- Suchergebnis für GeneID 3440
Cookie-Einstellungen
Diese Website benutzt Cookies, die für den technischen Betrieb der Website erforderlich sind und stets gesetzt werden. Andere Cookies, die den Komfort bei Benutzung dieser Website erhöhen, der Direktwerbung dienen oder die Interaktion mit anderen Websites und sozialen Netzwerken vereinfachen sollen, werden nur mit Ihrer Zustimmung gesetzt.
Konfiguration
Technisch erforderlich
Diese Cookies sind für die Grundfunktionen des Shops notwendig.
"Alle Cookies ablehnen" Cookie
"Alle Cookies annehmen" Cookie
Ausgewählter Shop
CSRF-Token
Cookie-Einstellungen
FACT-Finder Tracking
Individuelle Preise
Kundenspezifisches Caching
Session
Währungswechsel
Komfortfunktionen
Diese Cookies werden genutzt um das Einkaufserlebnis noch ansprechender zu gestalten, beispielsweise für die Wiedererkennung des Besuchers.
Facebook-Seite in der rechten Blog - Sidebar anzeigen
Merkzettel
Statistik & Tracking
Endgeräteerkennung
Kauf- und Surfverhalten mit Google Tag Manager
Partnerprogramm
Zu "GeneID 3440" wurden 122 Artikel gefunden!
Filter schließen
Filtern nach:
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Artikelnummer: TGM-TMPY-07119-100ug
Description: IFN-alpha 2b/IFNA2 Protein, Human, Recombinant (His & Avi), Biotinylated is expressed in HEK293 Cells. The accession number is P01563-1.
| Schlagworte: | IFNA , IFN-alpha-2 , IFNA2C , IFN-alphaA , IFNA2B , leIF A , IFNA2A |
| MW: | 22.53 kD |
ab 157,00 €
Artikelnummer: BPS-83913-1
Recombinant human interferon-alpha 2b (IFN2b), full length of mature protein, encompassing amino acids 24-188. This construct is tag-free and was affinity purified. All known subtypes of IFN-alpha show the same antiviral antiparasitic, antiproliferative activities. Human IFN-alpha is also a potent antiviral...
| Schlagworte: | IFNA2, Interferon alpha-2, Interferon alpha-A |
| Anwendung: | Cell-based assays |
| Exprimiert in: | E.coli |
| Ursprungsart: | human |
| MW: | ~17-20 kD |
ab 281,00 €
Artikelnummer: ARG82292.96
Protein function: Produced by macrophages, IFN-alpha have antiviral activities. [The UniProt Consortium]
| Schlagworte: | IFNA2, IFNA2A, LeIF A, IFN-alpha-2, Interferon alpha-A, Interferon alpha-2 |
| Anwendung: | ELISA |
| Spezies-Reaktivität: | human |
719,00 €
Artikelnummer: 009-001-V18-0020
Interferon-alpha 2a purity was determined to be greater than 98% as determined by HpLC and by reducing and non-reducing SDS-pAGE. Protein function: Produced by macrophages, IFN-alpha have antiviral activities. [The UniProt Consortium]
| Schlagworte: | IFNA2, LeIF A, IFNA2A, IFN-alpha-2, Interferon alpha-A, Interferon alpha-2 |
| Anwendung: | Cell culture |
| Exprimiert in: | E.coli |
| Ursprungsart: | human |
186,00 €
Artikelnummer: BPS-79823
The stress-activated protein kinase/c-jun N-terminal kinase (SAPK/JNK) family of proteins includes mitogen-activated protein kinases (MAPKs) that are activated by stress, inflammatory cytokines, mitogens, oncogenes, and inducers of cell differentiation and morphogenesis. Upon activation of the SAPK/JNK pathway, MAP...
| Schlagworte: | JNK reporter, AP-1 cell line, activator protein-1 lentivirus, |
| Anwendung: | JNK signaling pathway activator / inhibitor screening, stable cell line generation |
| Spezies-Reaktivität: | human |
1.248,00 €
Artikelnummer: BPS-60510
The ISRE Reporter - HEK293 Cell Line is designed for monitoring the activity of the JAK/STAT signaling pathway. The JAK (Janus kinase) /STAT (Signal Transducer and Activator of Transcription) pathway is activated by various cytokines and growth factors and plays a critical role in cell growth, hematopoiesis, and...
