 and cytotoxic T lymphocyte antigen 8 (CTLA8) GenBank Accession No. NM_ 002190, a.a 20-155(end), expressed in an E. coli expression system. This protein exists naturally as a homodimer, M.W. = 17.5 kDa (monomer), 35 kDa dimer
| Schlagworte: | IL-17, CTLA8, IL17A, IL-17A, CTLA-8, Interleukin-17A, Cytotoxic T-lymphocyte-associated antigen 8, |
| Anwendung: | Protein function / protein-protein interaction studies |
| Exprimiert in: | E.coli |
| Ursprungsart: | human |
| MW: | 17,5/35 kD |
ab 144,00 €
Artikelnummer: 209-401-B32
Protein function: Induces stromal cells to produce proinflammatory and hematopoietic cytokines. Enhances the surface expression of ICAM1/intracellular adhesion molecule 1 in fibroblasts. [The UniProt Consortium]
| Schlagworte: | Anti-IL17A, Anti-CTLA8, Anti-IL-17, Anti-CTLA-8, Anti-IL-17A, Anti-Interleukin-17A, Anti-Cytotoxic T-lymphocyte-associated... |
| Anwendung: | ELISA, IHC, WB |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human |
ab 180,00 €
Artikelnummer: BPS-91015
Neutralizing recombinant human chimeric antibody recognizing human IL-17A. This antibody has not been tested for crossreactivity with other species.
| Schlagworte: | Anti-IL-17, Anti-CTLA8, Anti-IL17A, Anti-IL-17A, Anti-CTLA-8, Anti-Interleukin-17A, Anti-Cytotoxic T-lymphocyte-associated... |
| Anwendung: | FA, neutr. |
| Wirt: | human |
| Spezies-Reaktivität: | human |
| MW: | 150 kD |
737,00 €
Artikelnummer: 009-001-B32
Protein function: Induces stromal cells to produce proinflammatory and hematopoietic cytokines. Enhances the surface expression of ICAM1/intracellular adhesion molecule 1 in fibroblasts. [The UniProt Consortium]
| Schlagworte: | IL17A, CTLA8, IL-17, CTLA-8, IL-17A, Interleukin-17A, Cytotoxic T-lymphocyte-associated antigen 8 |
| Anwendung: | Control/Immunoassays |
| Exprimiert in: | E.coli |
| Ursprungsart: | human |
| MW: | 15,7 kD |
445,00 €
Artikelnummer: 209-301-B32S
Anti-Human IL-17A (MOUSE) Monoclonal Antibody was purified from concentrated tissue culture supernate by Protein G chromatography followed by extensive dialysis against the buffer stated above. This antibody is specific for human IL-17A protein. A BLAST analysis was used to suggest cross-reactivity with IL-17A from...
| Schlagworte: | Anti-IL-17, Anti-IL17A, Anti-CTLA8, Anti-IL-17A, Anti-CTLA-8, Anti-Interleukin-17A, Anti-Cytotoxic T-lymphocyte-associated... |
| Anwendung: | ELISA, FC, WB |
| Wirt: | Mouse |
| Spezies-Reaktivität: | human |
180,00 €
Artikelnummer: CSB-AP004331HU.50
Organism: Homo sapiens (Human). Source: E.coli. Expression Region: 24-155aa. Protein Length: Full Length of Mature Protein. Tag Info: Tag-Free. Target Protein Sequence: GITIPRNPGC PNSEDKNFPR TVMVNLNIHN RNTNTNPKRS SDYYNRSTSP WNLHRNEDPE RYPSVIWEAK CRHLGCINAD GNVDYHMNSV PIQQEILVLR REPPHCPNSF RLEKILVSVG CTCVTPIVHH VA....
| Schlagworte: | IL17A, CTLA8, IL-17, IL-17A, CTLA-8, Interleukin-17A, Cytotoxic T-lymphocyte-associated antigen 8, Recombinant Human... |
| Anwendung: | Active protein |
| Exprimiert in: | E.coli |
| Ursprungsart: | human |
| MW: | 15.26 kD |
ab 105,00 €
Artikelnummer: ARG20563.50
Protein function: Ligand for IL17RA and IL17RC (PubMed:17911633). The heterodimer formed by IL17A and IL17F is a ligand for the heterodimeric complex formed by IL17RA and IL17RC (PubMed:18684971). Involved in inducing stromal cells to produce proinflammatory and hematopoietic cytokines (PubMed:8676080). [The UniProt...
| Schlagworte: | Anti-IL-17, Anti-CTLA8, Anti-IL17A, Anti-CTLA-8, Anti-IL-17A, Anti-Interleukin-17A, Anti-Cytotoxic T-lymphocyte-associated... |
| Anwendung: | ELISA, WB, FA (Neutr.), IHC |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human |
820,00 €