- Suchergebnis für P40617
Cookie-Einstellungen
Diese Website benutzt Cookies, die für den technischen Betrieb der Website erforderlich sind und stets gesetzt werden. Andere Cookies, die den Komfort bei Benutzung dieser Website erhöhen, der Direktwerbung dienen oder die Interaktion mit anderen Websites und sozialen Netzwerken vereinfachen sollen, werden nur mit Ihrer Zustimmung gesetzt.
Konfiguration
Technisch erforderlich
Diese Cookies sind für die Grundfunktionen des Shops notwendig.
"Alle Cookies ablehnen" Cookie
"Alle Cookies annehmen" Cookie
Ausgewählter Shop
CSRF-Token
Cookie-Einstellungen
FACT-Finder Tracking
Individuelle Preise
Kundenspezifisches Caching
Session
Währungswechsel
Komfortfunktionen
Diese Cookies werden genutzt um das Einkaufserlebnis noch ansprechender zu gestalten, beispielsweise für die Wiedererkennung des Besuchers.
Facebook-Seite in der rechten Blog - Sidebar anzeigen
Merkzettel
Statistik & Tracking
Endgeräteerkennung
Kauf- und Surfverhalten mit Google Tag Manager
Partnerprogramm
Zu "P40617" wurden 18 Artikel gefunden!
Filter schließen
Filtern nach:
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Artikelnummer: ARG63221.100
Protein function: Small GTP-binding protein which cycles between an inactive GDP-bound and an active GTP-bound form, and the rate of cycling is regulated by guanine nucleotide exchange factors (GEF) and GTPase-activating proteins (GAP). GTP-binding protein that does not act as an allosteric activator of the cholera...
| Schlagworte: | Anti-ARL4, Anti-ARL4A, Anti-ADP-ribosylation factor-like protein 4A |
| Anwendung: | ELISA, WB |
| Wirt: | Goat |
| Spezies-Reaktivität: | human |
871,00 €
Artikelnummer: NSJ-R34114-100UG
0.5 mg/ml in 1X TBS, pH7.3, with 0.5% BSA (US sourced) and 0.02% sodium azide. Additional name(s) for this target protein: ADP-ribosylation factor-like 4 Protein function: Small GTP-binding protein which cycles between an inactive GDP-bound and an active GTP-bound form, and the rate of cycling is regulated by...
| Schlagworte: | Anti-ARL4, Anti-ARL4A, Anti-ADP-ribosylation factor-like protein 4A, ARL4A Antibody |
| Anwendung: | WB, ELISA (peptide) |
| Wirt: | Goat |
| Spezies-Reaktivität: | human |
836,00 €
Artikelnummer: ARG41291.100
Protein function: Small GTP-binding protein which cycles between an inactive GDP-bound and an active GTP-bound form, and the rate of cycling is regulated by guanine nucleotide exchange factors (GEF) and GTPase-activating proteins (GAP). GTP-binding protein that does not act as an allosteric activator of the cholera...
| Schlagworte: | Anti-ARL4, Anti-ARL4A, Anti-ADP-ribosylation factor-like protein 4A |
| Anwendung: | ICC, IF, IHC (paraffin) |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human, mouse, rat |
707,00 €
Artikelnummer: ATA-HPA064513.100
Protein function: Small GTP-binding protein which cycles between an inactive GDP-bound and an active GTP-bound form, and the rate of cycling is regulated by guanine nucleotide exchange factors (GEF) and GTPase- activating proteins (GAP). GTP-binding protein that does not act as an allosteric activator of the cholera...
| Schlagworte: | Anti-ARL4, Anti-ARL4A, Anti-ADP-ribosylation factor-like protein 4A |
| Anwendung: | ICC |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human |
ab 369,00 €
Artikelnummer: CSB-EP002085HU.1
Organism: Homo sapiens (Human). Source: E.coli. Expression Region: 2-200aa. Protein Length: Full Length of Mature Protein. Tag Info: N-terminal 6xHis-tagged. Target Protein Sequence: GNGLSDQTSI LSNLPSFQSF HIVILGLDCA GKTTVLYRLQ FNEFVNTVPT KGFNTEKIKV TLGNSKTVTF HFWDVGGQEK LRPLWKSYTR CTDGIVFVVD SVDVERMEEA KTELHKITRI...
