- Suchergebnis für Q71U36
Cookie-Einstellungen
Diese Website benutzt Cookies, die für den technischen Betrieb der Website erforderlich sind und stets gesetzt werden. Andere Cookies, die den Komfort bei Benutzung dieser Website erhöhen, der Direktwerbung dienen oder die Interaktion mit anderen Websites und sozialen Netzwerken vereinfachen sollen, werden nur mit Ihrer Zustimmung gesetzt.
Konfiguration
Technisch erforderlich
Diese Cookies sind für die Grundfunktionen des Shops notwendig.
"Alle Cookies ablehnen" Cookie
"Alle Cookies annehmen" Cookie
Ausgewählter Shop
CSRF-Token
Cookie-Einstellungen
FACT-Finder Tracking
Individuelle Preise
Kundenspezifisches Caching
Session
Währungswechsel
Komfortfunktionen
Diese Cookies werden genutzt um das Einkaufserlebnis noch ansprechender zu gestalten, beispielsweise für die Wiedererkennung des Besuchers.
Facebook-Seite in der rechten Blog - Sidebar anzeigen
Merkzettel
Statistik & Tracking
Endgeräteerkennung
Kauf- und Surfverhalten mit Google Tag Manager
Partnerprogramm
Zu "Q71U36" wurden 53 Artikel gefunden!
Filter schließen
Filtern nach:
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Artikelnummer: E-AB-20036.60
There are five tubulins in human cells: alpha, beta, gamma, delta, and epsilon. Tubulins are conserved across species. They form heterodimers, which multimerize to form a microtubule filament. An alpha and beta tubulin heterodimer is the basic structural unit of microtubules. The heterodimer does not come apart,...
| Schlagworte: | Anti-TUBA3, Anti-TUBA1A, alpha Tubulin Monoclonal Antibody |
| Anwendung: | WB, IHC (paraffin), IF, IP |
| Wirt: | Mouse |
| Spezies-Reaktivität: | human, mouse, rat |
ab 89,00 €
Artikelnummer: E-AB-20073.120
There are five tubulins in human cells: alpha, beta, gamma, delta, and epsilon. Tubulins are conserved across species. They form heterodimers, which multimerize to form a microtubule filament. An alpha and beta tubulin heterodimer is the basic structural unit of microtubules. The heterodimer does not come apart,...
| Schlagworte: | Anti-TUBA3, Anti-TUBA1A, Tubulin alpha Polyclonal Antibody |
| Anwendung: | WB, IHC (paraffin), ELISA |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human, mouse, rat |
ab 89,00 €
Artikelnummer: A305-798A
Protein function: Tubulin is the major constituent of microtubules. It binds two moles of GTP, one at an exchangeable site on the beta chain and one at a non-exchangeable site on the alpha chain. [The UniProt Consortium]
| Schlagworte: | Anti-TUBA3, Anti-TUBA1A |
| Anwendung: | WB, IP |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human, mouse |
ab 165,00 €
Artikelnummer: NSJ-RQ5776
0.5mg/ml if reconstituted with 0.2ml sterile DI water. Tubulin is the major constituent of microtubules. It binds two moles of GTP, one at an exchangeable site on the beta chain and one at a non-exchangeable site on the alpha chain. Microtubules of the eukaryotic cytoskeleton perform essential and diverse functions...
| Schlagworte: | Anti-TUBA3, Anti-TUBA1A, Alpha Tubulin Antibody / TUBA1A |
| Anwendung: | WB, IHC (paraffin), IF, FC, Direct ELISA |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human, mouse, rat |
790,00 €
Artikelnummer: G-PACO00072.50
Acetyl-TUBA1A/TUBA1B/TUBA1C (K112) Antibody from Assay Genie with reactivity against Human, Mouse, Rat and for use in ELISA, WB applications. Acetyl-TUBA1A/TUBA1B/TUBA1C (K112) Antibody is Polyclonal and is a IgG isotype antibody from Assay Genie.. Protein function: Tubulin is the major constituent of microtubules....
