- Suchergebnis für GeneID 26888
Cookie-Einstellungen
Diese Website benutzt Cookies, die für den technischen Betrieb der Website erforderlich sind und stets gesetzt werden. Andere Cookies, die den Komfort bei Benutzung dieser Website erhöhen, der Direktwerbung dienen oder die Interaktion mit anderen Websites und sozialen Netzwerken vereinfachen sollen, werden nur mit Ihrer Zustimmung gesetzt.
Konfiguration
Technisch erforderlich
Diese Cookies sind für die Grundfunktionen des Shops notwendig.
"Alle Cookies ablehnen" Cookie
"Alle Cookies annehmen" Cookie
Ausgewählter Shop
CSRF-Token
Cookie-Einstellungen
FACT-Finder Tracking
Individuelle Preise
Kundenspezifisches Caching
Session
Währungswechsel
Komfortfunktionen
Diese Cookies werden genutzt um das Einkaufserlebnis noch ansprechender zu gestalten, beispielsweise für die Wiedererkennung des Besuchers.
Facebook-Seite in der rechten Blog - Sidebar anzeigen
Merkzettel
Statistik & Tracking
Endgeräteerkennung
Kauf- und Surfverhalten mit Google Tag Manager
Partnerprogramm
Zu "GeneID 26888" wurden 10 Artikel gefunden!
Filter schließen
Filtern nach:
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Artikelnummer: CSB-EP874136MO.1
Organism: Mus musculus (Mouse). Source: E.coli. Expression Region: 70-238aa. Protein Length: Extracellular Domain. Tag Info: N-terminal 10xHis-SUMO-tagged and C-terminal Myc-tagged. Target Protein Sequence: QKYSQLLEEK KAAKNIMHNE LNCTKSVSPM EDKVWSCCPK DWRLFGSHCY LVPTVSSSAS WNKSEENCSR MGAHLVVIQS QEEQDFITGI LDTHAAYFIG...
| Schlagworte: | CD367, Clec4a, Clec4a2, Dendritic cell immunoreceptor, C-type lectin superfamily member 6, C-type lectin domain family 4... |
| Anwendung: | Activity not tested |
| Exprimiert in: | E.coli |
| Ursprungsart: | mouse |
| MW: | 39.6 kD |
ab 364,00 €
Artikelnummer: TGM-TMPK-00127-100ug
Description: Clec4a has been reported to be an immune suppressor of dendritic cells (DCs), but its potential role in cancer therapy remains to be elucidated. silencing of Clec4a2 expression via skin delivery of shRNA produces an effective antitumor response and that Clec4a2 shRNA may have therapeutic potential as an...
| Schlagworte: | LLIR, CLEC4A, DDB27, HDCGC13P, Clec4a2, DCIR, CD367, CLECSF6, DCIRLLIR |
| MW: | 46.3 kD |
ab 395,00 €
Artikelnummer: TGM-TMPY-05555-100ug
Description: CLEC4A Protein, Mouse, Recombinant (His) is expressed in HEK293 mammalian cells with His tag. The predicted molecular weight is 21.9 kDa and the accession number is Q9QZ15.
| Schlagworte: | C-type lectin domain family 4 member A |
| MW: | 21.9 kD |
768,00 €
NEU
Artikelnummer: GSC-Z06064-100
Clec4a has been reported to be an immune suppressor of dendritic cells (DCs), but its potential role in cancer therapy remains to be elucidated. silencing of Clec4a2 expression via skin delivery of shRNA produces an effective antitumor response and that Clec4a2 shRNA may have therapeutic potential as an adjuvant for...
| Schlagworte: | Clec4a, Dendritic cell immunoreceptor, C-type lectin superfamily member 6, C-type lectin domain family 4 member A |
| Ursprungsart: | mouse |
| MW: | 46.3 kD |
ab 457,00 €
Artikelnummer: TGM-TMPK-00127-10ug
Description: Clec4a has been reported to be an immune suppressor of dendritic cells (DCs), but its potential role in cancer therapy remains to be elucidated. silencing of Clec4a2 expression via skin delivery of shRNA produces an effective antitumor response and that Clec4a2 shRNA may have therapeutic potential as an...
| Schlagworte: | HDCGC13P , Clec4a2 , DCIR , CD367 , CLECSF6 , DCIRLLIR , LLIR , CLEC4A , DDB27 |
| MW: | 46.3 kD |
ab 48,00 €
Artikelnummer: TGM-TMPY-05555-10ug
Description: CLEC4A Protein, Mouse, Recombinant (His) is expressed in HEK293 mammalian cells with His tag. The predicted molecular weight is 21.9 kDa and the accession number is Q9QZ15.
| Schlagworte: | C-type lectin domain family 4 member A |
| MW: | 21.9 kD |
ab 75,00 €
Artikelnummer: D2744-75B.100
DCIR, also known as Lectin-like Immunoreceptor (LLIR), is a type II membrane protein belonging to the C-type lectin domain family and is designated CLEC4A (previously designated CLECSF6). Four transcript variants encoding distinct isoforms have been identified. DCIR contains one carbohydrate recognition domain in...
| Schlagworte: | Anti-Dendritic cell immunoreceptor, Anti-C-type lectin superfamily member 6, Anti-C-type lectin domain family 4 member A |
| Anwendung: | FC |
| Wirt: | Rat |
| Spezies-Reaktivität: | mouse |
889,00 €
Artikelnummer: 372782.100
May be involved in regulating immune reactivity. May play a role in modulating dendritic cells (DC) differentiation and/or maturation. May be involved in the inhibition of B-cell-receptor-mediated calcium mobilization and protein tyrosine phosphorylation. Source: Recombinant protein corresponding to aa70-238 from...
| Schlagworte: | CD367, Clec4a, Clec4a2, Dendritic cell immunoreceptor, C-type lectin superfamily member 6, C-type lectin domain family 4... |
| MW: | 39,6 |
ab 786,00 €
Artikelnummer: KT-CLE-MM24A-100UG
Recombinant Mouse CLEC4A/DCIR Protein is expressed from HEK293 with hFc tag at the C-Terminus.It contains Gln70-Leu238. Clec4a has been reported to be an immune suppressor of dendritic cells (DCs), but its potential role in cancer therapy remains to be elucidated. silencing of Clec4a2 expression via skin delivery of...
| Schlagworte: | CD367, Clec4a2, CLECSF6, DCIR, DDB27, HDCGC13P, LLIR, CLEC4A, DCIRLLIR |
| Exprimiert in: | Human cells |
| Ursprungsart: | mouse |
| MW: | 46.3 kD |
ab 303,00 €
Artikelnummer: CSB-PA874136ZA01MO.100
Make to order. Production time: 70-80 business days. Deliverables: 1. 200 µg antigen (used as positive control), 2. 1 ml pre-immune serum (used as negative control) , 3. Rabbit polyclonal antibody, antigen affinity purified. Quality Guarantee: 1. Antibody purity > 90% confirmed by SDS-PAGE, 2. Antibody titer > 1:...
| Schlagworte: | Anti-CD367, Anti-Clec4a, Anti-Clec4a2, Anti-Dendritic cell immunoreceptor, Anti-C-type lectin superfamily member 6,... |
| Anwendung: | ELISA, WB |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | Mus musculus (Mouse) |
ab 1.529,00 €