- Suchergebnis für GeneID 282863
Cookie-Einstellungen
Diese Website benutzt Cookies, die für den technischen Betrieb der Website erforderlich sind und stets gesetzt werden. Andere Cookies, die den Komfort bei Benutzung dieser Website erhöhen, der Direktwerbung dienen oder die Interaktion mit anderen Websites und sozialen Netzwerken vereinfachen sollen, werden nur mit Ihrer Zustimmung gesetzt.
Konfiguration
Technisch erforderlich
Diese Cookies sind für die Grundfunktionen des Shops notwendig.
"Alle Cookies ablehnen" Cookie
"Alle Cookies annehmen" Cookie
Ausgewählter Shop
CSRF-Token
Cookie-Einstellungen
FACT-Finder Tracking
Individuelle Preise
Kundenspezifisches Caching
Session
Währungswechsel
Komfortfunktionen
Diese Cookies werden genutzt um das Einkaufserlebnis noch ansprechender zu gestalten, beispielsweise für die Wiedererkennung des Besuchers.
Facebook-Seite in der rechten Blog - Sidebar anzeigen
Merkzettel
Statistik & Tracking
Endgeräteerkennung
Kauf- und Surfverhalten mit Google Tag Manager
Partnerprogramm
Zu "GeneID 282863" wurden 8 Artikel gefunden!
Filter schließen
Filtern nach:
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Artikelnummer: RP0056B-005
Biologically active. Produced in yeast. Amino acid sequence: KAGVIIPQSP GCPPTEDKNF PQHVRVNLNI VNRSTNSRRP TDYHKRSTSP WTLHRNEDPE RYPSVIWEAK CSHSGCINAE GKVDHHMNSV TIQQEILVLR RESQHCPHSF RLEKMLVAVG CTCVTPIVRH LA
| Schlagworte: | IL-17A, IL17a, Interleukin-17A |
| Anwendung: | Cell culture |
| Exprimiert in: | Yeast |
| Ursprungsart: | bovine |
| MW: | 15 kD |
233,00 €
Artikelnummer: RP0056B-025
Biologically active. Produced in yeast. Amino acid sequence: KAGVIIPQSP GCPPTEDKNF PQHVRVNLNI VNRSTNSRRP TDYHKRSTSP WTLHRNEDPE RYPSVIWEAK CSHSGCINAE GKVDHHMNSV TIQQEILVLR RESQHCPHSF RLEKMLVAVG CTCVTPIVRH LA
| Schlagworte: | IL-17A, IL17a, Interleukin-17A |
| Anwendung: | Cell culture |
| Exprimiert in: | Yeast |
| Ursprungsart: | bovine |
| MW: | 15 kD |
466,00 €
Artikelnummer: RP0056B-100
Biologically active. Produced in Yeast. Amino acid sequence: KAGVIIPQSP GCPPTEDKNF PQHVRVNLNI VNRSTNSRRP TDYHKRSTSP WTLHRNEDPE RYPSVIWEAK CSHSGCINAE GKVDHHMNSV TIQQEILVLR RESQHCPHSF RLEKMLVAVG CTCVTPIVRH LA (132). Protein function: Ligand for IL17RA and IL17RC. The heterodimer formed by IL17A and IL17F is a ligand...
| Schlagworte: | IL-17, IL17A, IL-17A, Interleukin-17A |
| Anwendung: | Cell culture |
| Exprimiert in: | Yeast |
| Ursprungsart: | bovine |
| MW: | 15 kD |
ab 1.303,00 €
Artikelnummer: WSC0825B-100
Protein function: Effector cytokine of innate and adaptive immune system involved in antimicrobial host defense and maintenance of tissue integrity. Signals via IL17RA-IL17RC heterodimeric receptor complex, triggering homotypic interaction of IL17RA and IL17RC chains with TRAF3IP2 adapter. This leads to downstream...
| Schlagworte: | Anti-IL17A, Anti-IL-17, Anti-IL-17A, Anti-Interleukin-17A |
| Anwendung: | FC |
| Wirt: | Mouse |
| Spezies-Reaktivität: | bovine |
343,00 €
Artikelnummer: G-AEFI03960.96
Bovine INS (Insulin)ELISA Kit is a high quality kit for research use only from Assay Genie. The Bovine INS (Insulin)ELISA Kit comes in a 96 Assays format and reacts against Bovine samples. We ship this kit on Gel Pack and kits should be stored at 2-8°C Protein Function: Effector cytokine of innate and adaptive...
| Schlagworte: | IL17A, Interleukin-17A |
| Anwendung: | ELISA |
| Spezies-Reaktivität: | bovine |
694,00 €
Artikelnummer: RPB1818B-010
Produced in Yeast. Amino acid sequence: KAGVIIPQSP GCPPTEDKNF PQHVRVNLNI VNRSTNSRRP TDYHKRSTSP WTLHRNEDPE RYPSVIWEAK CSHSGCINAE GKVDHHMNSV TIQQEILVLR RESQHCPHSF RLEKMLVAVG CTCVTPIVRH LA (132). Protein function: Effector cytokine of innate and adaptive immune system involved in antimicrobial host defense and...
| Schlagworte: | IL-17, IL17A, IL-17A, Interleukin-17A |
| Anwendung: | Bioassays |
| Exprimiert in: | Yeast |
| Ursprungsart: | bovine |
| MW: | 15 kD |
274,00 €
Artikelnummer: PB0274B-020
The Bovine IL-17A polyclonal antibody is unlabeled and has been qualified for use in ELISA and Western blot applications. It is the capture antibody in the Kingfisher Biotech Bovine IL-17A ELISA. The Bovine IL-17A polyclonal antibody was produced in rabbits and is antigen-affinity purified. The reactivity by species...
| Schlagworte: | Anti-IL-17, Anti-IL17A, Anti-IL-17A, Anti-Interleukin-17A, Bovine IL-17A Polyclonal Antibody |
| Anwendung: | WB, ELISA |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | bovine |
274,00 €
Artikelnummer: SPOT2355B-004
Bovine IL-17A ELISpot contains Capture Antibody, Standard Control, and Detection Antibody for development of up to two (2) ELISpot assays. Other required materials and reagents are not supplied. The antibodies have been determined to function in an ELISpot with the Standard Control provided. Components may also be...
| Schlagworte: | IL-17, IL17A, IL-17A, Interleukin-17A |
| Anwendung: | ELISpot |
| Spezies-Reaktivität: | bovine |
1.646,00 €