| Schlagworte: | Anti-TUBA3, Anti-TUBA1A |
| Anwendung: | ELISA, WB |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human, mouse, rat |
225,00 €
Artikelnummer: G-PACO07481.50
TUBA1A/TUBA1B/TUBA1C/TUBA3C/TUBA8/TUBA4A Antibody is a IgG polyclonal antibody from Assay Genie with reactivity against Human, Mouse, Rat and for use in ELISA, WB applications. TUBA1A/TUBA1B/TUBA1C/TUBA3C/TUBA8/TUBA4A Antibody is a high quality polyclonal antibody for research use only.. Protein function: Tubulin is...
| Schlagworte: | Anti-TUBA3, Anti-TUBA1A |
| Anwendung: | ELISA, WB |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human, mouse, rat |
225,00 €
Artikelnummer: G-PACO06879.50
TUBA1A/TUBA1B/TUBA1C/TUBA3C/TUBA4A Antibody is a IgG polyclonal antibody from Assay Genie with reactivity against Human, Mouse, Rat and for use in ELISA, WB applications. TUBA1A/TUBA1B/TUBA1C/TUBA3C/TUBA4A Antibody is a high quality polyclonal antibody for research use only.. Protein function: Tubulin is the major...
| Schlagworte: | Anti-TUBA3, Anti-TUBA1A |
| Anwendung: | ELISA, WB |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human, mouse, rat |
225,00 €
Artikelnummer: G-PACO21639.100
TUBA1A/TUBA1B/TUBA1C/TUBA3C/TUBA3E/TUBA4A (Ab-272) Antibody is a IgG polyclonal antibody from Assay Genie with reactivity against Human, Mouse and for use in ELISA, WB applications. TUBA1A/TUBA1B/TUBA1C/TUBA3C/TUBA3E/TUBA4A (Ab-272) Antibody is a high quality polyclonal antibody for research use only.. Protein...
| Schlagworte: | Anti-TUBA3, Anti-TUBA1A |
| Anwendung: | ELISA, WB |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human, mouse |
559,00 €
Artikelnummer: G-PACO24172.100
Phospho-TUBA1A/TUBA1B/TUBA1C/TUBA3C/TUBA3E/TUBA4A (Tyr272) Antibody is a IgG polyclonal antibody from Assay Genie with reactivity against Human, Mouse, Rat and for use in ELISA, WB applications. Phospho-TUBA1A/TUBA1B/TUBA1C/TUBA3C/TUBA3E/TUBA4A (Tyr272) Antibody is a high quality polyclonal antibody for research use...
| Schlagworte: | Anti-phospho-TUBA3, Anti-phospho-TUBA1A |
| Anwendung: | ELISA, WB |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human, mouse, rat |
677,00 €
Artikelnummer: ATA-HPA039247.100
Protein function: Tubulin is the major constituent of microtubules. It binds two moles of GTP, one at an exchangeable site on the beta chain and one at a non-exchangeable site on the alpha chain. [The UniProt Consortium] Buffer: 40% glycerol and PBS (pH 7.2). 0.02% sodium azide is added as preservative. Highest...
| Schlagworte: | Anti-TUBA3, Anti-TUBA1A |
| Anwendung: | ICC, IHC, WB |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human, mouse, rat |
ab 330,00 €
Artikelnummer: ATA-HPA043684.100
Protein function: Tubulin is the major constituent of microtubules. It binds two moles of GTP, one at an exchangeable site on the beta chain and one at a non-exchangeable site on the alpha chain. [The UniProt Consortium] Buffer: 40% glycerol and PBS (pH 7.2). 0.02% sodium azide is added as preservative. Highest...
| Schlagworte: | Anti-TUBA3, Anti-TUBA1A |
| Anwendung: | ICC, IHC, WB |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human, mouse, rat |
ab 330,00 €
Artikelnummer: REV-31-1339-00-R100
Microtubules are key elements of the eukaryotic cytoskeleton that dynamically assemble from heterodimers of alpha- and beta-tubulin. Two different mechanisms can generate microtubule diversity: the expression of different alpha- and beta-tubulin genes, referred to as tubulin isotypes, and the generation of...
| Schlagworte: | Anti-TUBA3, Anti-TUBA1A |
| Anwendung: | ICC, WB, IF |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human |
541,00 €