| Schlagworte: | JAK reporter, STAT reporter, ISRE cell line, |
| Anwendung: | JAK/STAT pathway activity monitoring |
| Wirt: | HEK293 |
3.541,00 €
Artikelnummer: 009-001-V18-0100
Interferon-alpha 2a purity was determined to be greater than 98% as determined by HpLC and by reducing and non-reducing SDS-pAGE. Protein function: Produced by macrophages, IFN-alpha have antiviral activities. [The UniProt Consortium]
| Schlagworte: | IFNA2, LeIF A, IFNA2A, IFN-alpha-2, Interferon alpha-A, Interferon alpha-2 |
| Anwendung: | Cell culture |
| Exprimiert in: | E.coli |
| Ursprungsart: | human |
445,00 €
Artikelnummer: 009-001-V19-0020
Interferon-alpha 2b purity was determined to be greater than 98% as determined by HpLC and by reducing and non-reducing SDS-pAGE. Protein function: Produced by macrophages, IFN-alpha have antiviral activities. [The UniProt Consortium]
| Schlagworte: | IFNA2, LeIF A, IFNA2A, IFN-alpha-2, Interferon alpha-A, Interferon alpha-2 |
| Anwendung: | Cell culture |
| Exprimiert in: | E.coli |
| Ursprungsart: | human |
186,00 €
Artikelnummer: 009-001-V19-0100
Interferon-alpha 2b purity was determined to be greater than 98% as determined by HpLC and by reducing and non-reducing SDS-pAGE. Protein function: Produced by macrophages, IFN-alpha have antiviral activities. [The UniProt Consortium]
| Schlagworte: | IFNA2, LeIF A, IFNA2A, IFN-alpha-2, Interferon alpha-A, Interferon alpha-2 |
| Anwendung: | Cell culture |
| Exprimiert in: | E.coli |
| Ursprungsart: | human |
445,00 €
Artikelnummer: 009-001-V19-1000
Interferon-alpha 2b purity was determined to be greater than 98% as determined by HpLC and by reducing and non-reducing SDS-pAGE. Protein function: Produced by macrophages, IFN-alpha have antiviral activities. [The UniProt Consortium]
| Schlagworte: | IFNA2, LeIF A, IFNA2A, IFN-alpha-2, Interferon alpha-A, Interferon alpha-2 |
| Anwendung: | Cell culture |
| Exprimiert in: | E.coli |
| Ursprungsart: | human |
2.377,00 €
Artikelnummer: NSJ-V2612-100UG
0.2 mg/ml with 0.1 mg/ml BSA (US sourced), 0.05% sodium azide. Recognizes a protein of 16-27kDa, identified as human interferon-II) (IFN-(II). Its epitope maps between aa112-148 of IFN-II) (total aa172). This mAb is specific for IFN-(II) and does not cross-react with IFN-(I). The site recognized by this mAb is...
| Schlagworte: | Anti-IFNA2, Anti-LeIF A, Anti-IFNA2A, Anti-IFN-alpha-2, Anti-Interferon alpha-2, Anti-Interferon alpha-A, Interferon alpha... |
| Wirt: | Mouse |
| Spezies-Reaktivität: | human |
ab 375,00 €
Artikelnummer: NSJ-V2612SAF-100UG
1 mg/ml in sterile PBS, BSA free, sodium azide free. Recognizes a protein of 16-27kDa, identified as human interferon-II) (IFN-(II). Its epitope maps between aa112-148 of IFN-II) (total aa172). This mAb is specific for IFN-(II) and does not cross-react with IFN-(I). The site recognized by this mAb is called "site I"...
| Schlagworte: | Anti-IFNA2, Anti-LeIF A, Anti-IFNA2A, Anti-IFN-alpha-2, Anti-Interferon alpha-2, Anti-Interferon alpha-A, Interferon alpha... |
| Anwendung: | ELISA (coating) |
| Wirt: | Mouse |
| Spezies-Reaktivität: | human |
810,00 €