| Schlagworte: | ARL4, ARL4A, ADP-ribosylation factor-like protein 4A, Recombinant Human ADP-ribosylation factor-like protein 4A (ARL4A) |
| Anwendung: | Activity not tested |
| Exprimiert in: | E.coli |
| Ursprungsart: | human |
| MW: | 26.5 kD |
ab 219,00 €
Artikelnummer: CSB-PA131138.100
Host Species: Rabbit. Isotype: IgG. Buffer: -20°C, pH7.4 PBS, 0.05% NaN3, 40% Glycerol. Storage: Upon receipt, store at -20°C or -80°C. Avoid repeated freeze. Purification Method: Antigen affinity purification. Target Name: ARL4A. Antigen Species: Human
| Schlagworte: | Anti-ARL4, Anti-ARL4A, Anti-ADP-ribosylation factor-like protein 4A, ADP ribosylation factor like 4 antibody, ADP... |
| Anwendung: | ELISA, WB, IHC |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human, mouse, rat |
ab 167,00 €
Artikelnummer: CSB-PA068193.100
Host Species: Rabbit. Isotype: IgG. Buffer: -20°C, pH7.4 PBS, 0.05% NaN3, 40% Glycerol. Storage: Upon receipt, store at -20°C or -80°C. Avoid repeated freeze. Purification Method: Antigen affinity purification. Target Name: ARL4A. Antigen Species: Human
| Schlagworte: | Anti-ARL4, Anti-ARL4A, Anti-ADP-ribosylation factor-like protein 4A, ADP ribosylation factor like 4 antibody, ADP... |
| Anwendung: | ELISA, WB, IHC |
| Wirt: | Rabbit |
| Spezies-Reaktivität: | human, mouse, rat |
ab 167,00 €
Artikelnummer: ABS-PP-7634-L.100
Protein function: Small GTP-binding protein which cycles between an inactive GDP-bound and an active GTP-bound form, and the rate of cycling is regulated by guanine nucleotide exchange factors (GEF) and GTPase- activating proteins (GAP). GTP-binding protein that does not act as an allosteric activator of the cholera...
| Schlagworte: | ADP-ribosylation factor-like protein 4A, Recombinant Human ARL4A Protein |
| Exprimiert in: | E.coli |
| Ursprungsart: | human |
| MW: | 11.5 kD |
ab 115,00 €
Artikelnummer: A0901-90G.250
ARL4A, also known as ADP-ribosylation factor-like protein 4A, is a member of the ARF-like protein (ARL) subfamily of small GTPases. It is most closely related to ARL6 and ARL7. Unlike ARFs, ARL4 does not activate the cholera toxin ADP-ribosyltranferase. This protein may play a role in neurogenesis during embryonic...
| Schlagworte: | ADP-ribosylation factor-like protein 4A |
| MW: | 24,7 kD |
ab 715,00 €
Artikelnummer: 372334.1
Small GTP-binding protein which cycles between an inactive GDP-bound and an active GTP-bound form, and the rate of cycling is regulated by guanine nucleotide exchange factors (GEF) and GTPase-activating proteins (GAP). GTP-binding protein that does not act as an allosteric activator of the cholera toxin catalytic...
| Schlagworte: | ARL4, ARL4A, ADP-ribosylation factor-like protein 4A |
| MW: | 26,57 |
ab 603,00 €
Artikelnummer: ATA-APrEST92462.100
Protein function: Small GTP-binding protein which cycles between an inactive GDP-bound and an active GTP-bound form, and the rate of cycling is regulated by guanine nucleotide exchange factors (GEF) and GTPase- activating proteins (GAP). GTP-binding protein that does not act as an allosteric activator of the cholera...
| Schlagworte: | ARL4, ARL4A, ADP-ribosylation factor-like protein 4A |
| Anwendung: | Control antigen |
| Exprimiert in: | E.coli |
| Ursprungsart: | human |
264,00 €
Artikelnummer: CSB-CL002085HU.10
Length: 603 Sequence: atggggaatg ggctgtcaga ccagacttct atcctgtcca acctgccttc atttcagtct ttccacattg ttattctggg tttggactgt gctggaaaga caactgtctt atacaggctg cagttcaatg aatttgtaaa taccgtacct accaaaggat ttaacactga gaaaattaag gtaaccttgg gaaattctaa aacagtcact tttcacttct gggatgtagg tggtcaggag aaattaaggc cactgtggaa...
| Schlagworte: | ARL4, ARL4A, ADP-ribosylation factor-like protein 4A |
| Anwendung: | Molecular biology, clone |
| Spezies-Reaktivität: | human |
176,00 €